צליאק, לא סוף העולם

 
במשך כל החיים יש להקפיד על תזונה ללא גלוטן ללא פשרות
במשך כל החיים יש להקפיד על תזונה ללא גלוטן ללא פשרות צילום: אימג בנק / Getty Images
 
עודכן 07:27 28/07/2011

איך מאבחנים את מחלת הצליאק, כיצד מטפלים ומתמודדים עימה בשגרת היומיום, מאיזה מזונות יש להזהר ומה מותר לאכול ומה אסור. חלק ב'

 
 
 
 
 

הגורם הראשוני להתפרצות מחלת הצליאק הוא החלבון גלוטן, המצוי במרכיבי הדגנים: חיטה, שיבולת שועל,שיפון ושעורה והוא גם זה שמקנה ללחם את אווריריותו. פשוט מאוד וקל לאבחן את מחלת  צליאק, כל שנדרש היא בדיקת דם סרולוגית, שבה מאותרת בדם נוכחות של ארבעה נוגדנים נגד המרכיב גליאדין. חשוב להדגיש כי אבחון מוחלט של המחלה דורש גם בדיקה פתולוגית של חלק מהמעי, תחת מיקרוסקופ, שמוכיחה שהשינויים ברירית המעי תואמים את מחלת הצליאק.

 

בעיה נוספת ואף נפוצה שיש לתת עליה את הדעת היא אי סבילות ללקטוז השכיחה במיוחד בקרב חולי צליאק. אי סבילות ללקטוז משנית למחלת הצליאק וזאת משום הפגיעה במעי בחלק המייצר את אנזים הלקטאז המפרק את הלקטוז. במצב של רגישות ללקטוז ממליצים להימנע לחלוטין מצריכה של חלב ומוצריו, ולהחליפם במידת הצורך בחלב עזים דל לקטוז. כמו כן ניתן ליטול תוסף לקטאזין לפני ארוחה הכוללת מוצרי חלב על מנת לסייע בעיכול הלקטוז. חשוב לציין שככל שאחוז השומן במוצר גבוה יותר רמת הלקטוז תהיה נמוכה כך לדוגמא בחמאה אחוז הלקטוז נמוך מאוד.

 

לחיות עם צליאק בשלום

 

הטיפול במחלת הצליאק הוא פשוט ביותר ומתבצע אך ורק באמצעות התזונה. התזונה הנכונה במחלת הצליאק צריכה לכלול שני פרמטרים: תזונה ללא גלוטן ותזונה נכונה ומאוזנת. אחת ההמלצות החשובות לחולה צליאק שזה עתה אובחן, להירשם לעמותת הצליאק הישראלית. העמותה נותנת מענה והכוונה ראשונית מעבר לפעילויות רבות הנותנות תחושה של בית חם לחולי הצליאק ילדים כמבוגרים. כמתנדבת בקו החם של העמותה אני חייבת לציין כי העמותה מעניקה מענה יוצא דופן ורחב היקף למגוון צרכים החל מאימהות צעירות לילדים קטנים בגן הילדים החולים בצליאק, עבור לחיילים בצה"ל אשר מקבלים הכרה בהיותם חולים, וכלה במבוגרים הסובלים מהמחלה.

 

באשר לתזונה הנדרשת, חשוב להקפיד שהתזונה תהיה ללא גלוטן לחלוטין ולא דלת גלוטן, זאת מפני שגם כמויות זעירות של גלוטן יכולות לגרום נזק לחולי צליאק. כלומר, מולקולה אחת של גליאדין, (החומר הפעיל בגלוטן) בגופו של חולה צליאק יכולה לגרום נזק כאילו מדובר באלף מולקולות של גליאדין. הנקודה הזו חשובה לכל אדם החולה במחלה אך על אחת כמה וכמה בילדים משום שהם זקוקים לרכיבים תזונתיים על מנת להתפתח וחשוב מכך להגיע למקסימום הפוטנציאל שלהם להתפתחות.

 

 
חשוב להקפיד שהתזונה תהיה ללא גלוטן לחלוטין
חשוב להקפיד שהתזונה תהיה ללא גלוטן לחלוטין צילום : Getty Images/אימאג'בנק
 

ומדוע חשוב להקפיד באדיקות על הדיאטה? גם אם נקפיד ביותר על תזונה ללא גלוטן, ישנם גורמים שאינם בשליטתנו כמו לדוגמא, נוכחות סמויה של חיטה. למה הכוונה? נעשה שימוש בקמח או בעמילן חיטה כעזר בתהליך הייצור, או כחלק של רכיב אחר במוצרים (כמו ברטבים, תבלינים וכו'), הדבר לא תמיד מצוין מפורשות על התווית וכך אנו עלולים לצרוך גלוטן שלא מדעת.

 

בישראל ישנה חובה חוקית לציין לצד רשימת הרכיבים של המוצר "מכיל גלוטן", כאשר אחד מהרכיבים מכיל גלוטן. לא כל היצרנים מקיימים את הוראות החוק, כך שגם צרכן המקפיד לקרוא את רשימת הרכיבים, עלול לצרוך מוצר המכיל גלוטן. ישנה בעיה נוספת של זיהום משני בגלוטן, הנוצרת כאשר מוצר ללא גלוטן מיוצר ביחידה תעשייתית שבה מייצרים מוצרים שכן מכילים גלוטן כאשר רוב מפעלי המזון בישראל אינם בעלי פס ייצור ייעודי נקי מגלוטן.

 

זהירות: מקורות סמויים של גלוטן

 

גלוטן מצוי במזונות מעובדים, מאחר שקמח חיטה או עמילן חיטה משמשים כעזרים בייצור מזון למטרות שונות. בנוסף, מזון ללא גלוטן עלול להזדהם בגלוטן בשלבי הייצור, האחסון או בשלבים מאוחרים כך לעיתים המזון עצמו אינו מכיל גלוטן, אך הוא מיוצר בפס ייצור שבו יוצר קודם לכן מזון מכיל גלוטן. על מנת לגלות את הגלוטן החבוי במוצרי מזון אלה, עלינו לפתח לעתים כישורי "בלשות" של ממש. הדוגמאות למקרים בהם הגלוטן הוא סמוי הן רבות: המלח שבפיצוחים מעורב עם קמח, תבלינים מעורבים עם קמח למניעת הידבקות, תוספי מזון כגון ויטמין E מיוצרים מנבט חיטה, תרופות שונות עשויות להכיל גלוטן וכדומה.

 

מה מותר ומה אסור

 

יש להקפיד על תזונה ללא גלוטן במשך כל החיים, ללא פשרות. לכן, בנוסף על ההקפדה על כך שהתזונה תהיה ללא גלוטן, יש להקפיד גם על כך שהיא תהיה מאוזנת ותספק את כל הדרישות התזונתיות המשתנות במעגל החיים. חשוב שהתזונה תכלול מזון מגוון, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים, כשהדגש הוא על המינרלים סידן וברזל.

 

המוצרים שמומלץ להימנע מהם לחלוטין הם: חיטה כלומר מגוון מאפים, לחמים ועמילן חיטה המצוי ברוטב סויה, זה כולל גם פסטות העשויות מקמח דורום או סמולינה. כמו כן אסורים לחמים ודברי מאפה אחרים העשויים שיפון, שיבולת שועל כלומר קוואקר, גרנולה ודגני בוקר, שעורה המשמשת גם להכנת לתת וגריסי פנינה, בירה לבנה  או שחורה, תמצית לתת (מאלט) המשמשת לייצור ממתקים, משקאות קלים ותרופות, סולת מקמח סמולינה ודורום, קוסקוס, דורה המשמשת לייצור עמילן ולתסיסת כוהל תעשייתי, בצק שאור שהוא בצק שמרים המוחמץ ע"י שמרים וסובין שהם השכבות החיצוניות של גרגר הדגן.

 

 
שיבולת שועל, גרנולה, קוואקר, ודגני בוקר הינם מחוץ לתחום
שיבולת שועל, גרנולה, קוואקר, ודגני בוקר הינם מחוץ לתחום צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

תחליפים למוצרים אסורים

 

כיום אפשר למצוא בכל רשת או סופר גדול מגוון מוצרים ללא גלוטן. ראשית יש את הקמח המסובסד ששמו "קונדיטור", ניתן לשדרג את ערכיו התזונתיים של הקמח ולשלבו עם קמח אורז מלא, קמח קינואה, כוסמת, סויה וכדומה. רצוי להוסיף לכל מאפה, כמעט, תערובת בריאות הכוללת: זרעי פשתן טחונים, זרעי שומשום מלא טחונים, גרעיני דלעת וחמניות. הלחם או הלחמניות המתקבלות טעימות להפליא והתרומה הבריאותית לגוף גדולה שכן הגוף זוכה לריכוז של ויטמיני B, חומצות שומן חיוניות, סידן, אבץ סיבים תזונתיים שחשובים מאוד לגופנו. את הפסטות למיניהן ניתן להמיר לפסטה מאורז מלא אותה ניתן להשיג כיום ברשתות המזון הגדולות וכן בבתי הטבע ברחבי הארץ.

 

טיפים לאחסון ואכילה

 

  • רצוי לאחסן המזון בבית בכלים סגורים, ולהפריד מזון המכיל גלוטן ממזונות נטולי גלוטן.
  • לחם ללא גלוטן מומלץ להקפיא בפרוסות, באריזה נפרדת מהלחם הרגיל, ולהשתמש בכל פעם ובמנות קטנות.
  • מומלץ לחתוך את הלחם ללא גלוטן על קרש מיוחד הרחק מלחם רגיל.
  • מומלץ לשים כף נפרדת לכל כלי הגשה הנמצא על השולחן.
  • להקפיד כי כל בני המשפחה לא יטבלו לחם, קרקרים וכדומה בתוך מטבלי החומוס או הגבינה וכמו כן לא ישתמשו בסכו"ם שנגע במזון המכיל גלוטן.

 

הכותבת, ריקי לנגברג Ph.D, היא נטורופתית המעבירה גם סדנאות לאפייה ללא גלוטן ובעלת מכון הנתיב לבריאות, המכון לרפואה טבעית.

 

* המידע נועד למטרות אינפורמטיביות בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי, אבחון מחלות או תחליף לטיפול רפואי.

 

רוצים ללמוד עוד על צליאק? נסו את אלה:

מה זה צליאק

תזונה ללא גלוטן

 

מחפשים מתכונים ללא גלוטן? נסו את אלה:

עוגת שזיפים

קיש עגבניות וגבינת עיזים

חטיפי זיתים

לחמניות גבינה

עוגיות ביסקוטי

עוגת שכבות עם תותים

פוקאצ'ה עם עגבניות וזיתים

פתאי ירקות עם עוף

 

 
עוד כתבות במדור לחיות עם צליאק
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.