סיור יקבים בנגב ובערבה

 
היקב הגבוה ביותר באזור. כרם ביער יתיר
היקב הגבוה ביותר באזור. כרם ביער יתיר צילום: יקיס קדרון
 
עודכן 01:03 21/12/2011
מירה איתן

קרקע בעייתית וטמפטורות גבוהות הופכות את הנגב והערבה לאזורים הקשים ביותר לגידול ענבי יין בארץ. הכרמים שמצליחים לצמוח באזור מפיקים יינות בעלי אופי מיוחד. מירה איתן עם הכתבה האחרונה בסדרה

 
 
 
 
 

אזור הנגב כולל את אזור באר שבע, מצפה רמון וערד. אזור תל ערד ויער יתיר הוא האזור הגבוה, בו טמון פוטנציאל יוצא דופן לגידול ענבים. אזור הנגב ברובו מתאפיין בקרקעות לס עניות ודי מליחות. אדמת הלס, שהיא בעלת מרקם צפוף, וגודל גרגרים קטן, נסגרת בהשקייה או בגשם הדל שיש באזור, ולא מאפשרת חלחול.

 

>>> לכתבות הקודמות בסדרה

 

החום באזור גם לא עוזר במיוחד לגידול הגפנים, הקרינה הישירה והעקיפה חזקות מאוד והבדלים קיצוניים בין טמפרטורת יום ולילה. נתונים אלה גורמים להבשלה מוקדמת של הענבים משאר אזורי הארץ. ההבשלה המהירה אינה מאפשרת לגפן לפתח רמה גבוהה של פוליפנולים ולכן היינות האדומים מתאפיינים באופי קליל יחסית, מתובלים מאוד, פירותיים ונעימים לשתייה.

 

מאידך, הבשלה מהירה זו מאפשרת לבצור ענבים לבנים כשהחומצות שלהם עדיין בעיצומן, דבר החיוני ביותר ליין לבן. לכן היינות הלבנים מהנגב מתאפיינים בעמוד שדרה חומצי ומנעד ניחוחות וטעמים שדומים לעתים לאזורים קרים יחסית. זני הגידול העיקריים בנגב הם מרלו, קברנה סוביניון, שרדונה, ולעתים גם ויונייה וסמיון.

 

יקב יתיר

יקב יתיר שבתל ערד הוא יקב קטן ואיכותי, שהוקם בשנת 2000 כמיזם משותף של כורמי האזור ויקבי כרמל, שגילו את הפוטנציאל יוצא הדופן שטמון בחבל יתיר. היקב נבנה למרגלות המצודה בתל ערד (מרחק 10 דקות נסיעה מהכרמים), שהינו אתר ארכיאולוגי הכולל שרידי עיר כנענית ואתר מימי מלכי יהודה הראשונים. היקב הציב לעצמו כמטרה להדגיש את הייחודיות האזורית ביינותיו - אותו אופי 'יתירי' שעליו גאוותם של אנשי היקב.

 

 
יינות בעלי אופי מיוחד ביקב יתיר
יינות בעלי אופי מיוחד ביקב יתיר צילום : יקיס קדרון
 

לחבל יתיר שבדרום יהודה היסטוריה עשירה של ייצור יין. המטייל ביער יתיר יוכל להתרשם ממערכת גתות ענפה, המעידה על קיומה של תעשיית יין מפותחת כבר לפני 2500 שנה, בימי מלכות יהודה הראשונה. מרכז התיישבות יהודי גדול התקיים באזור זה בתקופה שבין חורבן הבית השני לראשית התקופה המוסלמית. החקלאים הקדומים התפרנסו בעיקר מגידול של ענבים וזיתים. כיום משגשג באזור היער הנטוע הגדול ביותר במדינת ישראל.

  

בלב היער, בגאיות ובמדרונות המוקפים עצי אלה, חרוב, בטנה ואורן, ניטעו כרמי היין של היקב, הנהנים מנתוני קרקע, טופוגרפיה ואקלים המצוינים לגידול ענבי יין. במדריך רוגוב ליינות ישראל דירג מבקר היינות דניאל רוגוב את יקב יתיר כיקב השני בטיבו בישראל. כמו כן היקב מקבל מחמאות רבות ממבקרי יין בעולם כולו. היינן המוכשר הוא ערן גולדווסר, שהחל את דרכו בעולם היין בלימודים באוסטרליה.

 

להזמנת ביקורים ביקב, לסיור, הסברים וטעימות, בתאום מראש בלבד: 08-9959090 שלוחה 103 או אתי אדרי - 054-6458725

 

יקב אסיף  

יקב אסיף ממוקם ברובע האמנים, באזור התעשייה שבערד. היקב הצעיר הוקם בשנת 2006 ע"י היינן יעקב אוריה ושותפו עמיר חריזי, והספיק כבר לזכות בהישגים יפים בתחרויות יין. היקב החל לפעול במושב בני עטרות שבמרכז הארץ כיקב 'נגוסיאסנט' הראשון בארץ, היקב יצר ממסכים מיינות גלם ראשוניים שנרכשו מיקבים אחרים. לימים היקב עבר לשכון ברובע האמנים שבערד, בצפון מזרח הנגב, מקום בו מאמין יעקב אוריה כי יקום מרכז ל'טרואר' יין חשוב ומרתק.

 

 
יקב צעיר עם הישגים יפים. מרכז המבקרים של יקב אסיף
יקב צעיר עם הישגים יפים. מרכז המבקרים של יקב אסיף צילום : יקב אסיף
 

כיום היקב קונה ענבים מאזורים דרומיים החל באזור ירושלים וכלה בנגב. יעקב אוריה הבין כי בארץ בה תשעה חודשים בשנה שורר הקיץ, ההתמקדות ביין הלבן מתבקשת מאליה. לכן הוא מפיק בייחוד יינות לבנים, שהם לדבריו "פחות כבדים ועמוסים, פחות אלכוהוליים, ויותר צוננים, רעננים, ארומאטיים, וגם מתאימים לסוג האוכל במטבח הישראלי".

 

ברובע האמנים יש גלריות ומוזיאונים מעניינים. במרכז המבקרים תנועה רבה של אורחים שמטיילים במדבר יהודה ו/או נוסעים לים המלח ולמצדה. במרכז ניתן לערוך סיור מודרך עם כיבוד קל, טעימות, ארוחות בתאום מראש, וכמובן לרכוש מיינות היקב. שעות הפתיחה לא מסודרות, כדאי לבדוק מראש שהמקום פתוח ולתאם את הביקור מראש. טלפון לתיאום: יעקב אוריה: 052-5931100, או עמיר חריזי: 052-5932200

 

יקב קדש ברנע 

יקב קדש ברנע הוקם בשנת 2000 על ידי נירה ואלון צדוק בשנת 2000 בחלקה החקלאית המשפחתית במושב קדש ברנע (ניצני סיני) ברמת הנגב, בסמוך לגבול סיני באזור ניצנה. יקב בוטיק המייצר בעיקר יינות אדומים מגפנים הגדלות בכרם המשפחתי. משנת 2010 היינן ביקב הוא יוגב צדוק, הבן הבכור שסיים לימודי ייננות באוניברסיטת פירנצה באיטליה עם רעייתו עדן.

 

כרם קדש ברנע ניטע בשנת 1996 בחלקה החקלאית של משפחת צדוק נגב ומשתרע על כ-60 דונם. לתאום ביקור ביקב, טלפון: 08-6555849 או יוגב: 0544774917

 

 
מהדרומיים ביקבי הארץ. יקב קדש ברנע
מהדרומיים ביקבי הארץ. יקב קדש ברנע צילום : יקב קדש ברנע
 
 

יקב גלאי

את יקב הבוטיק המשפחתי הקים אסף גלאי בנגב הצפון מערבי מתוך כוונה לגדל גפנים ולהפיק יינות ייחודיים מאזור זה, תוך שימת דגש על האופי האזורי והמקומי המיוחד (ה'טרואר') של צפון הנגב.

  

בשנת 1996, בעקבות האהבה ליין, רכשו אסף וסיגלית יחידת משק בת כ-60 דונם במושב ניר עקיבא ונטעו כרם בן 10 דונם בחלקה הצמודה לבית. בשנת 2002, לאחר שנים של לימוד, עשייה וטיפוח הכרם, הקימו את היקב המייצר יינות אדומים בלבד. תאום ביקור מראש בטלפון: 08-9933713

 

חווה ויקב רוטה  

חוות יקב רוטה הוקמה באזור חולות חלוצה על דרך הבשמים העתיקה, שחיברה את המזרח הרחוק, דרך עבר הירדן לנמל עזה. הכל החל מחלום של האמן (צייר,פסל ואמן סביבתי אקולוגי), החקלאי והיינן ארז רוטה שישוקה, להקים חווה חקלאית במדבר אותו הוא אוהב.

 

החווה, שהוקמה במסגרת התכנית 'דרך היין ברמת נגב' בשנת 2004, נמצאת בקרבת קבוץ רביבים שברמת נגב, על שרידיה של חווה חקלאית קדומה מימי הביזנטים והנבטים. כרמי החווה גדלים בין טרסות עתיקות בנות 1400 שנה, תוך הקפדה על שימורן ושילובן בתכנון הכרם.

 
באזור נמצאו שרידים רבים של גתות ומערות אכסון בעבדת, בשבטה, ובחולות חלוצה (סמוך לחווה), וכן עדויות היסטוריות כתובות על הספקת יין לאזור, ולארצות הסביבה. החווה והיקב פתוחים למבקרים ומטיילים בנגב, לסיורים מודרכים בכרמים, טעימות ומכירת יינות היקב. במקום אפשרויות לינה בבקתה משפחתית, אוהל/חאן גדול לקבוצות (מחומם בחורף), מתחם לקמפינג וארוחות למזמינים מראש. טלפון לתאום: ארז: 054-4968703 

 

 
ממוקם על דרך הבשמים העתיקה. מרכז מבקרים ביקב רוטה
ממוקם על דרך הבשמים העתיקה. מרכז מבקרים ביקב רוטה צילום : ארז רוטה
 

יקב שדה בוקר

בשנת 1999 נחנך יקב למטרת ייצור יינות העשויים מהענבים הגדלים בכרמי קיבוץ שדה בוקר. קיבוץ שדה בוקר ממוקם בדרום הארץ בהר הנגב. גובהו 490 מטרים מעל פני הים.  כמות המשקעים השנתית הממוצעת נעה בין 85 - 100 מ"מ. האקלים מתון, עם טמפרטורות בקיץ הנעות בין 32 - 34 מעלות ולחות בסביבות 30 אחוזים בשעות היום ובלילה יורדות הטמפרטורות ל-16- 19 מעלות עם לחות של 90 אחוזים.

 

הטמפרטורות בקיץ נשמרות נוחות במהלך היום בשל מניעה מרוחות צפון מערביות להגיע לאזור. הרוח גם מגנה על הגפנים. בחורף עשויה הטמפרטורה לצנוח תחת לאפס ולעתים יורד אפילו שלג באזור. על מנת לארגן ביקורים וטעימות יין ניתן ליצור קשר עם: צבי רמק: טלפון: 050-7579212


למטיילים באזור נמליץ לבקר גם במסעדה מיוחדת באזור ערד:

 

מסעדת מוזה

מסעדה בשעות הצהריים והערב המוקדמות, ופאב אקטיבי בשעות היפות של הלילה, מחכה לכם בדרך לים המלח או לאילת. מסעדת מוזה נמצאת במתחם תחנת הדלק "אלון" על כביש 31, בכניסה לערד, ומהווה נקודת עצירה אידיאלית בדרך, להתרעננות ביום ולבילוי אטרקטיבי בלילה. 

 

המסעדה מציעה תפריט מגוון, בו תוכלו למצוא: ארוחות בוקר, צהריים וערב, מבחר סוגי בשרים בהכנה ביתית, מרקים, פסטות, פיצות, סלטים, מגוון כריכים, אוכל בנוסח סיני, קינוחים וארוחות לילדים. פאב המקום מנהל בר עשיר, עם שלושים סוגי וויסקי ושבעה סוגים של בירות מהחבית.

 

המקום פתוח החל משעה 08:00 בבוקר ועד לאחרון הלקוחות בכל ימות השבוע. כביש 31, מתחם תחנת הדלק אלון. טלפון להזמנות: 08-9975555 
 

 

לעוד מתכונים וכתבות בעולם היין:

המדריך המלא לשמפניות

סיקור תחרות סומליירים בנושא שמפניות

ראיון עם ישי מלכוב, שזכה במקום הראשון

ראיון עם דניאל אביטל, שהגיע למקום השני

סיור יקבים באזור הרי יהודה

מתכון ללביבות דלעת ותפוחי עץ 

ראיון עם הסומלייה של מסעדת כתית

טיול יקבים באזור השרון

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.