טוב מראה עיניים • איך לבחור פירות קיץ

 
הסוד הוא בצבע ובצורה של הפרי
הסוד הוא בצבע ובצורה של הפרי צילום: שירה גל שרייבר
 
עודכן 12:05 27/06/2011

בתרבות הישראלית מקובל לגעת, למשש ואפילו לטעום אבל ברוב המקרים ניתן לבחור מנגו מתוק או אפרסקים בשלים לפי הצבע, הצורה או הגודל

 
 
 
 
 

בסרט הידוע "הסנדק", דון קורליאונה בוחר פירות כשהוא מצביע על הפרי המבוקש, מבלי לגעת בו, והירקן הולך אחריו ומכניס לשקית את הפירות הנבחרים אחד אחד, כולם מושלמים כמובן. בעוד בתרבות הישראלית מקובל לגעת, למשש ולאפילו לטעום, פירות בוחרים בעיניים ולא בידיים.

 

אז איך מזהים את פירות הקיץ הבשלים? הנה כמה טיפים שקל ליישם:

 

ענבים

הענבים פותחים את העונה. עינב בוסר בדרך כלל צבעו ירוק כהה והוא מט - נטול ברק. לעומתו עינב בשל מבריק ובהיר יותר, כמעט זהוב. בענבים צבעוניים, שחורים או אדומים, עליהם להיות בעלי צבע מלא בהבשלתם.

 

אפרסקים ונקטרינות

אפרסקים ונקטרינות נותנים לעונה את הטעם. האפרסקים מגיעים בשני צבעים: צהוב ולבן. בפרי בוסר צבע הקליפה יהיה ירוק כהה ועם הבשלתו האפרסק משנה את צבע קליפתו ונגלים ההבדלים בין הצהוב והלבן. אפרסק לבן המגיע להבשלה, צבעו באזור התחתון של הפרי לבן, ואילו אפרסק צהוב, משהבשיל צבעו באזור התחתון של הפרי, צהוב. זאת ועוד, פרי בשל צורתו כדורית ומעוגלת, פרי הבוסר יהיה מצולע ולא עגלגל.

 

משמשים

חשוב שלפחות שני שלישים מהפרי יהיו בצבע הבשל זהוב, כתום או כתום-ורוד מנוקד בנמשים אדמדמים או חלק, העיקר לא ירוק.

 
לא חייבים לטעום כדי לבחור
לא חייבים לטעום כדי לבחור צילום: Getty Images/ אימאג'בנק

מנגו

יש להסתכל על העוקץ, שצריך להיות שקוע ולא בולט, מה שמעיד כי הפרי כבר תפח למלוא גודלו. צבע הקליפה אינו מדד כיוון שקיימים זנים ירוקים לחלוטין. אם יש באפשרותכם לראות את צבע הציפה (תוך הפרי), ודאו שצבעו צהוב עמוק ולא לבנבן חיוור המעיד עד חוסר הבשלה או כתום כהה מדי המעיד על עודף הבשלה.

 

שזיפים

במרבית הזנים של השזיפים הפרי צבעוני עוד בטרם הוא מבשיל ולכן קשה לזהות פרי בוסר בשזיפים. על מנת להבטיח שהשזיפים המגיעים לשווקים בשלים פועלים בענף הפירות במועצת הצמחים מבקרי האיכות והבוסר. אלה מצוידים במד סוכר והם בעלי ניסיון עשיר והם בודקים פירות במטעים, בכרמים ובשווקים. פרי שאינו בשל דיו מוציאים אותו מהשוק.

 

דובדבנים

על הדובדבן האדום להיות בעל צבע ארגמני עמוק. ואילו הדובדבן הלבן עם השם המעודן "ראנייר" (הנהגה ראנייה במבטא צרפתי עדין), ראוי שיהיה בעל לחי אדומה, מה שיבטיח את בשלותו וטעמו המשובח. השנה יצא לאור תקן איכות לדובדבן, הקובע בין היתר שנדרשים לפחות 14% סוכר כדי שיהיה טעים, ורצוי אף יותר. בכך הצטרף הדובדבן לעשרות מיני הפירות להם הותקנו מדדי איכות ישימים גם לשוק המקומי וגם לייצוא, פרי עבודה משותפת של מגדלי הדובדבן בענף הפירות שבמועצת הצמחים, ושל אנשי משרד החקלאות.

 

המידע באדיבות ענף הפירות במועצת הצמחים.

 
עוד כתבות במדור בריאות ודיאטה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.