קריאה בקפה • חלק ב'

 
באמצעות דמיון ומילון אוניברסלי לקריאה בקפה גם אתם יכולים לראות את העתיד
באמצעות דמיון ומילון אוניברסלי לקריאה בקפה גם אתם יכולים לראות את העתיד צילום: Getty Images / אימאג'בנק
 
עודכן 07:40 05/09/2011

אחרי שלמדתם איך השיטה עובדת ומה נדרש על מנת לקיים את הטקס, הגיע הזמן להפעיל את הדמיון ולהבין מה הם המשמעויות מאחורי הצורות הניבטות מהכוס. המילון לקורא הקפה המתחיל

 
 
 
 
 

קריאה בקפה אומנם דורשת מיומנות אבל גם אתם יכולים לנסות ולקרוא את העתיד. לשם כך ערכנו עבורכם מילון הכוונה מקוצר לפענוח צורות וכתמים שעשויים להופיע במשקע הקפה, אולם יש לזכור כי הרבה מאוד תלוי בכם וביצירתיות שניחנתם בה.

 

מרגע זה ואילך אתם חופשיים להעניק דרור לדמיונכם ולהפליג אל עולמות עליונים ונשגבים. זוכרים איך  כשהייתם קטנים נהגתם להתבונן בעננים ולדמיין צורות שונות כמו: כבש, סוס, איש עם כלב וכדומה? אז באותה שיטה בדיוק עליכם לנהוג עם הקפה ועם הצורות שנחרטו במשקע החום-בוצי.

 

כל שעליכם לעשות הוא להתבונן אל תוך המשקע וללחוץ על כפתורי הדמיון:הנה פיל, אוניה, רכבת וכו' וזהו למעשה כל הסיפור. קורא בקפה מקצועי נוהג ליצור לעצמו מילון סמלים פרטי המבוסס על חוויותיו האישיות והוא לא נצמד למילון אוניברסאלי. במקביל, קורא בקפה מתחיל, זוכה בהכוונה ראשונית ממילון אוניברסאלי, מתוך כוונה כי בעתיד ייצור לעצמו מילון סמלים פרטי משלו.

 

המשמעות שמאחורי הצורות

 

דג: צפויה תקופה של עושר ואושר, פריון והצלחה. בכל עדות ישראל משמש הדג כמעין סמל להצלחה, כמו גם על תקופה של פוריות וזאת גם בתחומי היצירה והאמנות.

 

דוב: צפויים מאבקים רבים או התרפקות על זיכרונות העבר. סמל הדוב עלול לסמל יריב נוקשה שהשואל בקפה חושש להתעמת עימו או לחילופין, הסמל בא לרמוז על אותו יצור חמוד מן האגדות הלו הוא ה - "דובי".

 

דובדבן: צפויה תקופה זורמת והרמונית למהלכו הטבעי של הגורל. עץ הדובדבן משמש ביפן כסמל לתחילתה של שנה מאושרת או לסמלם של האוהבים.

 

פירות: אורחים מפתיעים יביאו בשורות טובות. פירות מסמלים את המתנה הראשונה שמארח מעניק לאורח. הם מייצגים ישיבה בצוותא ומקדמים אווירה טובה. לפעמים הם רומזים על פריון והולדה.

 

 
העניקו דרור לדמיונכם והפליגו לעולמות עליונים ונשגבים
העניקו דרור לדמיונכם והפליגו לעולמות עליונים ונשגבים צילום : flickr by ario_
 

אבוס: מייצג מישהו מרגיז בהתנהגותו הבהמית. אבוס מסמל כלי-אוכל של בעלי חיים מהסוג הנחות. מותר האדם על הבהמה ועל כן, צורה של אבוס מעוררת זיכרונות הקשורים באנשים בעלי התנהגות פרימיטיבית.

 

אבזם: מייצג פריט אשר קושר יחד שני משתנים השונים זה מזה ולכן, הוא עשוי לייצג גם עקרונות של גישור ותיווך. לפעמים הוא מסמל פיוס בתקופה של מריבות ועימותים.

 

אביר: צפוי להגיע אדם שיכבוש את ליבה של השואלת בקפה. אביר מסמל את משאת ליבן של עלמות חמד. מוטיב האביר מייצג אהבה ורומנטיקה, אך גם לא מעט חושניות ותאוות. ייתכן כי מדובר במשאלות כמוסות.

 

דוכיפת: לשואל בקפה יש רגשי גדלות וגבהות לב כלומר, הוא חש כאילו הוא מלך. התבוננות בדוכיפת מוכיחה כי מדובר ביצור החובש כתר לראשו, ומכאן גם שלל הדימויים הקשורים בכס המלכות.

 

דולפין: מייצג אירועים שהם מעבר להיגיון הרגיל, כמו גם משהו שלקוח מעולם המיסטיקה. הדולפין נחשב ליצור אשר רב בו הנסתר על הגלוי והוא משמש כסמל לתפיסה על-חושית.

 
הינכם נדרשים להפעיל את הדימיון
הינכם נדרשים להפעיל את הדימיון צילום: Getty Images / אימאג'בנק

בגד: צפוי מסע רכישות גדול. רכישת בגדים חדשים משמשת מעין סמל לחילופי עונה, לרענון ולהתחדשות. גם כאשר אדם רוכש בגדים חדשים, נוהגים לברכו ב - "תתחדש".

 

גמד: דמות מפתח בסיפורי אגדות אשר בא לייצג את זיכרונות העבר ומכאן שהוא עשוי לסמל מישהו שצץ מתוך נבכי ההיסטוריה של השואל בקפה.

 

גדר: מייצגת חסימה וחסימות, כמו גם פחד מפני עכבות ומעצורים. אפשרות נוספת היא שהשואל בקפה רוצה ליצור חציצה ופירוד בינו לבין אדם כלשהו.

 

ג'ירף: השואל בקפה מפנטז על תכנים שיש לו בעיה להביעם במילים. הג'ירף הינו בעל חיים חסר קול וככזה הוא אינו יכול להביע את עצמו בתקשורת ווקאלית. גובהו משמש סמל לרבדים רוחניים.

 

אבן: אבן עלולה להיות כלי נשק הרסני ופוגעני ולכן, מייצגת אירועים המושפעים מוויכוחים וממריבות. דוד הכה בגוליית בעזרת אבן. לרוב יש בצורת האבן כדי ללמד על התנהגות ברוטאלית.

 

גרגירי אבק: מסמלים אדם שחושש להסיר את מעטה הסודיות ממעשיו. מוטיב האבק בא לייצג דברים המכסים ומערפלים את הקיים. מעין "צעיף" על מעשים אשר השתיקה יפה להם.

 

אבקנים: צפויות בשורות משמחות בענייני פריון והולדה. אבקנים הם בעצם כלי ההולדה והרבייה של עולם הצומח. לכן, מוטיב האבקנים משמש סמל להתעברות וליחסים אינטימיים שבינו לבינה.

 

גלי מים: כל צורה של אדוות גלים קשורה בהיבטים חושניים. מאז שחר עולם הפסיכולוגיה, יש למים אווירה חושנית וסקסואלית ובכלל, כל רכיב של לחלוחית מייצג את התחום האינטימי שבינו לבינה.

 
 
לכל צורה משמעות משלה
לכל צורה משמעות משלה צילום: flickr by OneEighteen

אגודל: השואל בקפה נכנע להצעה מפתה. הרמת האגודל מסמלת בחיי יום יום את סימן "האו.קיי" וההסכמה. אני מניף את האגודל, משמע אני מסכים איתך. בנוסף, האגודל היא אצבע וככזו היא מסמלת חושניות ורעיונות מפתים.

 

ארטישוק: השואל בקפה מתנגד לאדם בעל עקרונות שאינם מוסריים. צורת הארטישוק מכילה גלדים המכסים גלדים אחרים ומזכירה גלדים של בצל (אלה בתוך אלה). מוטיב ההסתרה מהווה רמז ברור לרעיונות שאינם הולמים ואינם יאים.

 

אופנוע: מייצג טיפוס אקסטרווגנטי שקשור לחיי השואל בקפה. מוטיב האופנוע רומז על התנהגות נוצצת ומתריסה. האופנוע הוא סמל זכרי וככזה הוא מבטא כוחניות ומאצ'ואיזם. יש בו הרבה רוח וצלצולים.

 

באר: יש להישמר ממלכודות. מוטיב הבאר מייצג מקור של מים-חיים, אך גם בור כרוי באדמה שעלול לפעור את פיו ולבלוע את המועדים בחשיכה. לפעמים, מייצגת הבאר גם סמל מין נשי, כלומר: אירוע בעל אופי ארוטי.

 

בואש: מייצג חבר צבוע שעלול "ללכלך" על השואל בקפה. הבואש נתפס כיצור שאינו מזיק באלימותו אך מסריח בהתנהגותו. כלומר - כשר אבל מסריח. במקביל, צריך לזכור כי הבואש אינו מתיז את הנוזל המצחין אלא אם כן הותקף תחילה.

 

בובה: מישהו מתחזה למי שאינו. בובה היא סמל הבנוי בצלמו ובדמותו של אדם מסוים, אך בעצם מדובר בסמל בלבד ולא באותו מישהו בשר ודם. על כן מדובר בהתחזות ולא בדבר האמיתי. בעולם הכישוף הבובה משמשת למאגיה שחורה ולבנה.

 

גזר: סמל של ליצנים שבא לייצג אנשים אדומי שיער, כמו גם את מזגם הלוהט. יחד עם זה, אי אפשר להתעלם מן העובדה שמדובר בסמל בעל סממנים פאליים (דומה בצורתו לאיבר מין) ולכן גם בעל אסוציאציה סקסואלית אצל אישה.

 

 
מה המשמעות שעומדת מאחורי צורת אופנוע?
מה המשמעות שעומדת מאחורי צורת אופנוע? צילום : flickr by Kuzeytac
 

דבורה: לשואל בקפה צפוי מזל גדול שאין טוב ממנו. אמונה טפלה גורסת כי אדם הנעקץ על ידי דבורה או אפילו סתם רואה דבורה, צפוי לו מזל טוב.

 

דבש: צפויה תקופה מתוקה כמו דבש. כמו כל סמל אחר שנוטף מתיקות, כך גם הדבש בא להורות על תקופה זבדית, חלבית ומתוקה.

 

דבשת: השואל בקפה מוטרד מדבר מה אשר קשור בדימוי גוף שלילי או במגרעת כלשהי שהוא מנסה להיפטר ממנה. סמל הדבשת בא להורות על חטוטרת או גיבנת נפשית או פיסית.

 

דגן: צפויה תקופה ממוזלת ופורייה. סמל הדגן, כמו גם כל סמל אחר המכיל גרגרים (רימון, תירס או אורז) מייצג אירועים שהמזל מככב בהם.

 

רכבת: צפויה נסיעה מרתקת אל מקום רחוק. רכבת עשויה לייצג גם אירועים מהתחום הארוטי והרומנטי ואלה מסמלים את מוטיב הגבר. מופיעים בעיקר בקריאת קפה של נשים, אך לא נדיר למצוא אותם גם אצל גברים.

 

המידע באדיבות אתר אלטרנטיבלי - מובילים את עולם הרפואה המשלימה רוחניות ותרבות העולם החדש.

 

רוצים לטעום עוד מהקפה? נסו את אלה:

בתי הקפה של רומא

על קריאה בקפה

בתי הקפה של ברלין

בתי קפה -ספריה

קפה עוגתה

פרחים מפילטרים לקפה

הדפסה על קפה

קפה בחורש

קליית קפה על קצה המזלג

 

 
עוד כתבות במדור סודות הקפה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.