רוצה להיכנס להריון? אל תשתי קפה

 
קפה. לא עוד
קפה. לא עוד צילום: אימג' בנק / Getty Images
 
עודכן 09:25 12/06/2011

מחקר אמריקני חדש גילה, כי הקפאין מונע מהשרירים בחצוצרות הרחם להתכווץ ובכך מונע מהביציות לרדת אל הרחם

 
 
 
 
 

מכורות לקפה? שימו לב! מחקר חדש מצא, כי קפאין עשוי להוריד את הסיכויים להרות. כלומר, נשים שמעוניינות להיכנס להריון, צריכות להוריד את צריכת הקפאין שלהן למינימום האפשרי, ומוטב אפילו לעבור גמילה מזורזת ולהפסיק לאלתר.

 

צוות החוקרים מאוניברסיטת נבאדה לרפואה גילה, כי הקפאין מונע מהשרירים הנמצאים לאורך חצוצרות הרחם מלהתכווץ, והרי אלה ההתכווצויות האיטיות והקצביות, הן אלה שגורמות לביציות לרדת בצינוריות מהשחלות אל הרחם ובכך ליצור הפרייה.

 

מחקרים רבים קשרו בעבר בין צריכת קפאין לבין היכולת להתעבר. מחקר אחד גילה כי נשים השותות יותר מ-300 מ"ג קפאין ביום, מורידות את סיכויהן להרות ב-27% בכל מחזור ביוץ, ביחס לנשים שאינן צורכות קפאין כלל. הפעם, במסגרת המחקר שפורסם במגזין הבריטי לפרמקולוגיה, התגלה כי לקפאין יש השפעה עמוקה על התכווצות החצוצרות, גם במידה והוא נצרך בכמות שמרבית האנשים מגדירים ככמות ממוצעת - 300 מ"ג ביום, כאמור.

 

בניסוי שנערך על עכברים התגלה, כי אצל קבוצת העכברים אליה הוזרקו מעכבים, שמטרתם לעצור את פעילותם של השרירים הנמצאים בחצוצרות הרחם, תנועת הביציות פסקה, מה שעשוי להצביע גם על השפעתו של הקפאין על הגוף האנושי.

 

מסקנה: חולמת להיכנס להריון? הורידי את מינוני הקפאין והקפידי לישון מספיק במקום.

 
 
עוד כתבות במדור קפה גלובלי
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.