המדריך לרכישת מוצרי חשמל למטבח

 
מטבח
מטבח צילום: סמסונג
 
עודכן 13:32 13/06/2010

האם כדאי להחליף לכירים חשמליות? איך נדע באיזה מקרר לבחור? מהו מיקרוגל משולב והאם קולט אדים באמת הכרחי? הכל על מוצרי החובה למטבח ועל אילו שניתן לוותר

 
 
 
 
 

בהתבוננות ראשונה במטבח, רובנו נתייחס לצבעיו, לצורתו, לארונות שבו ולעיצוב הכללי שלו. אך במבט מעט עמוק יותר, נבחין בכיריים האינדוקציה, במקרר הנסתר כחלק מעיצוב המטבח, במדיח הכלים שמשתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי ובעוד שפע של מוצרי חשמל שמקלים את העבודה והופכים אותה ליעילה יותר, מהירה יותר ונוחה יותר.

 

השכלולים והשדרוגים האינסופיים של מוצרי חשמל במטבח, מסירים מאיתנו בהדרגה את הצורך בשימוש בידיים. אם בעבר אנשים היו סוחבים גושי קרח, כיום אפילו לפעולה הפשוטה של הכנת סלט כבר אין צורך בסכין- יש מכשיר שיעשה זאת בשבילך.

 

טוחן האשפה יהפוך בקרוב לעניין שבשיגרה

לצד מוצרי החשמל השכיחים, כמו: מקרר, כיריים, תנור, מדיח כלים וכדומה, קיימים גם מוצרי חשמל פחות הכרחיים שלאט לאט תופסים את מקומם במטבח (אך עדיין חלקם נחשבים בגדר "מותרות"), כגון: מכונת אספרסו, מכשיר לאפיית לחם, טוחן אשפה, "צ'יפסר" ועוד. אם תמשך המגמה של העשור האחרון, כנראה שגם מוצרי חשמל אלו יהפכו הכרחיים, וניתן יהיה למצוא אותם בכל מטבח.

 

בגלל השפע הרב הקיים בתחום, בהגיענו לחנות למוצרי חשמל למטבח, אנו עלולים להתבלבל, ובסופו של דבר לצאת מהחנות בידיים ריקות. להלן מספר שאלות ותשובות שיעזרו לכם לבחור מוצרי חשמל למטבח:

 

 

 

קיימים כל כך הרבה סוגי מקררים, במה לבחור?

סמסונג. מקרר עם בר
סמסונג. מקרר עם בר צילום: סמסונג

קיימים שלושה סוגי מקררים: מקרר בעל מקפיא עליון, מקרר בעל מקפיא תחתון ומקרר מסוג "דלת לצד דלת". מי שמרבה בשימוש במקפיא, מוטב לו שיקנה מקרר בעל מקפיא עליון. המקרר מאפשר גישה נוחה למקפיא, בלי צורך להתכופף. מקרר בעל מקפיא עליון יהיה גם לרוב זול יותר, משום שאינו מהווה את "שיא הטכנולוגיה". מקרר בעל מקפיא תחתון, לעומת זאת, מיועד לאלו שמשתמשים הרבה במקרר ולא מרבים להשתמש במקפיא. בדרך כלל מקרר בעל מקפיא תחתון, יהיה בעל מקפיא גדול יותר שמאפשר אכסון מוצרים לאורך זמן. מקרר "דלת לצד דלת" הינו המקרר היקר ביותר. המקרר מיועד לאילו שצריכים שטח אכסון גדול. קיימים גם דגמים שמאפשרים ליהנות מקיוסק ובר.

 

מהם קיוסק ובר במקררים ומה ההבדל ביניהם?


קיוסק ובר הינם שני דברים שונים לחלוטין. הקיוסק במקרר מאפשר לנו בלחיצת כפתור להוציא מים (שעברו ניקוי), קרח גרוס, קוביות קרח ועוד. בר, לעומת זאת, הינו פתח שמאפשר לנו להוציא משקאות בלי לפתוח את דלת המקרר. קיוסק ובר מגיעים רק במקררים מסוג "דלת לצד דלת".

 

המקרר מגושם, כיצד ניתן לשלב אותו בעיצוב המטבח?


המקרר הינו המוצר החשמלי הגדול ביותר מטבח, ואכן הוא תופס תשומת לב רבה ונחשב מכשיר מגושם. למזלנו, קיימים בשוק פתרונות רבים שמאפשרים להפוך את המקרר ללא פחות מפריט עיצובי נעים לעין. מקרר נירוסטה, למשל, משתלב טוב במטבח בעיצוב חדשני. כיום ניתן אף להדפיס על מקררים ציורים וכרזות שונות, ובכך לתת לו מראה ייחודי ומיוחד.

 
 

האם כדאי לההחליף לכיריים חשמליות?

כיריים אינדוקציה של סמסונג
כיריים אינדוקציה של סמסונג צילום: סמסונג

לכיריים חשמליות יש יתרונות רבים: השימוש בחשמל חוסך לנו את הצורך לסחוב בלוני גז ואף זול יותר משימוש בגז, אין פיח בזמן הבישול, הן נותנות פיזור חום אחיד לחלוטין, המשטח קל לניקוי והן משתלבות כפריט עיצובי במטבח המודרני. אך עם זאת לכיריים החשמליות גם חסרונות רבים שמונעים מאיתנו לרוץ על "המציאה". ראשית כל מחירן של הכיריים החשמליות גבוה הרבה יותר ממכירן של כיריים גז (בכמה אלפי שקלים) ולא מתאימות לכל תקציב. שנית, התחממות המשטח איטית יותר מכיריים גז וגם התקררות המשטח בתום הבישול איטית מאד. ובנוסף לכך כיריים חשמליות עלולות להיסדק או להישבר ועלות התיקון יקרה מאד. לסיכום, מי שחשובה לו אנינות הבישול ואינו בעל תקציב גבוה, עדיף לו שיישאר עם כיריים גז לעת עתה, למי שחשובה הפרקטיות, הטכנולוגיה והמראה כדאי לשדרג לכיריים חשמליות.

 

קולט אדים- האם זה הכרחי?


למרות שקולטי האדים קיימים בשוק כבר למעלה מעשור הם לא תפסו חלק דומיננטי במטבחים בארץ. הסיבה לזה טמונה בכך שקולטי האדים הראשונים היו רעשניים מאד ובעייתיים. כיום, קולטי האדים מגיעים בצורות שונות, בסוגים שונים ויש אף קולטי אדים שמותקנים בהם מסכי LCD. אך האם קולט האדים הוא אכן מוצר הכרחי המטבח? עלותו של קולט אדים מסתכמת בכמה אלפי שקלים (לא כולל התקנה שגם עלותה 1000 שקלים בערך) והוא אינו נחוץ בכל בית. הכול תלוי בצורך. בדקו- האם בזמן בישול וטיגון העשן והאדים מפריעים לכם באופן בלתי נסבל? האם אתם נוהגים לטגן ולבשל הרבה על אש גבוהה? האם אין לכם באזור הכיריים פתח אוורור (חלון)? אם תשובותיכם לשאלות אלו היא כן, רצוי שתרכשו קולט אדים. אם לא, תוכלו בינתיים להסתדר בלעדיו.

 

מה ההבדל בין תנור built in לתנור משולב?


תנור built In הינו תנור הנמצא בתוך הקיר ומשמש לאפייה או גריל בלבד (אינו מכיל כיריים). לעומתו תנור משולב הינו תנור העומד על הקרקע וכולל כיריים. תנורים משולבים מתקדמים יותר מבחינה טכנולוגית מתנורי הbuilt in וחוסכים מקום בשיש.

 

מהו מיקרוגל משולב?

סמסונג. כאן תוכלו לאפות שני מאפים שונים בה בעת
סמסונג. כאן תוכלו לאפות שני מאפים שונים בה בעת צילום: סמסונג

מיקרוגל משולב, מעבר להיותו מיקרוגל, מתפקד גם כתנור בישול ואפייה. היתרונות של המיקרוגל המשולב הן בפעולות הרבות שהוא מסוגל לבצע. ניתן באמצעותו לאפות מאפים שונים, לחמם מוצרים קפואים חצי אפויים, לצלות ואף לבשל. כמובן שבאופן כללי, מחירו גבוה יותר ממיקרוגל רגיל, אך ניתן להשיג מיקרוגל משולב במחיר של כמה מאות בודדות.

 

מהו טוחן אשפה? האם הוא מוצר הכרחי במטבח?


טוחן האשפה הינו מוצר המותקן לכיור, וטוחן את האשפה האורגנית למערכת הביוב. לטוחני האשפה ניתן לזרוק קליפות של ירקות ופירות, שאריות מזון (מרקים פשטידות) עצמות עופות ודגים ועוד (בהתאם לטוחן- יש כאלו שיכולים לטחון גם מפיות, גלעינים ועוד', בררו במקום קניית הטוחן). טוחן האשפה מבטיח מטבח נקי ואסתטי. כרגע הוא אינו מוצר פופולארי, ולא ניתן להגיד כי הוא "הכרחי", אך הוא נוח ונותן הרגשה טובה לעבודה במטבח.

 

מה ההבדל בין מכונת אספרסו ידנית לאוטומטית? ומהי מכונה סופר אוטומטית?


מכונות אספרסו ידניות משאירות לנו לעשות את רוב העבודה בעצמנו. הן פועלות בכוח הידיים, ועל מנת להפעילן צריך להיות מיומן או עם רצון להשקיע עבודה רבה. להבדיל ממכונות ידניות, בהן הקפה מופק על ידי משיכת ידית כלפי מטה, במכונות אוטומטיות מותקנת משאבה שעושה את כל העבודה. מכונות אוטומטיות עושות את כל הפעולות, החל מגריסת הפולים ועד לתוצר המוגמר, בלחיצת כפתור אחת. מכונות סופר אוטומטיות נקראות כך משום שבנוסף לכל הפעולות שמבצעות המכונות האוטומטיות, הן גם מקציפות את החלב ומוציאות את המשקה המוגמר בכמות מדודה. 

 

הכתבה באדיבות TREND

כתבות נוספות בתחום המטבח:

 
עוד כתבות במדור המטבח של המחר
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.