המדריך לשמירת יינות

 
כרמל לימיטד אדישן - יין שנשמר היטב
כרמל לימיטד אדישן - יין שנשמר היטב צילום: יקיס קדרון
 
עודכן 01:06 13/02/2012
מירה איתן

קניתם והשקעתם ביין טוב, אבל אתם לא מתכננים לפתוח אותו מיד – מירה איתן עם כל הטיפים והעצות על שמירת בקבוקי היין במצב אופטימלי בתנאים הביתיים

 
 
 
 
 

פעמים רבות נתקלתי בשאלות: איך שומרים ומאחסנים יין? האם אנחנו שומרים את היינות שרכשנו במיטב כספנו בצורה טובה? האם היינות לא מתקלקלים בבית? כיצד לשמור ולאכסן את היין בבית שלנו? ולכמה זמן יישמר היין, גם כשהוא סגור וגם לאחר שפתחנו את הבקבוק?

 

על השאלות האלה אני עונה קודם כל בשאלה אחרת: אילו יינות, אם בכלל, ניתן לשמור שנים רבות? התשובה תהיה תמיד: עדיף לשתות את היין צעיר מדי מאשר זקן מדי, כי אז לפחות לא הפסדנו אותו. אך יש יינות שאפשר לשמור קצת יותר זמן.

 

היין הוא יצור רגיש. בניגוד למיתוס הידוע, לא כל יין בהכרח טוב יותר ככל שהוא ישן יותר,וברוב המקרים ההפך הוא הנכון. בודדים הם היינות המשתבחים עם השנים וגם אז רק אםנשמרו בתנאים נאותים, וגם במקרה זה התקופה מוגבלת.

 

את רוב היינות לא טוב לשמור לטווח ארוך ולאורך זמן. רוב היינות הלבנים כדאי לשתות בשנתיים הראשונות לייצורם, את רוב היינות האדומים מומלץ לא לשמור יותר מאשר ארבע שנים, וברגע שפתחנו את הבקבוק רצוי מאוד לשתות את היין באותו יום או מקסימום ביומיים שלושה שאחרי הפתיחה (לשמור במקרר).

 
בין היינות הלבנים יש מעט יינות שיתאימו לשמירה או ליישון, ואלה לרוב יינות שיושנו ביקב בחביות עץ, בעיקר מזן שרדונה, או יינות מזן ריזלינג שהוא זן עמיד מאוד (ביחוד יינות יבוא), וכן, שמפניה משנות בציר מסוימות ויינות קינוח.

 

בין היינות הלבנים יש מעט יינות שיתאימו לשמירה או ליישון, ואלה לרוב יינות שיושנו ביקב בחביות עץ, בעיקר מזן שרדונה, או יינות מזן ריזלינג שהוא זן עמיד מאוד (ביחוד יינות יבוא), וכן, שמפניה משנות בציר מסוימות ויינות קינוח.

 

בין היינות האדומים ניתן ליישן רק יינות מסוימים שעברו תהליך יישון משמעותי בעץ (כשנה ומעלה), יינות מזנים עמידים שגדלו בתנאים טובים במיוחד של אקלים ואדמה מתאימים, ויינות קינוח. טווח היישון ינוע בין תקופה של עשר שנים וקצת יותר ליינות ישראליים טובים במיוחד, ומעשר ועד עשרים שנה וקצת יותר ליינות טובים מהעולם. ותמיד יהיו גם מעט מאוד יינות יוצאי דופן שאפשר ליישן גם יותר.

 

איך נשמור את היינות בבית לטווח ארוך?

קיימים כמה כללי יסוד שיבהירו איך לאחסן ואיך לשמור יין. היין צריך להישמר במקום שקט, קריר, אפל ולח, רצוי בשכיבה, ורצוי במקום שאין בו יותר מדי זעזועים.

 

אחד הגורמים החשובים לשימור איכות היין הוא הטמפרטורה. הטמפרטורה המומלצת לשימור יין לטווח ארוך הינה סביב 15 מעלות צלזיוס. טמפרטורות חמות מדי 'יבשלו' או 'יזקינו' את היין, וטמפרטורות נמוכות מדי, יירטו את תהליך ההתבגרות וישנו את המבנה המולקולרי של היין. מעבר לטווח הטמפרטורה האידיאלית, חשוב שהטמפרטורה תהיה קבועה, שינויי טמפרטורה קיצוניים יפגעו בבשומת הטבעית של היין.

 

כמו כן, יש חשיבות גדולה ללחות בה נשמר היין, כדי לשמור על פקק השעם. לחות יחסית ברמה של 60 עד 70 אחוזים תהיה אידיאלית לשימור פקק השעם. פקק השעם שמתפורר או מתכווץ יגרום לכניסת חמצן עודף לבקבוק שיחמצן את היין.

 

רצוי לשמור את היינות הנשמרים לטווח ארוך בסביבה אפלה ללא חשיפה ישירה לשמש. יין שייחשף לאור חזק מדי עשוי לעבור תהליכי חמצון כתוצאה מכך. יין לבן בבקבוק שקוף וחשוף רגיש יותר ויקבל גוונים כהים עם החשיפה לשמש. יין אדום, בבקבוק הכהה יותר, מעט מוגן יותר, אך עדיין פגיע מחשיפה לאור.

 

חמצן הינו אחד האויבים הגדולים בתהליך שימור היין. לכן גם חשוב לשמור על בקבוקי היין במצב שכיבה. היין שיבוא במגע עם פקק השעם, יגרום לפקק להישאר לח ולהתרחב ובכך יאטום טוב יותר את הבקבוק. פקק שיתייבש יתכווץ ויאבד את יכולת האטימה לעודף חמצן ואפילו לנוזלים. חשוב גם להקפיד כי הבקבוקים לא ינוערו ולא ירעדו יתר על המידה.

 

 
מרתף יין ביתי - מקום האחסון האידיאלי
מרתף יין ביתי - מקום האחסון האידיאלי צילום : אלין פריש
 

המקום האידיאלי לשמירת היין הוא מרתף שיספק את התנאים הנ"ל או מקרר יין מקצועי. אם אין לנו את השניים, אפשר לאחסן את היין ב'כספות יין' מקצועיות בחנויות היין היוקרתיות.

 

ואם אין מרתף?

אם אין לנו בבית מרתף מקורר או מקרר יין, רצוי לשמור יינות לתקופה קצרה, אך גם יינות אלה צריכים לקבל תנאים טובים כדי שנהנה מהם. את היינות שלנו כדאי לשמור בארון חשוך, במזווה או בארון הבגדים, מתחת למיטה או מתחת למדרגות. לא לאחסן את היין במקום בו יש חימום, או לצד מכונה חשמלית שתחמם ותזעזע אותו. בהעדר תנאים אופטימליים לשמירת יין, רצוי לרכוש מלאי לצריכה שוטפת בלבד.

 

אין לאחסן יין במקרר לזמנים ארוכים. מומלץ להכניס את היין למקרר רק לאחר פתיחתו או לפני הגשתו, כחצי שעה עד שעה ליין אדום, וכ-4 שעות ליין לבן.

 

אם לא סיימתם באותו יום את היין שפתחתם וברצונכם לשמור אותו לשתייה בזמן הקרוב, סגרו אותו בפקק השעם ושמרו עליו במקרר עוד יום אחד בלבד. אם יש ברשותכם פקק ואקום, היין יישמר כיומיים נוספים במקרר. אין לאחסן יינות במקום בעל ריחות חזקים, שכן הריח חודר ליין.

מומלץ להגיש יינות אדומים בעלי גוף בינוני עד כבד בטמפרטורה של 16 עד 18 מעלות (ניתן לצנן מעט). יינות בעלי גוף קל להגיש בטמפרטורה של בין 9 ל-11 מעלות. יין לבן יוגש בטמפרטורה של 6 עד 9 מעלות (קר מהמקרר) יין אדום קלסי יוגש בטמפרטורת החדר. יינות אציליים יוגשו בטמפרטורה של 15 מעלות.

 

אחסון יין בדירה

מי שמעוניין לאחסן יין בדירת שלושה חדרים, חייב להיות בעל דמיון וכושר המצאה מפותח. עליו לחפש אחר הפינות הקרירות ביותר בדירה, שבהן ניתן לאחסן את קופסאות הקרטון או העץ באופן חסכוני מבחינת מקום. הפינות שאליהן דוחפים את הארגזים נראות יותר כבית מחסה ליינות. עם זאת, אפשר לאחסן בהן יינות במשך חודשים מספר ואפילו במשך שנים אחדות.

 

 
עם קצת מחשבה חדר שינה יכול להפוך גם לחדר יין
עם קצת מחשבה חדר שינה יכול להפוך גם לחדר יין צילום : וילציק עיצוב פנים יח"צ
 

יין בחדר השינה

חדר השינה הוא בדרך כלל החדר הקריר ביותר בדירה. ברוב המקרים הוא ממוקם בפינה הצפונית, כך שבקיץ הוא אינו מתחמם יתר על המידה. אם הדירה מוסקת בחורף, רצוי לכבות את הרדיאטור בחדר השינה, מפני שהחום השורר בשאר חלקי הדירה מגיע גם לחדר השינה. באופן זה חדר השינה נשאר קריר יותר משאר חדרי הדירה בשלוש עד ארבע מעלות.

 

חדר השינה אינו החלל האידיאלי לאחסון יינות, אך הוא מתאים הרבה יותר מהמטבח או ממוסך החניה הפרטי. אם מצליחים לשמור על טמפרטורה של כ- 18 מעלות צלסיוס בחדר השינה, אפשר לאחסן שם יינות במשך שנים אחדות ללא כל חשש. המדפים העליונים של ארונות הבגדים הם מקום אחסון אפשרי לתיבות יין - בתנאי שאין משתמשים בחדר השינה כמקום לייבוש הכביסה. אפשר להתקין במדפים האלה גם מעמדים לבקבוקי היין.

 

אפשר לאחסן עד 250 בקבוקים במדפים העליונים של ארונות הבגדים, בהתאם למידותיהם ולגובהם, והדרך אליהם קצרה: רק שלושה או ארבעה שלבים בסולם הביתי. מקום אחסון אפשרי אחר הוא החלל הבלתי מנוצל שמתחת למיטה. גם שם אפשר לאחסן 100 עד 150 בקבוקים. חשוב לזכור לאוורר את החדר באופן סדיר.

 

יין במטבח

בכל דירה יש פינות או זוויות, שבעזרת אמצעים פשוטים ביותר אפשר להפוך אותן לחללי אחסון מיוחדים ליין. שטחו של תא אחסון כזה צריך להיות גדול דיו כדי להתקין בתוכו כמה מדפים ומזגן שידאג לטמפרטורה הנכונה. קירות ההפרדה יכולים להיות לוחות קרטון פשוטים, אך יש להפוך אותם למבודדים מפני חום, ריחות ורעשים בעזרת יריעת פוליאסטר תלת שכבתית. באופן זה אפשר ליצור חלל אחסון ליין אפילו במטבח, שהוא החדר החם ובעל הריחות העזים ביותר בדירה.

 

אז לסכם: המקום האידיאלי לשמירה על היין במצב אופטימלי, במידה ואין מקרר יינות או חדר יעודי, הוא המקום הקריר, החשוך והמוצל ביותר שיש אצלכם בבית. חשוב מראש לבחור יינות שיתאימו לאחסון ארוך - ובשביל זה כדאי להתייעץ עם המוכרים בחנויות היין. הכי חשוב לזכור לפתוח ולשתות את הבקבוקים, כי היין נוצר כדי שיהנו ממנו ולא כדי שיתבוננו בו.

 

הכותבת היא מנהלת התקשורת של יקבי כרמל

   

לעוד מתכונים וכתבות בעולם היין:

שישה יינות ליום האהבה

איך בונים בר יין עם אופי?

טיול יין בחבל אלזאס בשמפאן

מתכון לשטרודל גבינות וצימוקים

ראיון עם סומלייה מסעדת מסה

טיול יין בחבל שמפאן בצרפת

ראיון עם דורי בן זאב

מתכון לרוטב סלק לפסטות

 

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.