קליית קפה על קצה המזלג

 
הכירו את העקרונות הבסיסיים לקלייה ותוכלו לעשות זאת בעצמכם
הכירו את העקרונות הבסיסיים לקלייה ותוכלו לעשות זאת בעצמכם צילום: פלג אלקלעי
 
עודכן 08:50 05/07/2011

איזה פולים נדרשים, מה היא הטמפרטורה אליה יש להגיע וכמה פיצוצים תשמעו בשלב הקרמול? בואו ללמוד על הקסם שבתהליך קליית הקפה. אולי תופתעו, אבל אפשר גם בבית

 
 
 
 
 

רבות נכתב על השיטות לקליית קפה, אבל מה אומרת המילה קלייה בעצם? איזה פולים ואמצעים דרושים לצורך קלייה ומאיפה מתחילים בכלל? רובנו שותים ביום יום קפה הפוך או כל משקה מבוסס אספרסו אחר של מותג איטלקי ,ישראלי או אחר כאשר סוגי הקפה נבדלים זה מזה בחומרי הגלם, מבנה תערובת הקפה (מאלו זנים התערובת מורכבת) וסוג הקלייה של הפולים שנחלקת בבסיסה לקלייה בהירה, מדיום או כהה כאשר לאופן הקלייה, בהקשר זה, השפעה ישירה על אורך חיי המדף של הקפה וכן על טעמו.

 

מהתאוריה לפרקטיקה 

 

חומר הגלם הבסיסי לצורך קליית קפה הם פולי קפה איכותיים בצבע ירוק (הגוון משתנה מזן לזן), בגודל פחות או יותר אחיד ובעלי ריח עשבי. הפרמטרים הללו מאוד מהותיים ליצירתו של משקה טוב ואיכותי ממספר היבטים: שימוש בפולי קפה ירוקים אך לא איכותיים יפגום בוודאות בטעמו הסופי של הקפה. גודלם האחיד של הפולים חשוב על מנת שהקלייה תהייה אחידה יותר וימנע מצב בו חלק מפולי הקפה קלויים יותר מאשר האחרים ולהיפך. כאמור, גם לריחו של הקפה חשיבות גבוה בבואנו לבחור את זן הפולים כיוון שריח לא טוב עשוי לבשר על עובש וכדומה. הפולים נחלקים לרמות איכות שונות ומכאן גם נבדלים זה מזה במחיר כשלרוב תוכלו למצוא אותם בחנויות שונות במגזר הערבי ובחנויות המתמחות.

 

פיצוץ של קפה

 

רכשתם פולי קפה ירוקים ואיכותיים ומה עכשיו? ישנן מספר דרכים לקלות קפה בבית לרבות במכשיר להכנת פופקורן, מחבת לטיגון, תנור ביתי או מכשירים ייעודיים כמו הג'ין או הקווסט. אחת הבעיות המרכזיות בקלייה ביתית היא רמת הבקרה היחסית נמוכה ולפיכך חוסר יכולת ללמוד ולהפיק לקחים מקלייה לקלייה. מעבר לעובדה זו, למותר לציין כי מדובר בחוויה נהדרת כששמירה על העקרונות הבסיסיים שבה תביא לכך שגם אתם תוכלו לקלות קפה בבית.

 

 
רוצים לנסות לקלות קפה בעצמכם?
רוצים לנסות לקלות קפה בעצמכם? צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

לצורך קלייה טובה ומוצלחת חשוב להכיר ולהבין את העקרונות הבסיסיים והשלבים שעל הקפה לעבור במהלך הקלייה. הקלייה מורכבת למעשה מ- 2 שלבים עיקריים שלב הייבוש ושלב הקרמול. שלב הייבוש הינו חשוב ביותר שכן הוא מכין את הפולים לשלב השני (קרמול). כל ניסיון לזרז את שלב הייבוש יביא לכך שפולי הקפה יקבלו כוויות בחלקם החיצוני, בדרך כלל במהלך 3-5 דקות מתחילת הקלייה. בשלב הייבוש מקבלים הפולים צבע צהבהב בהיר ומאבדים את הצ'ף שלהם, אותה קליפה חיצונית הנמצאת על גבי הפולים.

 

השלב השני בהליך הקלייה הוא שלב הקרמול בו מקבל הקפה את צבעו המוכר לכולנו כמו גם את טעמיו הייחודיים. שלב הקרמול מתרחש מהדקה ה-6 לקלייה לערך ועד סופה כשבמהלכה ישמעו שני פיצוצים. בפיצוץ הראשון שיהיה לרוב קולני, ילווה בפיצוצים קלים הדומים להתפצפצות של פופקורן והינו תוצאה של הצטברות והתפרצות אדי מים מתוך פולי הקפה החוצה. שלב זה מתרחש כאשר הפולים מגיעים לטמפרטורה של 190 מעלות לערך. 

 

הפיצוץ השני נובע מהתפרצות של גז פחמן דו חמצני מהפולים ומתרחש כשטמפרטורת הפולים מגיעה ל 210-220 מעלות (תלוי זן הקפה ובמשתנים נוספים). להבדיל מפיצוף הראשון הפיצוץ השני מתאפיין בקולות פיצפוץ חלשים יותר כאשר בשלב זה השמן שבתוך הפול מתחיל לבצבץ והטעמים המרים שבקפה מתגלים. שימו לב שאם תעברו בין שני השלבים מהר מדי אז הקפה יהיה חומצי מדי כיוון שלא ניתן לו די זמן על מנת להתפתח ולהתקרמל. קלייתו של קפה הינה ללא צל של ספק סוג של אומנות וככזו תמיד נמצא בה מן השונה והחריג כשהשלבים והתהליכים שהובאו לעיל הינם הצעדים הבסיסיים ביותר להבנה, מה זה בכלל קליית קפה.

 

למראית עין דומה כי קליית קפה היא עניין למביני עניין בלבד אך אין בסברה זו ממש. אם אתם אוהבי קפה, מתעניינים בתחום או סתם רוצים לנסות ולחוש על בשרכם קליה מהי, קיראו, חפשו חומר איכותי ומעניין בנושא ונסו זאת בעצמכם.  

 

האמור נכתב מניסיונו האישי של הכותב, גלעד שמחי מומחה לקליית קפה ובעל בית הקלייה NEGRO.

  

רוצים לטעום עוד מהקפה? נסו את אלה:

סערה בכוס קפה

נתפסו על חם

על קפה, בריאות ומה שבניהם

10 בתי קפה רומנטיים מומלצים

כוס הקפה הגדולה בעולם

קפה רוז'ט

משקאות קפה ביזארים

על טיפוסים בבתי קפה

איך מכינים פילינג קפה

 

 
עוד כתבות במדור סודות הקפה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.