טובים השניים • סיפורו של קוקטייל

 
מרימים קוקטייל לחיים
מרימים קוקטייל לחיים צילום: Getty Images / אימאג'בנק
 
עודכן 07:48 14/02/2012

בדיוק כמו בחיים, כך גם באלכוהול, לפעמים שידוך של 2 משקאות הופך את השלם להרמוני וטעים הרבה יותר. ברוח הזוגיות וחג האהבה, מירה איתן מספרת את סיפור הקוקטייל

 
 
 
 
 

חג האהבה העברי מצוין בט"ו באב, אבל אנחנו הישראלים אוהבים מסיבות ולכן אמצנו לנו באופן לא רשמי גם את יום ולנטיין, חג האהבה של העולם המערבי, שחל ב-14 בפברואר.

 

יום ולנטיין הקדוש החל כציון נוצרי לזכרו של ולנטינוס הקדוש. האגדה מספרת כי הקדוש השיא בסתר זוג אוהבים לפי דיני הנצרות בתקופת הקיסר קלאודיוס השני גותיקוס ונידון על כך למוות. לפני מותו כתב מכתב לבת הסוהר, אתה התיידד, וחתם עליו "שלך ולנטיין". במשך השנים נעשה ולנטיין לפטרון האוהבים, והיום הפך לזכרו לחג, אותו חוגגים באמצעות העברת מסרי אהבה כמו, שירים, פרחים וכדו'.  

 

המסעדות והברים יוצאים ביום ולנטיין במבצעים של ארוחות אוהבים בשילוב משקאות אלכוהוליים ורדרדים ומתקתקים, קוקטיילים חביבים ועוד. קוקטייל בעצם הוא המשקה המתאים ביותר ליום זה, כי בבסיסו הוא משקה המוכן על ידי 'שידוך' משקאות. ערבוב של משקה אלכוהולי עם משקה אלכוהולי אחר או משקה קל.

 

ברוח הזוגיות של חג האהבה, הרי לפניכם סיפור הקוקטייל ואיתו מספר קוקטיילים ש'שידוך' המשקאות שבתוכם מזמן הפך אותם לנצחיים וקלאסיים.

 

Cocktail = זנב תרנגול

יש הסוברים שלמקור השם Cocktail באנגלית יש קשר לזנב התרנגול (תרגום מילולי). גרסה אחת טוענת כי בשנת 1779 גנבה בעלת פונדק בניו יורק בשם בטסי פלניגן את תרנגוליו של שכנה להכנת ארוחה מפוארת ואת כוסות המשקה קישטה לא פחות מאשר, בזנבותיהם. גרסה שנייה טוענת כי באנגליה במאה ה-18 היו נוהגים לחגוג את נצחונו של תרנגול בקרב תרנגולים, בשתיית משקה שהוכן ממספר מרכיבים זהה למספר הנוצות שנשארו בזנבו. ואפשר למצוא עוד גרסאות שונות ומשונות.

 

הפעם הראשונה בה אנו מוצאים אזכור לקוקטייל היא במאי 1806, בה הוזכר במגזין אמריקאי השם 'קוקטייל' כשם של משקה מעורר המורכב ממשקאות אלכוהוליים מסוגים שונים, אליהם הוסיפו סוכר, מים ומרירים. הקוקטייל הראשון המוכר בהיסטוריית הקוקטיילים הוא Sazerac, משקה ששילב קוניאק, אבסינת, סוכר ומרירים. הפעם הראשונה בה פורסמו מתכוני קוקטיילים במדריך לברמנים הייתה בשנת 1862.

 
מקשטים בזית ירוק. קוקטייל מרטיני
מקשטים בזית ירוק. קוקטייל מרטיני צילום: Getty Images / אימאג'בנק

קוקטיילים קלאסיים

קוקטיילים מסוימים נהיו כה פופולריים עד כי הפכו להיות לא פחות מוכרים ממותגי המשקאות עצמם. בין קוקטיילים אלה אפשר למנות את המרטיני. המרטיני הוא המפורסם מכל הקוקטיילים שמעולם לא איבד את הפופולאריות שלו ואף זכה לכוס מיוחדת שנקראת על שמו. יש אינספור גרסאות של הקוקטייל הזה, כולן מבוססות על ג'ין או וודקה.

 

להכנת קוקטייל המרטיני הקלאסי משתמשים בכ-60 מ"ל ג'ין וכ-10 מ"ל ורמוט יבש, כאשר כמות הוורמוט ביחס לג'ין תקבע את רמת היובש של הקוקטייל. ככל שיחס הוורמוט בכוס נמוך יותר, הוא נחשב ל'יבש' יותר. מוזגים את המרכיבים לשייקר מלא קרח, מערבבים הכל בעזרת כפית ערבוב ומוזגים לכוס המרטיני המקוררת תוך כדי סינון הקרח. מקשטים בזית ירוק על קיסם.

 

גרסאות נוספות קלאסיות הן דריי מרטיני, בו יש רק טיפות מעטות של הוורמוט. וודקטיני, בו הוודקה מחליפה את הג'ין. גיבסון, בו הקישוט הוא בצלצל פנינה ועוד.

 

ידועה ההתיחסות המפורסמת של ג'יימס בונד, הדמות הספרותית והקולנועית, שנהג להזמין וודקטיני, וגם הדגיש כי הוא מבקש אותה מנוערת ולא מעורבבת, "shaken, not stirred".

 
צבע מפתה וטעם מתקתק
צבע מפתה וטעם מתקתק צילום: Getty Images / אימאג'בנק

גם למרגריטה יש אינספור גרסאות, בדרך כלל פירותיות יותר ועדינות יותר מהקלאסיות. קוקטייל על בסיס טקילה (60 מ"ל), המכיל גם ליקר תפוזים (30 מ"ל) ומיץ לימון. האגדה מספרת כי שם הקוקטייל מקורו בשמה של כוכבת קולנוע בשם מרג'ורי (מרגרט) קינג, שנהגה בתקופת היובש של שנות ה-30 לחצות את הגבול מקליפורניה למקסיקו כדי ללגום מן הקוקטייל. בארץ נהוג להגיש מרגריטה קפואה המוגשת כברד ומורכבת מרכזי פרי טבעיים, טקילה וליקר תפוזים.

 

דאקירי היא משפחת קוקטיילים המוגשים מנוערים בשייקר או מעורבלים בבלנדר. מקור השם בשמו של מכרה שהיה באזור סנטיאגו, קובה. ממציאי הקוקטייל בשנת 1905 היו קבוצת מהנדסי מכרות אמריקאים שהתיישבו לשתות בבר הסמוך למקום עבודתם. זהו קוקטייל פירות על בסיס רום המוגש בכוס מרטיני. רק בשנת 1909 הופץ הדאקירי גם מחוץ לתחומי קובה. קציו הרפואה של הצי האמריקאי הביא את המרשם למועדון הצבא והצי בוושינגטון ומכאן הכל כבר היסטוריה. הדאקירי היה המשקה החביב על ארנסט המינגוויי ועל ג'ון קנדי.

 

קיר הוא קוקטייל המורכב מיין לבן עם מעט ליקר קרם דה קסיס, שנהוג לשתות כאפריטיף. מקור המשקה בבורגון והוא קרוי על שם פליקס קיר, ראש העיר של דיז'ון שבבורגון, שהגיש את המשקה לאורחים רשמיים שביקרו בעירו והפך אותו לפופולארי. ליקר קרם דה קסיס עשוי מענבי שועל שחורים ומקורו בדיז'ון. מגישים את הקוקטייל בכוס יין. מוכר מאוד גם אחיו המלכותי, קיר רויאל, בו מערבבים את ליקר הקרם דה קסיס עם שמפניה ומגישים בכוס שמפניה.

 

שני קוקטיילים קלאסיים אהובים אחרים מגיעים מקובה ומברזיל:

מוחיטו - קוקטייל קובני על בסיס רום, ליים, סוכר ונענע.

קפיריניה - קוקטייל ברזילאי על בסיס קשאסה, סוכר וליים. בברזיל אהוד גם המשקה קאיפרוסקה, בו משתמשים בוודקה במקום קשאסה.

 
 

אחד הקוקטיילים הקלאסיים האהובים עלי כמלווה ארוחה הוא הקוקטייל הוותיק בלאדי מרי. קוקטייל המורכב מוודקה ומיץ עגבניות, בתוספת תבלינים וחומרי טעם כמו, רוטב ווסטרשייר, טבסקו, חזרת, מלח, פלפל שחור, מיץ לימון, גבעול סלרי, ויש שיוסיפו גם תרכיז מרק בקר, פלפל קאיין, מלח סלרי, לימון ועוד. למרות שנשמע שערבוב של וודקה ומיץ עגבניות אינו דורש מיומנות מיוחדת, ברבות השנים התפתחו גרסאות שונות לקוקטייל שהפכו לסימן היכר של המוזגים המכינים אותו.

 

הקוקטייל נוצר כנראה על ידי ג'ורג' ג'סל, סמוך לשנת 1939. טור רכילות בעיתון 'ניו יורק הראלד טריביון', מתאריך 2 בדצמבר 1939, מכיל את האזכור הראשון בכתובים של המשקה, לצד המתכון המקורי. המוזג של מלון סנט רג'יס, פרננד פטיוט, אימת את העובדה שג'ורג' ג'סל היה הראשון שיצר את המשקה ואילו הוא הוסיף תבלינים למשקה הבסיסי שהיה מורכב ממיץ עגבניות ווודקה.

 

בראיון לניו יורקר שהתפרסם ביולי 1964, הוא סיפר: "אני הוא זה שיצר את הבלאדי מרי שמכירים היום. ג'סל טוען שהוא יצר את המשקה, אבל זה היה לא יותר מאשר וודקה ומיץ עגבניות כאשר אני התחלתי לטפל בו. שמתי על תחתית השייקר ארבעה ניעורים טובים של מלח, שניים של פלפל שחור, שניים של פלפל קאיין ושכבה של רוטב ווסטרשייר. אחר כך הוספתי קצת מיץ לימון וקרח כתוש, שתי אונקיות וודקה ושתי אונקיות של מיץ עגבניות סמיך. ניעור, סינון ומזיגה לכוס. אנו מגישים בין מאה למאה וחמישים משקאות בלאדי מרי בחדר קינג קול ובשאר חדרי האירוח והמסעדות".

 

השם 'בלאדי מרי' נקשר בסיפורים במיוחד למרי מלכת אנגליה ולדמויות ספרותיות נוספות. האמונה העממית היא שהשחקנית האמריקנית מרי פיקפורד שימשה השראה לשם המשקה. לקוקטייל גם גרסה נטולת אלכוהול שנקראת 'וירג'ין מרי'.

 

מירה איתן הינה מנהלת התקשורת של יקבי כרמל.

 

אל תפספסו:

טיול יין בטוסקנה

איך בונים בר יין עם אופי?

טיול יין בחבל אלזאס בשמפאן

ראיון עם סומלייה מסעדת מסה

טיול יין בחבל שמפאן בצרפת

 
עוד כתבות במדור יין ואלכוהול
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.