קריאה בקפה • חלק א'

 
קריאה בקפה מלמדת על העבר, ההווה ומה שצפוי לכם בעתיד
קריאה בקפה מלמדת על העבר, ההווה ומה שצפוי לכם בעתיד צילום: Getty Images
 
עודכן 08:38 29/08/2011

רוצים לדעת מה יקרה בעתיד? האם צפויה חתונה באופק או האם העסק יהפוך למשגשג ומצליח? קריאה בקפה היא דרך מיסטית עתיקה שעשויה לתת מענה לשאלות האלה. בואו ללמוד מה נדרש, מה הם שלבי הטקס ומה אפשר לגלות מהצורות הנגלות מן הכוס

 
 
 
 
 

קריאה בקפה היא אמנות מיסטית עתיקה שמבוססת על מגוון גדול של שיטות חיזוי וניבוי אשר מושתתות על פענוח כתמים שהותיר אחריו נוזל כלשהו, וייחוס כתמים אלה לאירועים שהתרחשו בעבר או יתרחשו בעתיד. הרעיון שבבסיס השיטה הוא שנשמתו של אדם, כמו גם נשימתו, מתמזגים עם הנוזל שבא במגע עם שפתיו של האדם. כיוון ששורש נשמתו (תת ההכרה, בשפה עכשווית) מודע לצפוי להתרחש, הרי שברגע האיחוד בין שפתי האדם לבין שפתי הספל, עובר ידע זה מתוך נשמת האדם, כמו גם מתוך נשימתו, אל תוך הנוזל הנלגם.

 

משקה הקפה למעשה חושף את צפונותיו באמצעות הבלטת צורות וסמלים בתוך המשקע שנותר על גבי דפנות הספל. לכל צורה ולכל כתם נודעת משמעות מסוימת, אשר על פיה משחזרים את שהתרחש בעבר כמו גם את הצפוי להתרחש בעתיד.

 
מה את אומרת אני אתחתן?
מה את אומרת אני אתחתן? צילום: Getty Images / אימאג'בנק

מהו הנוזל המשמש לניבוי העתיד

 

רכיבי הנוזל שעל פיו צופים את העתיד, נמצאים ביחס ישיר לחקלאות או לייבוא האופייניים לאותו חבל ארץ בו מתקיים טקס הניבוי. בארצות בהן גדלים שיחי תה, נצפה בטקסי ניבוי שמושתתים על צורות וכתמים שהותירו עלי צמח התה בספל, ואילו בחבלי ארץ עתירי כרמים וגפנים נוכל לחזות בטקסי ניבוי על פי כתמי יין. במחוזותינו רווחת שיטת ניבוי שמבוססת על כתמי קפה, הודות ליהודי ארצות ערב שהביאו עימם שיטה זו בעלותם ארצה ועד ימינו נוהגים לנבא עתידות בספלי קפה. מכאן ניתן להסיק כי אפשר לנבא עתידות על פי כתמיו של כל נוזל שאדם מסוגל ללגום ובלבד שיותיר כתמים ומשקעים ברורים על גבי דפנות הספל.

 

מה נדרש על מנת לקרוא בקפה

 

מן ההיבט האנושי דרושים שניים, שאחד מהם הוא השואל בקפה (הלקוח) ואילו האחר הוא הקורא בקפה (הפותח או הפותחת). הכלים הדרושים הם ספל בעל דפנות צחורות שמכיל קפה שחור, שבושל, נשפת או נחלט במים רותחים וניצב על גבי צלוחית תואמת.

 

כיצד מתבצע טקס קריאה בקפה

 

שלב א: הקורא בקפה יוצק קפה חם ומהביל אל תוך ספל צחור ומגיש אותו לשואל בקפה כדי שזה ילגום ממנו שלוש לגימות לפחות.

שלב ב: לאחר לגימת שלוש הלגימות, נוטל הקורא בקפה את הספל ומסובב אותו שלוש פעמים נגד כיוון השעון תוך הטייתו באלכסון על מנת לאפשר לקפה להרטיב את הדפנות.

שלב ג: הקורא הופך את הספל, כאשר פניו מטה אל תוך צלוחית שהוכנה מבעוד מועד, מונה בליבו עד שבע, מקיש באצבע האמה על תחתית הספל והופך אותו חזרה כך שפניו כלפי מעלה וידית הספל פונה אליו (אל הקורא).

שלב ד: הקורא בקפה מתבונן בשלל הצורות והכתמים המבצבצים על פני דפנות הספל ומקיש מהם בנוגע לאשר התרחש בעבר, כמו גם באשר צפוי להתרחש בעתיד.

 

 
המשמעות מאחורי הצורה שבכוס תלויה גם במיקומה ביחס לידית הכוס
המשמעות מאחורי הצורה שבכוס תלויה גם במיקומה ביחס לידית הכוס צילום : flickr by RimAs.EyeS
 

על הקשר בין שעון הזמן וספל הקפה

 

ידית הספל היא ציר הזמן אשר ממנו נובע שעון הזמן בספל הקפה. צורות וכתמים שמופיעים משמאל לידית, משחזרים את אשר התרחש בעבר ואילו צורות וכתמים שמופיעים מימין לידית מנבאים את העתיד. צורות וכתמים הצמודים אל הדפנות שידית הספל משיקה להן, מייצגים את ההווה וצורות וכתמים אשר שוקעים אל תחתית הספל, נחשבים לנושאי בשורות רעות (בשפת העם - מנחוס) בין אם הם מופיעים מימין, משמאל או צמודים לידית.

 

כך לדוגמא לצורה של דג המייצג פריון והיריון יש מספר פירושים והסברים כתלות במיקומו בתוך כוס הקפה. דג שמופיע משמאל לידית משחזר לידה שהתרחשה בעבר, מימין לידית מנבא היריון בעתיד, בצמוד לידית כוס הקפה מלמד על כך שהשואלת נושאת עובר ברחמה, בתחתית הספל ומשמאל לידית משחזר הפלת וולד והופעתו של הדג על תחתית הספל מימין לידית, צופה הפלה בעתיד. ככל שהצורות והכתמים הולכים ומתרחקים מן הידית בכיוון ימין, מדובר בעתיד רחוק יותר ואילו ככל שהם הולכים ומתרחקים מן הידית בכיוון שמאל, כך הם משחזרים עבר רחוק יותר.

 

למה כל זה טוב אתם שואלים? מטרת הקריאה בקפה היא להעניק לאדם מידע באשר צפוי לו בעתיד, על מנת לסייע לו לתכנן את העתיד ולנצל הזדמנויות שניצבות בדרכו כמו גם עזרה ווהימנעות מפני מכשולים, כשלים וכשלונות.

 

המידע באדיבות אתר אלטרנטיבלי - מובילים את עולם הרפואה המשלימה רוחניות ותרבות העולם החדש.

 

רוצים לטעום עוד מהקפה? נסו את אלה:

בתי הקפה של ברלין

בתי קפה -ספריה

קפה עוגתה

פרחים מפילטרים לקפה

הדפסה על קפה

קפה בחורש

קליית קפה על קצה המזלג

סערה בכוס קפה

נתפסו על חם

על קפה, בריאות ומה שבניהם

 

 
עוד כתבות במדור סודות הקפה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.