בדרך למחוזות רחוקים - וטובים הרבה יותר

 
ניב גלבוע ואריה מליניאק
ניב גלבוע ואריה מליניאק צילום: מתוך התכנית
 
עודכן 07:42 12/02/2012

ניב גלבוע משיל מעליו את תיק הסקפטיות והציניות ומגיע לסדנה של אריה מליניאק. וגם: בין תובנות והארות מחוללות שינוי, גם קילו נשר לו בדרך. טור אישי

 
 
 
 
 

שבוע שעבר באתי ליומיים לסדנה של אריה מליניאק. זה נשמע משפט פשוט ורגיל, אבל זה ממש לא. אני לעולם לא הולך לסדנאות. סדנה נשמעת לי כמו משהו ״רוחני״ או תרפויטי, משהו שעושה לי הרגשה כאילו אני אמור לעבור תהליך, ביום-יומיים. מתכון ברור לחוסר נחת מצידי בשילוב סקפטיות.


למה הלכתי? את מליניאק הכרתי בקיץ. הכוונה הכרתי אישית. לפני זה, אם הייתם שואלים אותי מי זה מליניאק, הייתי עונה, ההוא מהספורט. אין לי מושג אם זה כדורגל, כדורסל, טניס או היאבקות. הייתי אומר ששמעתי אותו כמה פעמים בגלי צה״ל והוא נשמע לי איש נחמד. זהו.


בקיץ עשיתי כתבה על בית הספר התיכון שלי, תיכון חדש בתל אביב, שחגג 75 שנה. זה דרך אגב גם סיפור מעניין. האמת שלא רציתי לעשות את הכתבה. הסברתי לרותי יובל, מי שערכה אז את היומן בשישי, שאני דווקא רוצה להנות בבית הספר, אחרי שלא הייתי שם כל כך הרבה זמן, להיפגש עם אנשים ששנים לא ראיתי ובכלל לראות את כל המורים שמיררתי להם את חיים. ולכן אין סיכוי שאעשה כתבה. רותי, שהכירה אותי כנראה יותר טוב ממה שחשבתי, שכנעה אותי שהכל יהיה בסדר. ״נשלח תחקירנית שתעזור לך בעת מפגש המחזור״. הסכמתי. ברור שבסוף צילמתי ועבדתי בכל המפגש ובקושי פגשתי חבר אחד מהכיתה. אבל אז הכרתי את מליניאק, את המחזאי יהושע סובול ועוד מפורסמים שהיו אצלי בבית ספר בעבר ובאו פגישת המחזור.

 

מליניאק סיפר לי בקצרה על השינוי שעשה לפני 15 שנה, כשהבין שייעודו בחיים זה להמשיך לאמן. נכון, לא את נבחרת ישראל בכדורסל, אלא אנשי עסקים ובכלל אנשים שרוצים להצליח. בתהליך הדיאטה נפגשתי איתו כמה פעמיים, כל פעם מקבל ממנו תודעות וטיפים. בסוף, כשהוא הזמין אותי לסדנה שהוא מעביר, החלטתי לבוא.


בניגוד אולי למה שאתם מצפים, לא אספר לכם דבר על הסדנה. לא את המנטרות, לא מה שהיה שם, ולא מה שלקחתי משם. הסיבה מאד פשוטה. זה יישמע מאד פשטני. ובכלל, ידע או הפנמת תהליכים לא עוזרים בכלום. יכולתי לשבת שם ולרשום במחברת את כל החוקים, התובנות והטיפים. האם משהו היה משתנה אצלי? האם הייתי משנה משהו בחיים שלי בגלל זה? לדעתי לא. הפטנט הוא להפנים דברים בתהליך חוויתי. וזה מה שהיה. 45 דקות על מגרש הכדורסל, עשו בשבילי את כל ההבדל. יומיים אחר כך בסדנה, כל דקה שם על המגרש תורגמה לתובנה, להחלטה, למעשה. נשמע לכם מובן? ברור שלא. אמרתי לכם, צריך להיות שם כדי להבין על מה מדובר.


אם הייתי אומר לכם שצריך להתייחס לחיים כאל משחק, לרדת למגרש ולפעול בשביל מה שאתם רוצים, לא לשבת ביציע, אלא לעשות. לסמן מטרות, לדעת איך לסמן אותן, ולפעול. אמרתי לכם, זה נשמע פשטני, זה נשמע לא מחולל שינוי, זה נשמע כמו חוקים בספר ללוזרים, שרוצים לעשות משהו עם החיים שלהם. לכן, אני לא מספר לכם כלום על היומיים שעברתי בסדנה הזו. אבל, אומר לכם שני דברים. עוד חצי שנה מהיום, אני נמצא במקום אחר (אני משתמש בלשון הווה בכוונה) אני עושה דברים יותר גדולים, יותר מעניינים ומשיג תוצאות ברורות וניתנות לכימות ומדידה. ודבר שני - אם תחליטו ללכת למליניאק לסדנה, תכתבו לי על זה בבקשה בפייסבוק. מעניין אם תרגישו כמוני.

 

הטיפ של עדינה ורועי
השבוע שוב ירדתי קילו. זה כבר הפך לבנאלי. כל הזמן יורדים, איזה כיף. המספר הוא כבר 9 קילו. לכן נותרו לי ״רק״ 11 קילו לעמוד ביעד שלי. ופה נכנסת המשוואה הכי חשובה, שומן יורד, שריר עולה. אם אתם מרזים, אבל מסת השריר יורדת - אתם עושים משהו לא טוב. היום במשקל אצל הדיאטנית אתם אמורים לקבל מידע ברור כמה אחוזי השומן בגוף שלכם וכמה שריר. אם השריר יורד והשומן נשאר... קבלו כרטיס צהוב. צהוב חזק. חייבים לעשות תרגילי כוח ופיתוח השרירים. אצלי, השומן יורד. למה? כי רועי המאמן קורע אותי, ועדינה הדיאטנית שומרת שלא אגזים באוכל שמן. ומליניאק? מליניאק דואג שעוד חצי שנה, אהיה במחוזות רחוקים וטובים הרבה יותר.

 

חצי שנה - 20 קילו. לטורים הקודמים:

הקשיים של ההתחלה

חרדה וסיפוק נפגשים באילת

פיתויי האוכל בקפריסין

חיפוש אחר הסופגניה המושלמת

חוגג מינוס 5 קילו

עדכון מהרי האלפים המושלגים

המשקל הוא לא הכל

הרעב הוא התבלין הכי טוב שיש

שבוע של אורז ומים

לנצח את הגוף

 

>> רוצים לעודד את ניב גלבוע? הכנסו לפייסבוק שלו

>> צפו בפרק הראשון: ניב גלבוע עולה על המשקל ופוצח בדיאטה

>> צפו בפרק השני: אופטימיות זהירה

 

לכל הביקורת של ניב גלבוע

 
עוד כתבות במדור חצי שנה - 20 קילו
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.