סחר הקפה בעולם

 
סחר הוגן מציע לחקלאים שיטת תגמול אלטרנטיבית למחירי השוק העולמי ולמסחר הקפיטליסטי
סחר הוגן מציע לחקלאים שיטת תגמול אלטרנטיבית למחירי השוק העולמי ולמסחר הקפיטליסטי צילום: Getty Images / אימאג'בנק
 
עודכן 07:41 17/07/2011

מגדלי הקפה מעבר לים, במדינות העולם השלישי, סובלים מתנאים מחיה קשים ותגמול לא הולם בעבור תוצרתם. בדיוק בשל כך נולד גוף הקרוי הסחר ההוגן שבה להעניק להם תמריצים והזדמנות שווה אל מול מדינות המערב. קפה מנקודת מבט הומניטרית

 
 
 
 
 
חקלאים מצטרפים לשיטת הסחר ההוגן
חקלאים מצטרפים לשיטת הסחר ההוגן צילום: עמית קייזר

האם ידעתם כי צריכה יומיומית של ספל קפה יכולה להשפיע באופן משמעותי על חייהם של חקלאים, חוואים ועובדים רבים ברחבי העולם ולהשפיע על מערכות אקולוגיות טרופיות? כיצד? סחר הוגן (Fair Trade) הינה שיטה אלטרנטיבית לשיטת הסחר הקפיטליסטי הרווחת היום בעולם המערבי, הנקראת "סחר חופשי". שיטה זו מאפשרת לחקלאים החלשים יותר להתמודד עם המציאות הכלכלית וגם מבטיחה שאנו נהנה מקפה טוב יותר. הקפה הוא הסחורה (Commodity) השניה בגודלה בעולם (אחרי נפט) כאשר המסחר העיקרי בקפה נערך בבורסות הסחורות וההתיחסות לקפה היא כלסחורה לכל דבר ועניין. להבדיל ממוצרי צריכה אחרים, מחיר הסחורה נקבע לפי ביקוש והיצע וכן מושפע מפעילות ספקולטיביות ואינו תלוי בעלויות הייצור. פעמים רבות מחיר הקפה שנקבע בשוק העולמי נמוך מעלויות הייצור של הגורם המגדל אותו בברזיל, ניקרגואה או סומטרה.

 

מעברו השני של ייצור הקפה מצויים בני אדם. לאורך קו המשווה, בין חוג הגדי לחוג הסרטן ישנם תנאי אקלים טובים לצמח הקפה כאשר באזורים הללו חיות אוכלוסיות מוחלשות העוסקות בעבודה הסיזיפית של גידול, ייבוש ועיבוד הקפה. על מנת להתקיים על החקלאי להגדיל את תפוקתו לכל דונם, גם אם הדבר בא על חשבון איכות פולי הקפה עצמם. כיוון שההתייחסות לקפה היא כלסחורה ותו לו, תנאי המחיה של הקפטרוס (פועלי הקפה) אינם בראש מעיניו של העולם המערבי השבע, הלוגם קפה טוב באין מפריע. כך לשם דוגמא, הצרכן האמריקאי למעשה משלם בעת קנית ספל קפה פי 1000 לערך מהמחיר שהחקלאי מקבל עבור תוצרתו ביאווה, אתיופיה או קולומביה.

 

 
גידול ייבוש ועיבוד הקפה במדינות עולם שלישי
גידול ייבוש ועיבוד הקפה במדינות עולם שלישי צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

לפיכך, ובשל קשיי המחייה, החקלאים נוקטים לא פעם עמדה קיצונית ביותר של גדיעת כל עצי הקפה ומגדלים תחתם גידולים רווחיים שונים אחרים, פעמים רבות מדובר בגידולים המשמשים את תעשיית הסמים (אופיום, גת, קוקאין וכדומה). החקלאים עשויים אומנם, בשל פעילותם זו, להסתבך עם העולם התחתון ועם החוק אבל הם יעשו כל שביכולתם כדי לחיות ועל מנת לספק את הצרכים הבסיסיים ביותר על מנת לקיים את משפחותיהם. פעילותם קיצונית זו של כריתת מטעי קפה, פוגעת קשות בכמויות ובאיכויות הקפה המוצע לאוכלוסיית המערב ומקשה על העולם כולו בהתמודדות עם המלחמה בסחר הסמים העולמי. גדיעת העצים אף פוגעת באקולוגיה בסביבה ובכמות ייצור הקפה בעולם, שכן לא ניתן לשקם תוך זמן קצר מטעי קפה שנגדעו, ולעץ הקפה לוקח בין 4-5 שנים להניב פירות ראשונים מחדש. 

 
השיטה מעודדת את שיפור התוצרת
השיטה מעודדת את שיפור התוצרת צילום: עמית קייזר

כחלק מתוכניותיו למיגור הסמים ועל מנת לעודד חקלאות איכותית בארצות מתפתחות הקים האו"ם גוף הנקרא "סחר הוגן" (FAIR TRADE) שמציע לחקלאים שיטת תגמול אלטרנטיבית למחירי השוק העולמי ולשיטת הסחר הקפיטליסטית. נציגים של הארגון, מתמקמים באותן חוות המשתתפות בתוכנית הסחר ההוגן ומלווים אותם. הם מלמדים את החקלאים כיצד להגביר את הכמות וגם את איכות הקפה ועוזרים להם הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית. חוואי הנכנס לתוכנית מחוייב לשלם לעובדיו שכר מינימום ולדאוג לצרכיהם הבסיסיים כגון לימודים, מזון ומקומות לינה וכן מתחייב להתיחס בכבוד לאקולוגיה, לסביבה ולטבע. סוחרי הקפה המערביים מוכנים לשלם לאותם חוואים יותר ממחיר השוק גם כדי להיות יותר תחרותיים בשוק כשבאמתחתם לא "סתם" עוד קפה אלא "קפה סחר הוגן" וגם כדי לקנות סחורה איכותית יותר.

 

ארגון הסחר ההוגן מלווה את הקפה מרגע מכירתו לסוחרי הקפה ועד הגעתו לממכר קמעונאי על מנת להבטיח שאכן רק הקפה המתגמל את ייצרניו, יזכה בתוית הנכספת וכן לוודא שמכל קילוגרם שנמכר, מופרש סכום הכסף המתחייב לחקלאי, כדי לעזור לו להתקיים גם בתנאי מסחר קשים במיוחד. אז בפעם הבאה שאתם קונים קפה תזכרו כי קנית קפה סחר הוגן מעודדת את החקלאי בארץ המוצא לשפר את תוצרתו מכל אספקט אפשרי, היא אומנם עולה טיפה יותר אך מבטיחה המשכיות באספקת קפה איכותי מעין כמוהו וגם תחושה טובה כי סייענו לאותו חקלאי, הרחק מעבר לים, להמשיך ולהתקיים בכבוד.

 

אילן שנהב, הינו מומחה בעל נסיון רב בתחום הקפה ובתי הקפה. במסגרת ההתמחות בתחום  הוא הקים את בית הספר הראשון לקפה ואת האיגוד הישראלי לקפה. בעבר יזם והקים רשת של בתי קפה על שמו. יצג את ישראל פעמים רבות בתחרויות קפה עולמיות. אילן מייעץ בתחום, ובעל עסק המתמחה בעולם הקפה- 'חותם הקפה', ברמת השרון.

 

רוצים לטעום עוד מהקפה? נסו את אלה:

טיפים לאספרסו מנצח

על קפה וחלב

הכנת קפה במקינטה

היסטורית הקפה

זני קפה מרחבי העולם

כך תקציפו חלב לקפה

משקאות הגרניטה של הקיץ

הוט ווטר סמול גלאס 

הכירו את הבריסטה

כל מה שרציתם לדעת על אספרסו

אייריש קופי

אמרתם קפה אמרתם איטליה

 

 
עוד כתבות במדור עולם הקפה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.