אז, מה זה יין?

 
תשובה ואהבה במשקה אחד
תשובה ואהבה במשקה אחד צילום: רויטרס
 
עודכן 01:37 10/10/2011
עמוס רביד

עמוס רביד תוהה על קנקנו של המשקה העתיק ומגלה איך הפך היין להשראה גדולה, לתשוקה ואהבה. איך השתלב עם אמנות, מדע ושירה ואיך עדיין, גם אחרי 5,000 שנה, הוא נשאר תמיד מסתורי, מרתק וסוחף

 
 
 
 
 
שירה בבקבוק ובכוס
שירה בבקבוק ובכוס צילום: יח"צ יקבי כרמל

מה, מה יש בו ביין (מלבד אלכוהול) שמרתק כל כך הרבה אנשים בעולם, עד כי עבור רבים (כמוני, למשל) הפך התחביב לאובססיבי ממש? היין, כך אני אוהב להסביר, הוא משקה פשוט, אבל מורכב. יעני, גם וגם. הגדרה לא לגמרי מובנת, אולי, בדיוק כפי שעולם היין רחוק עדיין מרחק רב מלהבין את כל מה שהיה רוצה.

 

למה הוא פשוט?

כי הוא המשקה הכי טבעי והכי עתיק בעולם, כי תהליך ייצור היין הוא מתנת הטבע וכי בעצם הוא נוצר לבד. עובדה, יין מייצרים כבר אלפי שנים, הרבה לפני שדיברנו על עפיצות, על ציונים ועל מדליות. הממצאים הארכאולוגיים הקדומים ביותר לייצור יין נמצאו באזור היין המפורסם חאג' פיירוז טפה בהרי הזאגרוס באיראן, שהייתה, כך מסתבר, מעצמת יין רצינית בימים ההם. החוקר האמריקני, פטריק מקגוברן, גילה שם כדי חרס משנת 5,000 לפנה"ס עם שרידים של חומצה טרטרית האופיינית ליין. הכורם (והשיכור) הראשון, על פי התנ"ך היה כמובן נוח: "וייחל נח איש האדמה וייטע כרם. וישת מן היין וישכר" (בראשית ט', כ').

המדהים בסיפור הוא, שבבסיסו, תהליך ייצור היין, כיום, אינו שונה מזה של היין הפרסי העתיק. נכון, אמנם צברנו מאז קצת ידע, הציוד השתכלל, היכולות השתנו ואיכות היין נמצאת כל הזמן במגמת עלייה, אבל, השיטה היא אותה שיטה.

 

למה הוא מורכב?

מאותן הסיבות ממש. התהליך אמנם טבעי אך הוא כה מורכב מבחינה מיקרוביולוגית עד שהשליטה של היצרן על העסק הזה, חלקית בלבד. הוסיפו לזה את סיפור הכרם והגפן, את השפעת המקום, האקלים, מזג האוויר והאדמה על אופי היין, את שיטות הגידול והייצור השונות, ותקבלו פאזל ענקי היוצר את אינסוף הטעמים והניחוחות, המאפיינים את המשקה הכי מסובך ומרתק בעולם.

 

האם הוא אמנות

כן, אם תצטטו את הסופר והמשורר הסקוטי רוברט לואי סטיבנסון, מחבר הספר אי המטמון, שאמר: "יין הוא שירה בבקבוק". חיזוק לדבריו קיבל סטיבנסון כמאה שנים מאוחר יותר, מכיוון בלתי צפוי - מפרופסור אמיל פיינו מאוניברסיטת בורדו, אחד ממייסדי חקר הייננות המודרנית, שכתב באחד מספריו כי  "ייצור יין הוא אמנות ומדע כאחד". אישית אני לא משוכנע בכך, אם כי אפשר למצוא קווי דמיון לא מעטים. מה שכן בטוח הוא שאת הקשר בין יין לאמנות, ממש לא קשה למצוא בקולנוע, במחזות, בציור, בספרות, במוסיקה ובשירה.

 

דוגמה מפורסמת לקשר הדוק שכזה הן התוויות המפורסמות, המעטרות את בקבוקי היין של שאטו מוטון רוטשילד מבורדו. מאז שנת 1945 מעוצבת תווית היקב, מדי שנה, על ידי האמנים הנחשבים בעולם. פיקאסו, שגאל, וורהול, דאלי, מירו, אגם ועוד רבים וטובים כבר עשו זאת תמורת ארגז מהיין המפורסם. האורגינלים אגב, מוצגים במוזיאון המדהים לאמנות היין הממוקם ביקב.

 

תרבות יין 

יין הוא כמובן לא רק חקלאות ומיקרוביולוגיה. עולם היין עוסק בתחומים רבים ומגוונים, מה שמוסיף למורכבות הגדולה שלו. יין הוא תרבות, הוא תשוקה, הוא דרך חיים. אבל הוא קודם כל עניין חברתי. תשאלו את הברון רוטשילד. הוא הרי זה שאמר, כאשר נשאל על היין הטוב ביותר ששתה מעודו, שהוא לא זוכר איזה יין בדיוק זה היה, אבל הוא דווקא זוכר מצוין את הבחורה שאתה הוא שתה אותו.

 

"יין הוא המקור ממנו נובעים קשרי ידידות פתאומיים", כך טען ובצדק ג'והן גאי, המשורר הבריטי בן המאה ה-17. ואכן, איזה משקה יכול להפגיש שני אנשים מקצות העולם, בחנות יין בקצה השלישי שלו, להפוך אותם ברגע אחד למכרים ותיקים מימי הפלמ"ח, בידיעה שבעוד חמש דקות בדיוק הם נפרדים לעולם. אבל לא רק בחברה, גם בהזדמנויות אחרות אפשר (וכדאי) לשתות קצת יין כפי שתיארה זאת, בזמנה, האלמנה לילי בולנז'ה, בעלת בית השמפניה המפורסם הנושא שם זה: "אני שותה שמפניה כשאני עצובה וכשאני שמחה. לעיתים אני שותה כשאני לבד, בחברה אני רואה זאת כחובה. אני טועמת כשאני לא רעבה ושותה כשכן. חוץ מזה אני שותה שמפניה רק כשאני צמאה".

 

שתיית יין, אכן, מתאימה לכל מצב ולכל הזדמנות. "אני שותה יין רק בשתי הזדמנויות - כשאני צמא וכשאינני צמא" אמר (ויישם) הסופר והמחזאי האירי ברנדן ביהן, שטען בהזדמנות אחרת שהוא בכלל שתיין עם בעיות כתיבה.

 

בריאות ויין

את הנושא המדובר הזה, אני משאיר בדרך כלל לרופאים. מה שכן, היין, בביטחון, בריא לנפש. "הפניצילין מרפא את האדם, היין עושה אותו מאושר" כתב אלכסנדר פלמינג, ממציא הפניצילין בכבודו ובעצמו, אז מי אני שאתווכח. אבל היין, כך מסתבר, מועיל לא רק למערכת הלב וכלי הדם, אלא גם לראייה כפי שטען קלמן מירו: "כדי לראות למרחקים עדיף היין על העין". לפי הקומיקאי המנוח, ג'קי גאליסון, היין תורם אפילו לבריאותם של הסובבים את השותה: "אני שותה כדי להוריד נמשים ויבלות מאנשים שאני מביט עליהם".

 
ביף בורגיניון - שילוב קלאסי של אוכל ויין
ביף בורגיניון - שילוב קלאסי של אוכל ויין צילום : דניאל לילה
 

דת ויין

את חשיבות היין ליהדות אין צורך אפילו לפרט. על היין מקדשים בערבי שבת וחג, בפסח חובה לשתות ארבע כוסות ובפורים מצווה להשתכר. גם בחתונות ובבריתות יש ליין תפקיד חשוב, על פי ההלכה היהודית. גם בנצרות יש ליין משמעות רבה. ולא רק בגלל ישו, שבמהלך הסעודה האחרונה, בעודו מברך עליו, טען כי היין הוא דמו, אלא בעיקר בגלל עניינים פרקטיים הרבה יותר. הרי ידוע לכל כי"חבית יין יכולה לחולל יותר ניסים מאשר כנסייה מלאה מאמינים " כפי שטוען פתגם איטלקי ידוע.

מי שסיכם את הוויכוח בצורה הכי דיפלומטית שאפשר היה בנג'מין פרנקלין. בלי קשר לדת, גזע או מין הוא טען פשוט כי "היין הוא ההוכחה הטובה ביותר שאלוהים אוהב את האנושות". ואני יכול רק להסכים אתו.

 

אוכל ויין

או, עכשיו מתחילים לדבר פה לעניין. ברור שאין, פשוט אין ארוחה טובה בלי יין. יין, אגב, יכול גם להציל ארוחה פחות טובה. את החשיבות הרבה שיש ליין במהלך הארוחה ביטא יפה הסופר אלכסנדר דיומא: "היין הוא החלק האינטלקטואלי בכל ארוחה". אבל בשביל האינטלקט לא חייבים לחכות עד האוכל, ואני ממליץ בחום ליהנות מידי פעם מכוס יין טובה גם סתם כך.

גם במטבח משחק היין תפקיד חשוב. אין מטבח שמכבד את עצמו בלי שימוש ביין. הגדיל לעשות המטבח האזורי הצרפתי שבו לכל אזור יין יש גם מנות קלאסיות נפלאות שמבושלות עם היין המקומי.

"בף בורגיניון", "קוק או וואן" ו"שוקרוט גארני" הם רק כמה דוגמאות טעימות. חבר טוב שלי (וטבח לא פחות טוב) נוהג לספר שהוא מבשל עם המון יין, לפעמים הוא אפילו מוסיף קצת לתבשיל.

 

רצינות ויין

חישבו, שכל מה שאמרנו נמצא בתוך בקבוק היין בו אנו אוחזים והגידו בעצמכם: האם אין זה המשקה המדהים ביותר, המורכב והמרתק ביותר בעולם?

סיכם זאת בעבורנו הכימאי הידוע ואחד מיקירי עולם היין, לואי פסטר, כשאמר: "בבקבוק אחד של יין יש יותר פילוסופיה מאשר בכל הספרים גם יחד".

פסטר היה זה שגילה כי השמרים הם הפועלים האמתיים של היקב, והם אלו האחראים על תהליך התסיסה, בו הופך מיץ הענבים ליין.

פשוט, לא?

 

 

לעוד כתבות מעניינות בעולם היין:

חיים בבועה - המדריך ליין מבעבע

סודות מחיי הגפן - מחזור החיים של ענבי היין

יין ואוכל - כללי זהב לשילוב מנצח, חלק א' 

יין ואוכל - כללי זהב לשילוב מנצח, חלק ב'

איך לקרוא תווית יין ולהבין הכל

בוחרים יין לחג - המדריך למתחילים

 
עוד כתבות במדור תרבות היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.