ביקור קולינרי בכלא • פרק 19

 
על רקע המטבח בכלא צלמון
על רקע המטבח בכלא צלמון צילום: יח"צ
 
עודכן 08:38 18/01/2012

השף יואב בר מגיע למטבח שטרם הכיר קודם - מטבח הכלא. שם הוא מבשל ביחד עם האסירים ובין לבין תוהה האם היה זה נכון להגיע. טור אישי

 
 
 
 
 

את הטור השבוע אני רוצה להקדיש לביקור מאוד מיוחד שערכתי בכלא צלמון. לפני כחודש פנו אלי השף הראשי של מלונות דן - שי קרידי והשף מיכאל כץ בבקשה להשתתף באירוע השקה לבית ספר לאומנות הבישול בכלא צלמון.

 

בהתחלה חשבתי שמתבדחים איתי, אך מהר מאד הבנתי שהעניין רציני ונוגע לליבם של המון אנשים שהשקיעו מזמנם והקימו בית ספר ללימוד מקצועות הבישול לאסירים אשר עומדים להשתחרר מהכלא.

 

האחראית מטעם שירותי בתי הסוהר על ארגון בית הספר, אילנה בוחניק, דאגה להזמין את השפים ובסוף גם זכינו לסיור בתוך הכלא אבל על זה בהמשך.

 

השפים, שבינהם צחי בוקששסטר, גיא פרץ, מיכאל כץ שף קבוצת קולוני אדום ולבן, שף מרקוס גרשוביץ והסו שף אדם מאנג'ליקה, מודי סייד-מקולוני, מורן רוטמן מקייטרינג רוטמן ושף צחי מויאל. כל אחד מאיתנו הכין שתי מנות ולכל שף צוותו ארבעה אסירים אשר למדו ועזרו בהכנת המנות שלאחר מכן נטעמו על ידי משלחת מכובדים אשר ללא ספק נהנתה גם מהחוויה וגם מהאוכל.

 
המטבח שוקק
המטבח שוקק צילום: יח"צ

אני רוצה לשתף אתכם בתהיות שהיו לי לגבי הפרויקט, האם אני צריך להיות חלק מהאירוע הזה שנותן לאסירים שעברו עבירות, בינהם חמורות, הזדמנות נוספת לתיקון. כשהגעתי והתחלתי לעבוד איתם, גיליתי חברה צעירים שאיבדו את הדרך הישרה ובחרו מרצון או שלא מרצון בעולם הפשע. אבל אם יש איזה סיכוי ואפילו הקטן ביותר להחזיר אותם לדרך הישר, דרך רכישת מקצוע חדש כמו טבחות, ואני יכול לרגע להיות שם ולהשפיע בכמה שעות שהייתי על אחד מהם - אז עשיתי את שלי.

 

בתור מי שגדל בעיירת פיתוח אני יודע כמה קצר המרחק בין הטוב והרע וכמה קל לסטות מהדרך. במהלך הסדנה עם האסירים אמר לי אחד מהם שלרגע הוא הרגיש כאחד הטבחים שלי במסעדה, כאשר כיוונתי, הדרכתי ואפילו הרשיתי לעצמי לצעוק (במחשבה לאחור אולי קצת מסוכן).

 
הזדמנות לרכוש מקצוע בכלא
הזדמנות לרכוש מקצוע בכלא צילום: יח"צ

לבסוף, כאשר המנות הוגשו לסועדים והמחמאות הורעפו עליהם, הם היו כל כך מאושרים ומה שנותר לי היה לעמוד מהצד ולחוש את האושר הרגעי אשר הם חוו במהלך הבוקר המיוחד הזה.

 

כשהיום הגיע לסיומו, כבונוס על השתתפותנו, לקחה אותנו אילנה בוחניק לסיור באגפים הפנימיים של הכלא ובתוך התאים. מה שהשאיר אותי (ובעיקר את שף מיכאל כץ ) בהלם. עד שאתה לא נכנס לתא כזה ונשאר בו מספר דקות אי אפשר להבין את הרגשת שלילת החופש שנלקחת מאדם, מוצדקת ככל שתהיה. זו היתה הרגשה מאד לא נעימה.

 

חזרתי הביתה עייף, מלא בחוויות ושמח על החלטתי לקחת חלק בפרויקט הזה ואני מקווה שהוא יצליח בכלא צלמון ואולי אף יועתק למקומות אחרים.

 
 
 
עוד כתבות במדור השף המכשף
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.