מילון הקפה • זני קפה

 
מה ההבדל בין זן הערביקה לזן הרובוסטה
מה ההבדל בין זן הערביקה לזן הרובוסטה צילום: Getty Images / אימאג'בנק
 
עודכן 07:29 14/06/2011

מה ההבדל בין ערביקה ורובוסטה ואיזה זני קפה כדאי לבחור על מנת להכין כוס אספרסו. בואו לגלות הכל על סוגי הקפה בעולם ועל ההבדלים בניהם

 
 
 
 
 

הקפה מתאפיין בשני זני קפה עיקריים: ערביקה ורובוסטה. זן הערביקה איכותי, טעים, ארומטי ויקר יותר כשלעומתו הרובוסטה שטוח בדרך כלל בטעמו, מריר, פשוט ומשמש לחיזוק תערובות ולהגברת הקרמה באספרסו.

 

בזן הרובוסטה ישנה כמות גדולה יותר של קפאין, כמעט פי שניים מזו שבזן הערביקה ובשל כך הוא גם עמיד יותר מפני מזיקים ומחלות, מה שמאפשר לו לצמוח בתנאים פחות נוחים (דרישות השקיה, טמפרטורה, דלילות חמצן ועוד). 

 

זן הערביקה צומח רק בגבהים שבין 1000-3000 מטר, בסביבה מוצלת משמש, בעוד שזן הרובוסטה מסוגל להתמודד ולגדול החל מגובה פני הים ועד 1000 מטר. על אף שהרובוסטה הוא הזן העמיד יותר, מרבית הקפה הגדל בעולם, כ- 75% לערך, הינו דווקא מסוג ערביקה. 

 

חשוב להדגיש כי גידול של זן מסוים של קפה באיזור אחד בעולם יניב תוצאה שונה לגמרי לו היה גדל במקום אחר בעולם. לפיכך, יהיה בידול בטיפול בחוות גידול שונות, תנאי הקרקע יהיו שונים, משקעים ודישון מתאים, צפיפות העצים וכמובן דרך הקטיף והעיבוד ולכן, ערביקה מאפריקה תהיה שונה מאשר ערביקה שגודלה באינדונזיה. קפה מפרו יהיה שונה מבן משפחתו שגודל בקולומביה, וחוות גידול מיוחדת בגואטמלה תפיק קפה טוב יותר מהקפה הרגיל המשווק באמצעות המדינה כקואופרטיב.

 
התאימו את סוג הפולים למשקה המבוקש
התאימו את סוג הפולים למשקה המבוקש צילום: Getty Images / אימאג'בנק

למעשה ההבחנה בין זני הקפה נעשת על פי מקורותיהם הגאוגרפיים. בעוד הקפה שמקורו באפריקה חיוני, מחודד, תוסס, חמצמץ וסמיך, הקפה שגדל באינדונזיה מתקתק וסמיך יותר. החיוניות של הקפה מפפואה או יאוה נמוכה וטעמו חלק ואקזוטי זאת בהשוואה לקפה הברזילאי שטעמו מריר, מתקתק ושטוח יותר. משמעות הדבר היא שקפה שמקורו באפריקה, מתאים בדרך כלל לאלה שמוסיפים חלב לקפה שלהם והקפה הלטיני מתאים כבסיס לתערובות קפה.

 

כאשר בוחרים קפה לאספרסו, נבחר כמעט תמיד תערובת של מספר זני קפה, כזו שבעת החליטה תפיק טעמים מיוחדים של חיבור בין כל זני הקפה שבה. לקפה טורקי נבחר בתערובת או בפולים ממקור בודד כיון שטעם הסופי המבוקש צריך להיות פחות מתוחכם מזה של האספרסו לדוגמא.

 

לצורך הכנת קפה פילטר (טפטוף או פלנג'ר) אני ממליץ לבחור קפה מזן בודד אחד ולא בתערובת (Single Origin) ולגוון מידי פעם בין הזנים וזאת על מנת שעושרו הרב של הקפה יבוא לידי ביטוי, שטעמו של הקפה ישאר מזוכך ומדוייק ויאפיין בדיוק את חוות הגידול ממנה הגיעו הפולים. כשמשתמשים בתערובת קפה, ייחוד הטעמים הבודדים משתנה ויוצר בכל פעם מרקם ייחודי ושונה. הטעם הבודד של זן ספציפי היא הזדמנות לטעום ולהכיר את הבסיס של כל התערובות.

 

 
ההבחנה בין זני הקפה נעשת על פי מקורותיהם הגאוגרפיים
ההבחנה בין זני הקפה נעשת על פי מקורותיהם הגאוגרפיים צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

ומה באשר להכנת קפה במקינטה? ניתן להשתמש בערבוב של זנים בדומה להכנת אספרסו, אם כי טעם המשקה הסופי יהיה שונה לחלוטין מזה של מכונת אספרסו. בתערובת מתקתקה ישלטו הזנים האינדונזיים יאווה, פפואה או סומטרה, זו היא תערובת נעימה עם שאיר טעם שוקולדי ואגוזי. ליצירת תערובת חזקה יותר כדאי להשתמש בזנים האפריקניים שיתנו לקפה טעם פירותי וייני משובח. ברוב התערובות המסחריות יככבו יחדיו זני הערביקה והרוב וסטה כשהיחסים השונים בין השניים יעניקו בכל פעם מחדש גוון וטעם מעט שונה לקפה.

 

אילן שנהב, הינו מומחה בעל נסיון רב בתחום הקפה ובתי הקפה. במסגרת ההתמחות בתחום הוא הקים את בית הספר הראשון לקפה ואת האיגוד הישראלי לקפה. בעבר יזם והקים רשת של בתי קפה על שמו. יצג את ישראל פעמים רבות בתחרויות קפה עולמיות. אילן מייעץ בתחום, ובעל עסק המתמחה בעולם הקפה- 'חותם הקפה', ברמת השרון.

  

רוצים לטעום עוד מהקפה? נסו את אלה:

כך תקציפו חלב לקפה

משקאות הגרניטה של הקיץ

הוט ווטר סמול גלאס 

הכירו את הבריסטה

כל מה שרציתם לדעת על אספרסו

אייריש קופי

אמרתם קפה אמרתם איטליה

 

 
 
עוד כתבות במדור עולם הקפה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.