מחקר: התמכרות לקפה היא עניין גנטי

 
רק עוד קפה אחד
רק עוד קפה אחד צילום: אימג' בנק / Getty Images
 
עודכן 08:44 12/04/2011

מכורים לקפה ולא יכולים דקה בלעדיו? מחקר אמריקני חדש מגלה כי קיים גן האחראי על צריכת הקפה שלכם

 
 
 
 
 

אוהבים קפה? מתקשים לשרוד את היום ללא כוס קפה כל כמה שעות? ייתכן שלא מדובר בהעדפה אישית, אלא בתופעה בריאותית וגנטית שאינכם יכולים לשלוט בה. מחקר אמריקני חדש שפורסם ב-PLoS Genetics מגלה כי חלקנו יורשים גנים אשר גורמים לנו לפתח תלות בקפאין. אלה שיש להם את "גן הקפה" מרגישים צורך לשתות יותר מכוס קפה או כוס תה אחת ביום, כדי לחוש את אותן תחושות של התרוממות הרוח שמרגישים אנשים שאין להם את הגן. אותם בעלי הגנים של הקפה, שותים בכל יום שליש כוס קפה יותר או פחית קולה אחת יותר, מאשר אלה שאין להם את הנטייה.

 

המידע הגיע בעקבות מחקר אמריקני שבחן את הדי-אן-איי והרגלי הדיאטה של 45,000 נבדקים. מדובר במחקר ראשון מסוגו, שביקש לבחון את הקשר שבין אוכל לגנטיקה.

 

המחקר גילה שני גנים הקשורים בצריכה גבוהה של קפה, תה, שוקולד ומשקאות עתירי קפאין כמו קולה. גן אחד - CYP1A2, הוא השולט בקצב צריכת הקפה היומית שלנו, בעוד שהגן השני - AHR, אמור לשלוט בגן הראשון. החוקר ניל קורסו הסביר כי מה שהם ניסו להראות במחקר הוא "שצריכת הקפה היא לא תכונה רנדומלית אלא תכונה גנטית".

"כבר ידוע מזה עשורים" הוסיף קורסו, "כי גן ה-CYP1A2 הוא המקום שבו הקפאין נוצר במהלך חילוף חומרים, אך באמצעות הטכנולוגיה החדשה, הצלחנו להוכיח כי הגן הוא שאחראי על הרגלי צריכת הקפה בקרב אנשים שירשו את הגן."

 

המסקנה? אנחנו צריכים עוד כוס קפה.

(http://www.dailymail.co.uk

 
 
עוד כתבות במדור קפה גלובלי
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.