תומר שרון: יין הופך אותי לרגיש

 
תומר שרון מבקר ביקבי כרמל
תומר שרון מבקר ביקבי כרמל צילום: מירה איתן
 
עודכן 00:23 12/01/2012
מירה איתן

מירה איתן תפסה את תומר "תומש" שרון רגע לפני שהוא מוציא דיסק חדש, ובדקה איתו איך משתלב היין עם יצירה ונהנתנות. וגם: מה גורם לו להפתח ולהוציא את הרגש החוצה. ראיון פיוטי

 
 
 
 
 

תומר ("תומש") שרון, 41, יליד תל אביב הוא שחקן, קומיקאי וזמר. בחודשים הקרובים יצא הדיסק השני שלו,  "שירים לבלאנש". כששאלתי את תומש כיצד הוא מגדיר את עצמו, תשובתו האופיינית הייתה "אדום חצי יבש". וביתר רצינות, הוא אומר, "פעם הייתי משיב שאני קומיקאי, כי זה בטבע שלי, אבל מאז שהתפרשתי לכיוונים שונים, אני לא משתמש בהגדרה הזו  יותר", והוא קובע: "אני אמן", ונשמע נבוך מעט מההגדרה שלו עצמו.

 

את התשובה לשאלה, למה הוא אוהב יין, קיבלתי בדוא"ל למחרת הראיון:

"בכמה שעות קסומות שביליתי עם נשים קסומות במרתף הקריר של יקבי כרמל, קיבלתי תשובה. בקבוק היין הוא מכונת זמן קטנה. הענבים מנחיתים את השותה בזמן אחד. הזמן מתערסל ומתעקל, המילים הופכות יפות ומצועפות, הכוונות הופכות כנות וילדותיות. תשוקה ממלאת את האוויר, וזו תשוקה לכל דבר - לאוכל, למגע, לידע, לבדיחה, לאנשים וחפצים וזבובונים קטנים (של יין). כל זה, הוא גם נוגד חמצון, וככה, גם המשורר וגם הרופא מרוצים, בדיוק כמו שאמר בודלר, המשורר הצרפתי ששיריו הם תרופות נוגדות זקנה: 'זו השעה להשתכר / כדי לא להיות עבדי זמן מעונים / השתכרו! השתכרו בלי הפסק/ מיין, משירה או ממוסר / כטוב בעיניכם'"

 

מתי התחלת לשתות יין?

"התחלתי בשנים האחרונות לשתות יין עם הארוחה וזה כזה כיף. זה לא קורה מספיק בארץ כי משהו 'יהודי' לא נותן לנו ליהנות יותר מדי. היהודי הרי צריך לסבול, ולא מרשה לעצמו להיות נהנתן".

 

לרגע, ואחרי עוד לגימה, הוא תוהה האם להיות נהנתן זה שטחי. "יש עומק בסבל", הוא אומר, "ויש עומק בהנאה. הכל עניין של גבולות, וגם להנאה יש גבול, והגבול הוא כשאתה מגיע לחזירות". יין, לדבריו, מתקשר אצלו מיד עם הנאה גדולה.

 

איזו תכונות מיוחדות יש ליין לדעתך?

"אין כמו היין. אני מאוד אוהב יין. יין לא מפיל אותך, אני לא נרדם מיין. הוא בעיני מעורר התשוקה, במובן הכללי של אהבה. הוא מעורר אצלי את הרגשות החיוביים, אני נהיה נחמד, רגשן מאד, לעתים אפילו פתטי, אני מדקלם שירה. המשקה הפשוט הזה מוציא את כל מה שהייתי רוצה שיהיה כל הזמן בין אנשים".

 

האם היין משתלב בעבודה שלך?

"בעבודה אני לא אוהב לשתות, אבל כשאני עושה מוסיקה אני תמיד שותה קצת, זה משחרר, יש פחות ביישנות וסגירות והרגש צף החוצה. זה עושה גם טוב לגרון והקול יוצא חם יותר ".

 

היין, לדעתו, משאיר אנשים צעירים תמיד. "פעם נפגשתי עם אלכס אנסקי, שהוא אדם מלא תשוקה, הכול מעניין אותו והוא דואג ליהנות מהחיים. שאלתי אותו מה הסוד שלו, והוא אמר לי בשתי מילים: 'יין אדום. אני שותה בכול יום יין אדום, כבר שישים שנה'. לתפיסתי, היין בחיים הוא כמו שמן זית בסלט. הוא הרוטב של החיים ואוכל בלי רוטב הוא כמו בן אדם ללא נוזלים". ואחרי כל אלה תומש מסכם שהיין, איך לא, הופך אותו לפעמים לפילוסוף.

 

 

מירה איתן הינה מנהלת התקשורת של יקבי כרמל

 

לעוד מתכונים וכתבות בעולם היין:

על יין האמרונה 

מתכון למרק בצל

עשרה אזורי יין שווים מסביב לעולם

מתכון למאפינס גבינות ואנטיפסטי

ראיון עם המסעדן רפי אדר

מקזבלנקה עד הסנדק - יין מהסרטים

סקירת מבעבעים לסילבסטר

מתכון לעוף צלוי עם בצל מטוגן

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.