יומן מסע: ניב גלבוע מעדכן מהרי האלפים המושלגים

 
גם אם אני חוזר באותו משקל, לפחות אני חוזר עם קצת יותר שקט נפשי
גם אם אני חוזר באותו משקל, לפחות אני חוזר עם קצת יותר שקט נפשי
 
עודכן 17:50 07/01/2012

ניב גלבוע לקח הפסקה משגרת היום יום וטס עד הרי האלפים כדי להנות מהשלג, השקט והנוף המרגיע. אבל מה עושים כשלכל הטוב הזה מתלוות מנות שמנות ואוכל שרחוק מלהתאים לדיאטה שהתחיל? טור אישי

 
 
 
 
 

מה יש להם האוסטרים בחיים? לא הרבה. תנו להם הרבה אוכל שמן, הרבה בירה, הרבה שלג ותיראו אוסטרי מאושר. אז השנה השלג עשה בעיות. האלפים היו קירחים בחלקם, חלק מאתרי הסקי נאלצו להשתמש בתותחי שלג והשלג נמס לפני שנתפס בקרקע, ואני מדבר על ינואר. אבל אני עסוק כעת לא בשלג או בחיים האוסטריים הכפריים. ממש לא, אני עסוק בדיאטה. וזה קשה. בהתחלה, ביום הראשון בחופשה הזמנתי פילה של דג, מאושר כולי מהמחשבה על אוכל בריא אחרי הליכה מפרכת בהרים. אבל אז הגיע לשולחן דג מטוגן בשמן עמוק עם צ׳יפס. אלוהים.

 

ביום השני התחלתי להבין מה קורה. חזה עוף בתרגום לגרמנית בניב אוסטרי, זה חזה עוף מטוגן עם שתי כפות חמאה. ירקות מבושלים באים תמיד עם שמנת. בקיצור הכל 50 אחוז שומן וכל מה שהורדת בסקי או בשאר הפעילויות - חוזר אליך מיד בריבית דה ריבית של שומן בארוחת הערב.

 
מול סופגנייה מקומית. אמנם הבצק מאודה אבל מצופה ברוטב שמנמן
מול סופגנייה מקומית. אמנם הבצק מאודה אבל מצופה ברוטב שמנמן

זו תופעה די מעניינת, יש הרבה עמים שניזונים משומן והרבה. הם באמת גרים באזור קר יותר - אבל זה עדיין לא בריא. מעניין איך תוחלת החיים פה. תוסיפו לכל השומן את הבירה שהם שותים בליטרים כל יום ותבינו למה הם מחייכים תמיד.

 

בחופשה הזו החלטתי לעשות הרבה ספורט. סקי אני לא עושה בגלל פציעה ישנה, אז מה שנותר לי פה באלפים המושלגים זה לצאת להליכות או ״הייקינג״ בשפה הספורטיבית. איזה תענוג זה. שעון הדופק סיפר לי אחרי הליכה של שלוש שעות במעלה הר שהורדתי 1800 קלוריות בממוצע דופק של 140. ממש ספורט אתגרי. חבל שכל הקלוריות האלה חוזרות אלי בריבית דריבית בערב.

 

מה לא ניסיתי. בפנטומימה, באנגלית, אפילו בגרמנית קלוקלת - לא רוצה שמן, לא רוצה חמאה, לא רוצה שומן. ברוב המקרים הינהנו אלי ומיד הביאו לי את המנה הכי שמנה במסעדה. אין מנה שלא מתלווה לה צ׳יפס שמנוני וכשביקשתי להחליף את הצ׳יפס בירקות, קיבלתי מנת ירקות עמוסה בחמאה שכבר הצטערתי שלא לקחתי צ׳יפס.

 
אפשר לטייל ולחשוב בשקט
אפשר לטייל ולחשוב בשקט

נכון, יכולתי לרדת לסופר ולקנות פרכיות, קופסאת טונה ולחם דל. אבל סליחה אני בחופשה ולא מתאים לי להתעסק כל היום בסנדוויצים ושאר מאכלים מוכנים מראש, אני רוצה להינות פה.

 

החלטתי לאכול את האוכל שלהם, אבל להשתדל כמה שיותר לשמור במסגרת הקיים. אם מגיע רוטב על הסלט אני מנקה אותו עם כף. בשר שמן, אני אחתוך החוצה את השומן. אני עדיין אוכל כל שלוש שעות ומשתדל לאכול ארוחה כבדה ושמנה רק פעם ביום.

 

יומיים אחרי שאני חוזר אני הולך להישקל אצל עדינה. אני מקווה שהספורט לפחות יקזז את השומנים. אבל גם אם לא אשמין, עדיין היעד שלי של 20 קילו בחצי שנה - מתרחק. אחרי שהורדתי חמישה קילו בחודשיים הראשונים להגיע לחודש פברואר עם ירידה הרבה יותר מתונה מרחיקה ממני את האפשרות לרזות עד חודש יוני 20 קילו.

 
 

השבוע אין טיפ של עדינה, פשוט כי אנחנו לא נפגשים. במקום זה אספר לכם עוד קצת על הנוף המדהים כדי שתרגישו יותר את התמונות שאני מצרף כאן. האלפים הם רצועת ההרים שחותכת את אירופה, חלק מהפסגות עמוסות בשלג עד. לטייל פה בשקט הזה, בלובן ההרים, כל כך רחוק מתל אביב, בלי הרעש, בלי הלחץ היומיומי. לצידי כשאני עושה הייקינג פה בהרים יש רק עצים תמירים מכוסי שלג. אין כמעט בני אדם, אפשר לטייל ולחשוב בשקט. יש שיגדירו זאת כמדיטציה. אולי. אפשר להירגע ולהבין שגם אם אני חוזר באותו משקל, לפחות אני חוזר עם קצת יותר שקט נפשי.

 

חצי שנה - 20 קילו. לטורים הקודמים:

הקשיים של ההתחלה

חרדה וסיפוק נפגשים באילת

פיתויי האוכל בקפריסין

חיפוש אחר הסופגניה המושלמת

חוגג מינוס 5 קילו

 

>> רוצים לעודד את ניב גלבוע? הכנסו לפייסבוק שלו

 

>> צפו בפרק הראשון: ניב גלבוע עולה על המשקל ופוצח בדיאטה

 

>> צפו בפרק השני: אופטימיות זהירה

 

 

לכל הביקורת של ניב גלבוע

 

לפייסבוק של המגזין

 
עוד כתבות במדור חצי שנה - 20 קילו
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.