מילון הקפה • מקינטה

 
בשלו את הקפה במקינטה ותרגישו בשוני בטעם
בשלו את הקפה במקינטה ותרגישו בשוני בטעם צילום: Getty Images / אימאג'בנק
 
עודכן 07:50 26/06/2011

רובנו מכינים קפה באמצעות מים שהורתחו בקומקום או לכל היותר במכונת קפה. בואו להכיר וללמוד איך להכין אותו בפעם הבאה במקינטה. מכשיר פשוט ואיכותי שעושה שימוש במקור חום תחתון

 
 
 
 
 

המקיטנה או כפי שהאיטלקים מכנים אותה 'מוקה' היא מכשיר פשוט ואיכותי להכנת קפה על מקור חום. לחלקו התחתון מוזגים מים קרים עד גובה השסתום (לא יותר כדי שלא נרטיב את הקפה הטחון במים קרים ונקלקלו). בחלק הקוני העליון ממלאים קפה מתאים ללא דחיסה, סוגרים את חלקו העליון של המכשיר בהברגה על המיכל התחתון ומהדקים.

 

מניחים את המקינטה על הגז או על פלטה חשמלית ומקפידים שהאש לא תחרוג מקוטר הבסיס של המכשיר. חשוב לזכור, בחימום מקינטה החום חייב להגיע תמיד מלמטה ולא מהצדדים.

 

המים שבמיכל התחתון מתחממים ונפחם עולה, הם מחפשים מוצא מהמיכל שבו הם מצויים כשהמקום היחיד אליו הם יכולים לצאת הוא דרך צינורית הקונוס אל הקפה. המים מרטיבים את הקפה ומנפחים אותו למצב שהוא מתנגד למעבר. הלחץ עולה והמים חולטים את הקפה בדרכם לחלקו העליון של המכשיר. לקראת סוף החליטה מכבים את מקור החום ומוזגים את הקפה לספלים.

 

איזה קפה מתאים לשימוש במקינטה אתם שואלים? הקפה המתאים תלוי בטעמם של הלוגמים ממנו אולם בדרך כלל נבחר בקפה להכנת אספרסו, שנקלה מעט יותר לשם השגת מרירות ומתיקות. נדגיש כי מכשיר המקינטה אינו מפיק אספרסו, אלא קפה שחור טעים מאוד וחזק. ערבובו של הקפה בחלב ביחס של חצי חצי ייצור משקה קפה טעים, עשיר ומיוחד בארומה שלו.

 

אילן שנהב, הינו מומחה בעל נסיון רב בתחום הקפה ובתי הקפה. במסגרת ההתמחות בתחום  הוא הקים את בית הספר הראשון לקפה ואת האיגוד הישראלי לקפה. בעבר יזם והקים רשת של בתי קפה על שמו. יצג את ישראל פעמים רבות בתחרויות קפה עולמיות. אילן מייעץ בתחום, ובעל עסק המתמחה בעולם הקפה- 'חותם הקפה', ברמת השרון.

 

 
יש להקפיד שהאש לא תחרוג מקוטר הבסיס של המקינטה
יש להקפיד שהאש לא תחרוג מקוטר הבסיס של המקינטה צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 
 
עוד כתבות במדור עולם הקפה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.