שף או דוגמנית על? • פרק 5

 
"מיקי מקצוען בכל מה שהוא עושה". יואב בר עם מיקי שמו
"מיקי מקצוען בכל מה שהוא עושה". יואב בר עם מיקי שמו צילום: יח"צ, שוקה כהן
 
עודכן 07:36 19/09/2011

ביקור מתוק אצל הקונדיטור מיקי שמו שהשיק ספר חדש, גרם לשף יואב בר לתהות על הדמיון שבין עולמו של השף לעולמם של הסלבס ודוגמני העל. וגם: איך כל זה קשור לסאבלימינל וסמדי בומבה (ויש גם דובדבן - מתכון לסלט מרענן דקה לפני שהקיץ נגמר)

 
 
 
 
 

את השבוע פתחתי בהשקה לספרו החדש של חברי הקונדיטור, מיקי שמו, "שבתות וחגים". הגעתי למקום בו חיכו עיתונאים, צלמים והמון עוגיות של מיקי, ואני שהייתי מאד רעב טרפתי את כולן. תוך דקות, ניגשה אליי אשת יחסי ציבור נמרצת ואמרה "יואב בר, השף של מאראבו, תיגש לקיר ותעמוד לצילום".

 

בלי לחשוב פעמיים נעמדתי ליד הקיר, פוזה למצלמה הזאת ועוד חיוך למצלמה השנייה ואז, בדיוק כשחשבתי שזהו, היא פנתה ושאלה מה אני לובש. של מי החולצה? המכנסיים? התחתונים? (לא, סתם, את זה היא לא שאלה). אופס, נפל לי האסימון, מצלמים אותי למדור של "שיק ושוק". אוי לי, דווקא היום יצאתי מהבית ללא מחשבות מיוחדות על איך אני נראה, מזל שלפחות משקפי השמש היו ממותגות.

 

"נו, באמת,זה מה שחשוב לך?" שאלה אשתי כשחזרתי הביתה. "אם תהיה ב"שיק" או "בשוק"? מה אתה דוגמנית על? אתה שף!". אבל האם השפים היום הם גם לא קצת דוגמניות על? המקצוע הזה עבר בשנים האחרונות טרנספורמציה, מטבח שמן שיודע לבשל טוב עם מתכונים סודיים, לטבח מסוקס, חתיך, מריח טוב, שהמדד לאם הוא מספיק ידוע, תלוי במידת הופעתו בעיתון או בטלוויזיה, ולא באיכות האוכל שהוא מייצר. ואני אומר לעצמי, בעצם למה לא? אולי היא קצת צודקת, היום יש שפים שהם על תקן "סלבים" ומבלים יותר זמן ברכילות מעל דפי העיתון מאשר במטבח המסעדה שלהם.

 

 
עושה פוזות למצלמה בהשקת ספר המתכונים החדש של מיקי שמו
עושה פוזות למצלמה בהשקת ספר המתכונים החדש של מיקי שמו צילום : יח"צ, שוקה כהן
 

לא חסרות, בארץ ובעולם, תכניות טלוויזיה בהם השפים כבר מזמן לא מראים מתכונים אלא שופטים, צועקים, מחבקים ובוכים. הם כבר מזמן לא רק שפים אלא גם שחקנים ובעלי "סטאר קווליטי". דווקא בגלל זה אני אוהב את מיקי שמו, כי מעבר לעובדה שהוא בחור מקסים ואדם עם לב גדול, הוא מקצוען בכל מה שהוא עושה. קודם כל הוא מביא לכל פלטפורמה בה הוא מציג את האומנות, הלב שלו והמקצועיות, בין אם זה ספר או תכנית טלוויזיה, וכתוצאה מכך הוא גם מוכר, מוערך ואהוב. להיות שף זה אומנות, יצירתיות, אהבה לאוכל וניסיון, אבל מעל הכל זה מקצוע שצריך ללמוד כל יום.

 

גם אני שזכיתי באליפות המסעדות, בתוכנית "קרב הסכינים" ב-2009, לא הייתה לתואר זכות קיום אם לא הייתי דבר ראשון איש מקצוע, לפני התוכנית ואחריה, כי קודם כל התוכנית עסקה בבישול, בטעמים, בעמידה בתנאי לחץ ומעל הכל ביכולת לתת שואו. בעולם התקשורת החדש השפים הם סוג של שחקנים שמעבירים לקהל גם את החלום, מעבר לאוכל ולמתכונים, ואני שמח על כך. וכן, גם להראות קצת כמו דוגמנית-על לא יזיק.

 

 
גד אלבז, סאבלימינאל ואני
גד אלבז, סאבלימינאל ואני
 

מאנונימיות לקדמת המסך

מהצד השני של התעשייה, קמו תכניות בישול לאנשים אנונימיים לגמרי, כמו "מאסטר שף", אשר יצרו "סלבס" מסוג אחר. תכניות אלו, כמו גם "כוכב נולד", "האח הגדול" ואחרות, נותנות צ'אנס אדיר לאנשים אנונימיים לגמרי, למרות שהפער בין החשיפה האדירה שהם מקבלים בזמן תכנית למציאות ביום שלמחרת, עלולה לגרום לבלבול רב.

 

אחרי ההשתתפות בתכניות כאלו צריך להוכיח את היכולת האמיתית שלך, להפוך את האהבה והחלום למקצוע של ממש ולא להעלם שוב לאנונימיות. זה לא קל כי כאן בדיוק מונח המוקש הגדול - האם זה המקצוע שלך ולא רק אהבה? ומה הערך המוסף שיש לך, שיכול למנף את החשיפה שקיבלת, להפוך לחלק מהתעשייה?

 

השבוע הוזמנתי לשפוט בתחרות בישול "מלך הסירים", של התכנית "באה בטוב" ברדיו דרום, עם המגישות סמדי בומבה ומיכל שם טוב. בחבר השופטים ישב סאבלימינל (קובי שמעוני) הזמר גד אלבז, השדרנית והעיתונאית חיה גולן, אנוכי ושפים מהדרום.

 

 

 
שופט בתחרות בשלנים (ונהנה מכל רגע)
שופט בתחרות בשלנים (ונהנה מכל רגע)
 
 

סמדי, שנחשפה בתוכנית "מאסטר שף" הראשונה, היא לטעמי הזוכה האמיתית של התחרות. היא הביאה וחשפה לעם ישראל את הלב שלה, האותנטיות ודיברה אל כולם בגובה העיניים. היא נשארה נאמנה לבישול המרוקאי, כי זו האהבה שלה וההתמחות שלה, ולא ניסתה להיות מה שהיא לא.

 

סמדי ידעה למנף את החשיפה בתכנית ולא להישאב בחזרה לאנונימיות, שהזכרתי קודם, בזכות אופייה שובה הלב, הכריזמה והיכולת לחבר אנשים דרך האוכל החם והמנחם שהיא מבשלת. היא הקימה את "שבקיה", קבוצה שמונה כבר כ-600 חברים ונועדה לשמר את הבישול והשפה המרוקאית (מבטיח לספר גם על כך בהזדמנות אחרת). יש לי תחושה, ואולי אני טועה, שמי שנעלם בסופו של דבר ממשתתפי תוכניות הריאליטי הם אלו שאין להם אג'נדה קולינארית מבית, ושחסר להם את הדבר הנוסף, הקסם והכריזמה שעושים אותך לכוכב.

 

 
לטעמי, היא הזוכה האמיתית. עם סמדי בומבה
לטעמי, היא הזוכה האמיתית. עם סמדי בומבה
 

ואי אפשר בלי כמה מילים על התחרות אליה הגיעו נשים בשלניות מאזור הדרום ביניהן גברת הרצליה ממושב מעגלים, הזוכה בתחרות, שהכינה אוכל כורדי מצויין. כבר יצא לי לשפוט בכמה תחרויות, אבל היו אלה בעיקר תחרויות של שפים מקצועיים מתחילים. הפעם, התחרות הייתה של בשלניות חובבניות, שבכל המנות אותן היו צריכות לבשל, ראיתי, טעמתי והרגשתי את אהבתם לאוכל. הזוכה גם הביאה משהו אחר - אוכל כורדי אותנטי ששמר על קו מנחה בין המנות, החל מהראשונה ועד הקינוח, וזה דבר שאהבתי.

 

 
"בכל המנות אותן היו צריכות לבשל, ראיתי, טעמתי והרגשתי את אהבתם לאוכל"
"בכל המנות אותן היו צריכות לבשל, ראיתי, טעמתי והרגשתי את אהבתם לאוכל"
 

בשבוע הבא הטור יוקדש לראש השנה אז אם יש בקשות, שאלות, מתכונים שתרצו לקבל ולהכין לערב חג, אנא כתבו לי בדף הפייסבוק. ולסיום, איך אפשר בלי להיפרד מכם עם איזה מתכון. אנחנו לקראת סוף הקיץ אז אעביר אליכם עוד מתכון קליל, ליום קיץ חם שכדאי להגיש בליווי כוס יין לבן קר.

 

שלכם,

יואב בר

 

סלט עלים צעירים עם גבינת פטה ופירות ברוטב ווינגרט (4 סועדים)

 

 
את רוטב הוויניגרט שנשאר שומרים בכלי סגור במקרר
את רוטב הוויניגרט שנשאר שומרים בכלי סגור במקרר צילום : אנטולי מיכאלו
 

מצרכים:

צרור עלי רוקט

צרור גרגר נחלים

2 חסות אדומות שטופות ומופרדות

צרור בזיליקום סגול

120 גרם גבינת פטה חתוכה לקוביות קטנות

1/2 מלון חתוך לקוביות

2 אפרסקים מגולענים וחתוכים לרצועות

1/2 כוס אגוזי פקאן

1/2 כוס שקדים פרוסים קלויים

1 כף צנוברים קלויים

מלח דק

 

לרוטב וינגרט:

1 כף חרדל

קורט מלח

פלפל שחור

1 כף סוכר חום

2 כפות חומץ

1/2 כוס שמן זית

 

אופן הכנה:

  • בכלי גדול מערבבים את העלים, המלון, האפרסק, הפקאן, השקדים, הצנוברים ומערבבים.
  • שמים בבלנדר את החרדל, המלח, הסוכר והפלפל השחור, ובאיטיות מזלפים את שמן הזית ואת החומץ.
  • בצלחת עמוקה שמים את הסלט. מפזרים את גבינת הפטה ומעל את הרוטב.

 

 

לטורים הקודמים של השף המכשף:

צירי לידה

הנחתום מעיד על עיסתו

זיכרונות מבית אימא

חופשה באיטליה

 

 
עוד כתבות במדור השף המכשף
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.