על פולי קפה וטמפרטורה

 
לטמפרטורת הסביבה השפעה רבה על טעמו הסופי של הקפה
לטמפרטורת הסביבה השפעה רבה על טעמו הסופי של הקפה צילום: Getty Images / אימאג'בנק
 
עודכן 09:00 29/06/2011

זן הפולים יכול להיות טוב ומשובח, אולם קלייה לא נכונה, בטמפרטורה גבוהה או נמוכה מידי עשויה להרוס אותם ולפגוע בטעמם ובטיבם. בואו ללמוד כמה חם לקפה

 
 
 
 
 

האם חשבתם פעם, מה עבר על פולי הקפה עד הגיעם לכוס הקפה שלכם ואיזה תהליך קלייה עברו? באיזה טמפרטורה יש לקלות פולים ואיזה הבדל יוצרת טמפרטורת סביבה גבוהה או נמוכה על הפולים? מסתבר שלטמפרטורה חשיבות רבה והשפעה על טעמו וריחו של הקפה.

 

לפני שמתחילים, חשוב להכיר שתי הגדרות בסיסיות: האחת, טמפרטורת סביבה המתייחסת לטמפרטורה בתוך תוף הקלייה. גשש הנמצא בדרך כלל בצידו השמאלי של קולה הקפה המשקף את החום אליו חשופים הפולים מסביבם והשניה טמפרטורת פולים, מדד המתייחס לטמפרטורת הפולים בתוך תוף הקלייה. גשש הנמצא כל הזמן בתוך הפולים בתוף הקלייה, משקף באופן יחסי את טמפרטורת הפולים שכן אין אפשרות למדוד את טמפרטורת הפולים המדויקת והאמיתית (פנים הפול).

 

גרף 1 (ראה גרף משמאל) מתאר הכנסת קפה בטמפרטורת סביבה של 212 מעלות וגשש פולים מראה 216 מעלות, גרף 2 (ראה גרף מימין) מראה הכנסה של אותו זן בטמפרטורת סביבה של 200 מעלות וגשש פולים מראה 196 (הגרפים מראים את התקדמות הקלייה עד הדקה החמישית בלבד). בנוסף ניתן לראות כי בתום הדקה הראשונה, קיים הפרש של 8 מעלות בלבד בין שני הגרפים, הבדל טמפרטורה שאין בו ממש. כמו כן יש לשים לב שבדקה החמישית ההבדל בטמפרטורת הפולים בין 2 הגרפים הינה 4 מעלות בלבד.

  

 
צילום : גלעד שמחי
 

אם כך מה בעצם ההבדל שיוצרת טמפרטורת סביבה גבוהה או נמוכה על הפולים? מאמר איכותי ומקיף על ההשפעה הכימית המתרחשת בפולים בזמן הקלייה, מדבר על טמפרטורת סביבה אידיאלית לקלייה שבין 204-218 מעלות כשטמפרטורת הקצה אותה אין לעבור היא 270. כמובן שיש לזכור כי קיימים הבדלים בקריאת הטמפרטורה בהתאם למיקום הגשש כך שיחולו שינויים בין קולה לקולה. מניסיוני ולאחר שביצעתי מאות קליות ומחקר מקיף ומבוקר, נוכחתי לגלות כי טמפרטורת סביבה גבוהה מורידה את רמת החמיצות, מכהה את הפולים, מנטרלת טעמי זן ומטמיעה טעמי קלייה בקפה. לפיכך, ככלל אצבע ככל שטמפרטורת הסביבה גבוהה יותר יתקבל קפה מאוזן יותר אך גם בעל מאפיינים נמוכים יותר.

 

 
טמפרטורת סביבה אידיאלית לקלייה היא בין  204-218 מעלות
טמפרטורת סביבה אידיאלית לקלייה היא בין 204-218 מעלות צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

נקודה נוספת בעלת חשיבות בהקשר זה הינה הקולה עצמו. ככל שטמפרטורת הסביבה יציבה יותר כך ניתן לשלוט בקלייה יותר טוב אולם קולים רבים נופלים בעשרות מעלות מרגע הכנסת הפולים לתוף המסתובב. "שדרוג" הקולה ומקצה שיפורים בהליך הקלייה, מבוסס ניסיונות אינספור, הביאוני למסקנה שברגע שהפולים נכנסים לתוף הקלייה, ישנה ירידה של 10-12 מעלות מקסימום, וכך יש ביכולתי לדעת מהי בדיוק טמפרטורת הסביבה בה ייקלו הפולים. טמפרטורת סביבה יציבה זו, מבטיחה שאוכל ליצור את ההשפעה הרצויה על הקפה קלייה אחר קלייה, הקפה "מופגז" בחום רב אך אחיד, זמן הקלייה מתקצר והקפה יוצא מדהים.

   

אין עוררין כי טמפרטורת הסביבה הינה גורם משמעותי בטעם הקפה הסופי, טמפרטורת קלייה נמוכה שומרת על מאפייני זן הקפה ואיזון נכון של טמפרטורת סביבה, חושפת טעמים וריחות חדים מאוד שיהפכו את הקפה שלכם למשהו אחר.

 

האמור נכתב מניסיונו האישי של הכותב, גלעד שמחי מומחה לקליית קפה ובעל בית הקלייה NEGRO.

  

רוצים לטעום עוד מהקפה? נסו את אלה:

על קפה, בריאות ומה שבניהם

10 בתי קפה רומנטיים מומלצים

כוס הקפה הגדולה בעולם

קפה רוז'ט

משקאות קפה ביזארים

על טיפוסים בבתי קפה

איך מכינים פילינג קפה

איך לגדל קפה באדנית הבית

עיצובי קפה מטריפים

 

 
עוד כתבות במדור סודות הקפה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.