גלנגל • המחמם הרשמי של הקיץ

 
שורש הגלנגל יסייע לכם להתגבר ולהימנע משלל בעיות רפואיות
שורש הגלנגל יסייע לכם להתגבר ולהימנע משלל בעיות רפואיות צילום: flickr by frankfarm
 
עודכן 07:38 25/07/2011

צורתו החיצונית מזכירה את הג'ינג'ר וטעמו הוא שילוב בין חריף ומתוק. שורש הגלנגל תופס מקום מכובד במסורות הריפוי כמו גם בתרבויות הבישול במטבחי העולם

 
 
 
 
 

הגלנגל הינו מהתבלינים הפחות מוכרים בארץ, למרות שעד לפני כמה מאות שנים היה נפוץ מאוד בישראל ובאירופה. הגלנגל (Alpiniae Officinarum) הינו בן משפחה קרוב של הכורכום, הג'ינג'ר וההל והוא חולק עימם קווי דמיון משותפים הן בצורה החיצונית והן בשימושיו הרפואיים. טעמו של הגלנגל ייחודי ושונה מזה של הכורכום ומהג'ינג'ר, מעין שילוב בין חריפותו של הג'ינג'ר עם המתיקות והניחוח של הקינמון. שורש הגלנגל תופס מקום מכובד בתרבויות הבישול ובמסורות הריפוי של העמים היושבים בדרום מזרח אסיה, במזרח התיכון ובאירופה.

 

תבלין מאקלים טרופי

הגלנגל צומח באזורים לחים וגשומים דוגמת אינדונזיה, וייטנאם הפיליפינים ודרום סין. החיים באזורים לחים וגשומים אלו מאלצים את צמחי התבלין הגדלים בהם לפתח מנגנוני הגנה חזקים כנגד חרקים וטפילים שונים המשגשגים באקלים מסוג זה ובמקרה של הגלנגל אלה החומרים החריפים והארומאטיים: שרפים, מונוטרפניים, תרכובות פלבנואידיות שונות ופנולים אשר מקנים לגלנגל את טעמו ואת תכונותיו הרפואיות. אותן התכונות של חריפות וארומאטיות הופכות את השימוש בצמח לטיפול מונע כנגד טפילים.

 

השימוש הרפואי המסורתי

עד לפני כ- 400 שנה שלטו בגוש היבשות הגדול אשר ניקרא איראסיה גישות רפואיות שרב היה המשותף ביניהן. הבולטות בין גישות אלו הן הרפואה הסינית, האיורוודה ההודית, ואונני טיב(רפואה יוונית-ערבית). גישות אלו שמו את הדגש על הקשר החיוני בין האדם לטבע והציגו את השימוש במזון ובאורח חיים המתאים עצמו לעונות השנה כמו גם למצבו הייחודי של כל אדם בתקופות משתנות בחייו, ככלי למניעת מחלות. כל הגישות הללו התייחסו לגלנגל כאל תבלין חם, אשר טעמו מתקתק-חריף, היוצר תחושה של חום בפה ובמערכת העיכול בזמן אכילתו. כמו כן ראו בגלנגל כבעל השפעות ממריצות, מרחיב כלי דם, ומשפר עיכול בדומה לצמחים מחממים אחרים דוגמת הקינמון והג'ינג'ר.

 

 
הגלנגל יסייע לכם בימות הקיץ החמים לתמוך במערכת העיכול
הגלנגל יסייע לכם בימות הקיץ החמים לתמוך במערכת העיכול צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

הגלנגל ברפואה הסינית

בסינית הגלנגל ניקרא Gao Liang Jiang שמשמעו "ג'ינג'ר ממחוז גאו ליאנג". השם הסיני והקשר שלו למקום ספציפי בסין מצביע על כך שמקור השם "גלנגל" הינו כנראה סיני ומשם התפשט לשאר העולם. הסינים מזהים את הגלנגל כצמח בעל השפעה מחממת ומייבשת והם נוהגים להשתמש בתכונות אלה של הצמח עד ימינו לטיפול בקור המשפיע בעיקר על מערכת העיכול ומתבטא בשלשולים, כאבי בטן אחרי אכילת מזון קר, הקאות וגיהוקים. מקורו של אותו הקור, הפוגע במערכת העיכול, הוא בצריכה מוגברת של מזון לא מבושל ופירות אשר להם השפעה מקררת ומחלישה על מערכת העיכול.

 

הרפואה הסינית עושה שימוש בזרעים של צמחים נוספים ממשפחת האלפיניה המזכירים בצורתם החיצונית את תבלין ההל(שאף הוא "קרוב משפחה" בוטני של הגלנגל) ומשמשים לטיפול במצבים דומים. למרות תכונותיו הממריצות של הגלנגל, הרפואה הסינית מזהירה משימוש יתר בצמח כמו לדוגמא מצבים בהם המטופל חלש במיוחד כשהחשש הוא שהמטופל לא יוכל לשאת את איכויותיו הממריצות. במצב דברים זה ממליצה הרפואה הסינית לשלב את הטיפול בגלנגל עם צמחים מחזקים אחרים דוגמת ג'ינסנג.

 

 
המאכל המפורסם ביותר העושה שימוש בגלנגל הינו המרק התאילנדי הנקרא טום יאם
המאכל המפורסם ביותר העושה שימוש בגלנגל הינו המרק התאילנדי הנקרא טום יאם צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

הגלנגל ברפואה ההודית

הגלנגל נימצא בשימוש גם ברפואה ההודית, האיורוודה, כאשר הצמח משגשג במיוחד במזרח הרי ההימלאיה ובדרום מערב הודו. ההודים הגדירו את תכונותיו של הגלנגל בדרכם שלהם עם דמיון רב לדרך בה התבלין מתואר ברפואה הסינית. על פי האיורוודה לגלנגל טעם חד המאפשר חדירה לעומק הרקמות, טעמו החריף, ואיכותו החמה והמחוספסת מסייעת לו כצמח מייבש. ההודים משתמשים בגלנגל לטיפול במערכות נוספות פרט למערכת העיכול. התבלין משמש כצמח ממריץ המתאים לחולשה כללית, מצב נפשי ירוד, ולמחלות מפרקים המלוות בתחושת קור.

 

תכונותיו הממריצות בשילוב החריפות והאפקט המייבש משמשות לטיפול במצבים הפוגעים באזור הראש ודרכי הנשימה. שאיפת אבקת השורש הטחון לדוגמא יעילה לטיפול בליחה נזלת וזיהומים בדרכי הנשימה, ושימוש בצמח במירתח יעיל לשיפור מצבים של חוסר טעם בפה. כאשר מטפלים בפלג הגוף התחתון, הגלנגל החם והחריף משמש גם כממריץ מיני המשמש לטיפול באין אונות, ספירות זרע נמוכות ותנועתיות נמוכה של תאי הזרע, חוסר חשק מיני (במיוחד בקרב גברים), ריבוי שתן ואי שליטה בשתן.

 

 
 הגלנגל משמש כממריץ מיני ומשמש לטיפול באין אונות
הגלנגל משמש כממריץ מיני ומשמש לטיפול באין אונות צילום : flickr by frankfarm
 
 

הגלנגל ברפואת ימי הביניים במזרח התיכון ובאירופה

לאורך ההיסטוריה שימש המזרח התיכון ובמיוחד איזור סוריה, ארץ ישראל ומצריים כנתיב מעבר לתבלינים בדרכם מהמזרח אל איטליה ומשם לאירופה. השימוש בגלנגל היה נפוץ מאוד באזורינו במהלך ימי הביניים ורופאים רבים הזכירו את שימושיו השונים כצמח מרפא וכתבו אודותיו בספרי הרפואה של הזמנים ההם. עם עלייתה של התרבות האירופית המודרנית ודחיקת מסורות רפואיות שונות על ידי הגישה שהתפתחה באירופה, כמעט ונשכחו דרכי השימוש במזון ובתבלינים כאמצעי ריפוי ומניעת מחלות ובני האדם איבדו את הידע אשר אפשר להם לבחור בצורה יומיומית את המזונות המתאימים עבורם לצורך שמירה על בריאותם. 

 

על אף תהליכים אלו נשארו מספר מסורות של שימוש בגלנגל, בקרב העמים החיים באזור המזרח התיכון, אשר שימרו בצורה חלקית את הידע והמיומנות העוסקים במזון ותבלינים ככלי ריפוי. אולם, המטפלים הנוקטים בגישות אלו חסרים לרוב את ההכשרה וההשכלה הספרותית שהייתה נחלתם של רופאי ימי הביניים בארצות האסלאם שידעו להתאים את המזון בצורה מדויקת למצבו הגופני והנפשי של כל אדם. 

 
אל תתבלבלו בינו לבין הג'ינג'ר
אל תתבלבלו בינו לבין הג'ינג'ר צילום: flickr by frankfarm

בחינה של השימושים שנעשו בגלנגל בספרות של הרפואה היוונית ערבית ובמסורות הרפואיות שהשתמרו באזור המזרח התיכון מגלה כי קיים דמיון למסורות הרפואיות של מזרח אסיה לצד שימושים נוספים בצמח. הרמב"ם למשל הציע להשתמש בגלנגל לחיזוק כוח הגברא, לטיפול בטחורים, לחיזוק החושים ולעיכוב הזיקנה. רופאים אחרים מזכירים שימושים דומים וביניהם שיפור הזיכרון, חיטוי השיניים על ידי צחצוח עם אבקת הצמח וטיפול בבעיות הנשימה. בכפרי הגליל בצפון הארץ נעשה עד ימינו שימוש בחולניג'ן (שמו הערבי של הגלנגל) כמסייע לשיקום, לתמיכה ולחיזוק נשים לאחר לידה. גישה זו מקבילה למסורות רפואיות במזרח אסיה העושות שימוש בצמחים ומזונות בעלי אופי "חם" כדי לתמוך ביולדת המותשת לאחר תהליך הלידה.

 

אם נבחן את כלל השימושים הרפואיים המסורתיים של הגלנגל נגלה כי ישנם כמה שימושים משותפים הרווחים בכל הגישות הרפואיות ובניהם: ייבוש ליחה בדרכי הנשימה, חימום והמרצת מערכת העיכול, סילוק טפילים, שיפור התפקוד המיני והמרצת התפקוד השכלי.

 

הגלנגל כתבלין

המאכל המפורסם ביותר העושה שימוש בגלנגל הינו המרק התאילנדי הנקרא טום יאם (Tom Yum) המכיל פרט לגלנגל תבלינים נוספים כגון עשב לימון, עלי קפיר, פלפל אדום חריף ומיץ ליים. המרק החריף והארומאטי מתאים במיוחד כמזון רפואי מקומי המסייע לתושבי תאילנד להתמודד עם מזג האוויר החם והלח ועם המחלות המלוות אקלים זה.

 

כיצד נשתמש בגלנגל

בקיץ חשוב במיוחד לתמוך במערכת העיכול. תזונה העשירה בסוכר, בפירות, גלידה, מזון לא מבושל, ריבוי מוצרי חלב קרים, וחשיפה למזהמים אפשריים בבריכה, בים או באכילה מזדמנת מחוץ לבית, גובים לעיתים את מחירם בצורת שלשולים והקאות. ניתן לשלב את הגלנגל בחליטות תה, מנות של ירקות מוקפצים, מרקים קלים הכוללים הרתחה מהירה של הירקות השומרת על רעננותם ואף כתוספת "עוקצת" בקינוחים.

 

המאמר באדיבות אייל שפרינגר Dip.Ac.CH, מטפל ברפואה סינית והרבליסט קליני, החוקר את התזונה הסינית ומסורות ריפוי תזונתיות נוספות.

 

רוצים ללמוד עוד על עולם התבלינים?

סודות הכמון

סודות הקינמון

סודות המרווה

סודות הבזיליקום

 
עוד כתבות במדור מדריך התבלינים
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.