איך לקרוא תווית יין

 
לפני שמוזגים חשוב לקרוא את התווית
לפני שמוזגים חשוב לקרוא את התווית צילום: רויטרס
 
עודכן 09:57 20/10/2011

תווית היין הינה תעודת הזהות של היין, המספקת לנו את כל המידע אודות היין. קריאה נכונה של התווית תעזור לנו בהבנת המשקה שעומד לפנינו

 
 
 
 
 

צורת הרישום על גבי התוויות דומה בכל העולם, ולרוב אפילו נשמר סדר זהה. המידע שמוגש על גבי התווית יעזור לנו להבין מאיפה הגיע היין, מהו תהליך הפקתו, באיזו טמפרטורה להגיש אותו ולעתים אפילו לאיזה מנות היין מתאים. התווית מורכבת ממספר מאפיינים - שם היקב, שם הסדרה, זן הענבים או שם היין ושנת הבציר. לעתים יופיעו גם אזור גידול היין, שם הכרם ואחוז האלכוהול ביין.

 

תווית קדמית

 

שם היקב - ברוב ארצות היין נהוג לרשום את שם היקב בראש התווית, לעתים השם יופיע  בסוף התווית. בעולם בו שמות היקבים הם ערובה לטיב היין, שם היקב חשוב ביותר. אם אתם סומכים על יקב מסוים, קל לכם יותר להחליט לרכוש את יינותיו בהמשך.  

 

שם הסדרה - היקבים הגדולים מייצרים יינות המחולקים למספר סדרות. הסדרות מדורגות לפי איכות היין. כל יקב בוחר שמות לסדרות אלו לפי ראות עיניו. לדוגמא: ביקבי כרמל סדרת הבסיס היא סדרת Selected, מעליה נמצאת סדרת Private Collection. סדרות אלה נמכרות ברשתות השיווק בכל הארץ. מעל לסדרות אלה מגיעה סדרת הפרימיום, האזורית, ומעליה סדרת העל, סדרת כרמל, שבה נמצאת תת הסדרה Carmel Single Vineyard, יינות מכרמים יחידניים. סדרות העל נמכרות לרוב בחנויות היין הנבחרות ובמסעדות יוקרה. מחירי הסדרות יהיו בהתאם.

 

 
תווית קדמית סטנדרטית
תווית קדמית סטנדרטית צילום : יקבי כרמל
 

שם היין (או שם הזן) - אם מופיע על גבי התווית שם זן הענבים, לפנינו בקבוק של יין זני. כלומר, יש בבקבוק המסוים לפחות 85% מהזן המצוין עליו. שאר היין יכול להיות מזנים שונים. אם אין זן שולט בבקבוק היין, אלא עירוב של מספר זנים, היקב ייתן ליין שם גנרי, לרוב יהיה זה שם האזור בו נבצרו הענבים. 

 

שנת הבציר - על גבי התווית תופיע לרוב שנת הבציר, כלומר השנה בה נבצרו הענבים. יינות צעירים, מהשנה שנתיים האחרונות, רצוי לצרוך די מהר. יינות שתאריך הבציר שלהן מוקדם יותר, יש להניח שהתבגרו זמן מה ביקב בחביות עץ אלון ויכולים להתיישן עוד מספר שנים בבקבוק. תהליך זה נעשה ביחוד ביינות פרימיום.  

 

סוג היין - סוג היין מצוין על פני הבקבוק - יין אדום, סמוק או לבן. וכמו כן גם אם היין יבש, חצי יבש או מתוק. יין יבש משמעו יין ללא סוכר, יין חצי יבש הוא יין מתקתק קלות. היינות האדומים יהיו ברובם יבשים, ביינות הלבנים אפשר למצוא מגוון רחב יותר של יינות יבשים, חצי יבשים ומתוקים.

 

יינות צעירים מאוד אינם משתפרים עם הזמן בדרך כלל ורצוי לצרוך אותם בשנתיים הראשונות לאחר הבציר. יינות בוגרים יותר שיצאו זה עתה מהיקב, כנראה עברו תקופת התבגרות בחבית, שהעניקה להם יכולת התיישנות לעוד כמה שנים בתנאי שמירה טובים (טמפרטורה קרירה, שכיבה במקום מוצל ועוד).

 

 
תווית אחורית סנדרטית
תווית אחורית סנדרטית צילום : יקבי כרמל
 

תווית אחורית

 

התוית האחורית תכיל פרטים נוספים על היין, כגון: פירוט הרכב זני הענבים ואזור הגידול, תיאור היין ומאפייניו, זמן התבגרות היין בחביות עץ, תנאי אחסון ופוטנציאל יישון, טמפרטורה מומלצת להגשת היין, קלוריות, תאריך מילוי היין, כתובות וכמו כן, לרגישים שבינינו, יצוין שהיין מכיל גופרית דו-חמצנית, המשמשת שחומר משמר ביינות רבים.

 

הכתבת הינה מנהלת התקשורת של יקבי כרמל

 

לעוד מתכונים וכתבות בעולם ביין:

קציצות ברוטב עגבניות עם קישואים

חיים בבועה - המדריך ליין מבעבע

יין ואוכל - כללי זהב לשילוב מנצח, חלק א'

בוחרים יין לחג - המדריך למתחילים

מה זה יין - מסע בעקבות המשקה העתיק בעולם

יין ואוכל - כללי זהב לשילוב מנצח, חלק ב'

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.