ספורטי שף • פרק 9

 
לרוץ? מה רע בלצאת למסעדה, לקנות מתנה אחד לשני ואם ממש רוצים להתאמץ אז נופש בטן גב בחו"ל?
לרוץ? מה רע בלצאת למסעדה, לקנות מתנה אחד לשני ואם ממש רוצים להתאמץ אז נופש בטן גב בחו"ל?
 
עודכן 07:48 17/10/2011

בגלל ששוב הבריז לאשתו, ועוד מחגיגות העשור לנישואיהם, מצא את עצמו השף יואב בר באימון ריצה לצידה בשדות. עכשיו, יותר מתמיד, הוא מבין מהם המרכיבים החשובים לזוגיות מוצלחת. וגם: מנה מתוקה לכבוד חזרתו המיוחלת של גלעד שליט - קרם יוגורט על אפרסקים וגרנולה

 
 
 
 
 

ברגעים אלו ממש, בזמן שאני כותב לכם, הייתי אמור לשבת במטוס עם אשתי בדרכי לאמסטרדם ומשם לפריז. הסיבה הרשמית - חגיגות 10 שנות נישואין שחלים ביום שלישי הקרוב. לאשתי יש חלום שבו היא רואה אותנו חוגגים את יום הנישואין שלנו בבילוי הזוגי המועדף עליה - ריצה!

 

כך הודיעה לי טלי לפני מספר חודשים: "מאמי, רשמתי אותנו".

"רשמת לאן?", שאלתי.

"מרתון אמסטרדם, אל תדאג לא למרתון רק לחצי מרתון. זה יהיה כיף. תודה, לא הרבה חוגגים יום נישואין בדרך כה מקורית".

 

נכון וטוב שכך, חשבתי לעצמי. מה רע בלצאת למסעדה, לקנות מתנה אחד לשני ואם ממש רוצים להתאמץ אז נופש בטן גב בחו"ל ביעד אקזוטי? אבל לרוץ...? קצת הגזמנו. אז סיכמנו שאשתי תרוץ, אני אחכה בבית הקפה בסוף הדרך וכולם יהיו מרוצים.

 
עושה ספורט בין ארוחה לארוחה
עושה ספורט בין ארוחה לארוחה

טלי התאמנה והתאמנה. אבל חודש לפני המרוץ הודעתי לה: "מאמי, בקשר לנסיעה שלנו, אז אי אפשר באותו תאריך. יש לי אירוע מאד חשוב, של לקוחה מאד חשובה ואין מצב שאני נוסע". הייתי בטוח שטלי לא תסלח על הביטול.

 

היא הסתכלה עלי במבט עצוב אבל מיד התעשתה, נכנסה לאינטרנט, בדקה מה שבדקה וחזרה צוהלת ושמחה: "לא נורא מאמי, נרשם למרתון פריז, זה ביום ההולדת שלך". אוי לי, כנראה אצטרך לחפש עוד אירוע מאד חשוב עד מרץ.

 

כך בוטלו באחת חגיגות יום הנישואין, מה שלא בוטל אלו הם האימונים. רק שהפעם כפיצוי על ההברזה שלי הודיעה לי אשתי שמהיום אנחנו מקדישים בוקר אחד לריצה בזוג ולא יתקבלו תירוצים ומאחר והיא מנהלת לי את היומן. אתם מתארים לעצמכם שזה מה שקרה.

 

האמת, אחרי כל החגים האלה, בהם קופצים מארוחה לארוחה, לא יזיק לי לרוץ קצת ולחזור לכושר. וכך, פעם בשבוע אנו יוצאים לריצת בוקר עם הכלב שלנו שאנטי. נטולי פלאפונים, טלי מדברת, אני מקשיב ולא עונה, לא כי אין לי מה להגיד, אני פשוט לא יכול לנשום.

 

אנחנו רצים בשדות מסביב למושב וכל פעם אני נתקל בשדות עם גידולים חדשים - תפוחי אדמה, גזר, אבטיחים וחיטה. מדהים לראות בכל עונה את החקלאים חורשים, זורעים, קוטפים ושוב חורשים את האדמה ושותלים משהו אחר שמתאים לעונה. עכשיו בדיוק השדות חרושים ומחכים לשתילה הבאה.

 

 
עכשיו בדיוק השדות חרושים ומחכים לשתילה הבאה
עכשיו בדיוק השדות חרושים ומחכים לשתילה הבאה
 
 

אתם בטח שואלים את עצמכם: סבבה זוגיות אבל לרוץ? למה צריך את זה? שבו בבית קפה ביום שישי בבוקר כמו כולם, תאכלו ארוחת בוקר ותקשקשו, למה לרוץ? אז בבית הקפה הטלפון לא מפסיק לצלצל ואז פוגשים את השכן שמצטרף ובקיצור מלא הפרעות. בריצה אף אחד לא מפריע, אפשר לדבר, לחשוב, להתייעץ ועל הדרך גם לעשות ספורט.

 

אין ספק שאני מתחיל את היום אחרת לגמרי בתקופות שאני רץ, יחסית לתקופות שאני קם ויוצא ישר לעבודה. אנחנו מדברים על החיים ומה שביניהם, אחר כך אוכלים ארוחת בוקר בריאה ושוב כל אחד לעיסוקיו.

 

 
יואב בר והכלב שאנטי עושים ספורט
יואב בר והכלב שאנטי עושים ספורט
 

קצת על זוגיות

10 שנים עברו מאז שהתחתנו. מאז שהשף הצעיר פגש במנכ"לית, הבעלים של המלון, והאהבה פרחה. היום אנחנו עם שלושה ילדים וכלב ואני יכול רק להגיד שהמתכון לזוגיות בשבילי הוא איזון בין בני הזוג, שילוב של כל אחד ורצונותיו, שאיפותיו והמקום שכל אחד מקבל בכל שלב בחיים הזוגיים. לפעמים זה קורה אחד על חשבון השני אבל תמיד באהבה, לא ממקום של התבטלות אלא ויתור למען האחר. לנהל זוגיות בשילוב עם משפחה ועבודה זה לא דבר קל וצריך לעבוד על זה כמו בכל דבר אחר. צריך להשקיע, להיות, להקשיב ולטעמי בעיקר לדבר אחד עם השני ולא לשמור בבטן.

 

 
"בריצה אף אחד לא מפריע, אפשר לדבר, לחשוב, להתייעץ ועל הדרך גם לעשות ספורט"
"בריצה אף אחד לא מפריע, אפשר לדבר, לחשוב, להתייעץ ועל הדרך גם לעשות ספורט"
 

אם במתכון של מנה שאני מרכיב אני חושב על כל פרט בשילוב בין הטעמים באותה מנה, אז המתכון לזוגיות טובה הוא שילוב כל המרכיבים החשובים: אהבה, כבוד הדדי, חברות, הקשבה והרבה סבלנות אחד לשני.

 

בטור שלי בראש השנה איחלתי למשפחת שליט שאני מקווה שיזכו לראות את בנם בקרוב איתם ואתנו. לא האמנתי שמשאלת הלב שלי ושל כולנו תתגשם בכזאת סמיכות. כל כך התרגשתי כשהודיעו על שחרורו, שהזלתי כמו רבים אחרים דמעה. ביום שלישי בו ישוחרר גלעד הייתי אמור לחגוג את יום הנישואין בפריז. אין מאושרים מאתנו שנהיה כאן עם כל עם ישראל ונזכה לראות את היום הזה מגיע ונראה את אביבה ונועם שליט מקבלים בחזרה את המתנה הכי גדולה, את הילד שלהם בחזרה.

 

 
המתכון לזוגיות טובה: אהבה, כבוד הדדי, חברות, הקשבה והרבה סבלנות
המתכון לזוגיות טובה: אהבה, כבוד הדדי, חברות, הקשבה והרבה סבלנות צילום : יח"צ, אנטולי מיכאלו
 

אני חרד בימים אלו שהכל יעבור בשלום, כי אנחנו קצת חוגגים לפני שהוא הגיע, ובמזרח התיכון שלנו הכל יכול לקרות. אז אני באמת מקווה שהכל יעבור בשלום. ואני מקווה שנדע לתת למשפחת שליט לחזור לחייהם עד כמה שאפשר ונדע כחברה וכעם לכבד את הפרטיות שלהם.

 

אז שיגיע כבר יום שלישי, נפתח במסעדה שמפניות לכולם ונרים כוסית לחיים חדשים. בינתיים נפרד מכם עם מנה מתוקה בשביל השמחה (אבל גם בריאה).

 

 

קרם יוגורט על אפרסקים מבושלים וגרנולה

 

 
יותר מתוק? הוסיפו עוגיות ומקרונים. יותר בריא? הוסיפו עוד פירות
יותר מתוק? הוסיפו עוגיות ומקרונים. יותר בריא? הוסיפו עוד פירות צילום : יח"צ, אנטולי מיכאלו
 

מצרכים (ל-4 סועדים):

2 אפרסקים שטופים וחתוכים לרבעים

מקל קינמון

2 כפות סוכר חום

גרירת לימון מ-1/2 לימון

1 גביע יוגורט לבן

1 כפית אבקת סוכר

8 יחידות דובדבנים טריים

 

אופן הכנה:

  • מבשלים את האפרסקים ומקל הקינמון עם מים והסוכר כחצי שעה. מניחים בצד להתקרר.
  • חותכים את האפרסקים לקוביות
  • מקציפים את היוגורט, אבקת סוכר וגרירת לימון  במיקסר עד לקבלת מרקם קרמי ואוורירי.

 

הרכבת המנה:

  • מניחים בכוס מרטיני את האפרסקים המבושלים.
  •  מזליפים מעל את קרם היוגורט ומקשטים בדובדבנים.
  • מפזרים מעל גרנולה, ומגישים.

 

 
 
עוד כתבות במדור השף המכשף
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.