חדשות היין מרץ 2012

 
הסדרה האזורית של יינות כרמל מתחדשת ביינות מבצירים חדשים
הסדרה האזורית של יינות כרמל מתחדשת ביינות מבצירים חדשים צילום: יקבי כרמל
 
עודכן 20:33 04/03/2012
אוכל נענע 10

בצירים חדשים לסדרה האזורית של יקבי כרמל • סדרת יינות פטריוטיים ברקנאטי • תחרות למלצרי וחובבי יין • ארוחות חגיגיות של אוכל ויין בפורים וביום האישה • כרמים מושלגים ביער יתיר • ועוד חדשות מסביב לבקבוק

 
 
 
 
 

בצירים חדשים ליינות בסדרה האזורית, יקבי כרמל

 

יקבי כרמל (יינן ראשי: ליאור לקסר ) משיקים שני יינות מבצירים חדשים בסדרה האזורית, המציגה יינות אשר מדגישים את המאפיינים היחודיים של כל אחד מאזורי היין בישראל:  

 
קריניאן סדרה אזורית
קריניאן סדרה אזורית צילום: יח"צ

כרמל קריניאן (Old Vines) זכרון יעקב 2008 - יין אדום יבש, שהופק מענבי קריניאן מכרמים בוגרים מאזור זכרון יעקב ומעט ענבי פטי וורדו מהאזור. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 14 חודשים. הכרמים ששימשו להכנת היין מאופיינים בקרקע גירית ואבנית בטמפרטורה ובלחות נמוכות יחסית ובהתאמה אופטימאלית לזן הקריניאן. עקב הקדמת הלבלוב החל הבציר ב-2008 מוקדם במספר ימים ביחס לשנים קודמות ואיכות הענבים הייתה מצוינת והביאה ליצירת יינות אופייניים, עשירים ומאוזנים.

  

היין בעל גוון ארגמני עמוק ובשומת של פטל ומרווה. בעל גוף בינוני וסיומת ארוכה ומאוזנת, שתתאים מאוד למנות מבשר בקר וטלה. היין בוקבק בלא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד, ועל כן עשוי לפתח משקע טבעי במהלך ההתיישנות בבקבוק. מחיר - 80 ש"ח.

 

 
גוורצטרמינר הסדרה האזורית
גוורצטרמינר הסדרה האזורית צילום: יח"צ

כרמל גוורצטרמינר גליל עליון 2011 - יין לבן חצי יבש, הופק מענבי גוורצטרמינר מהגליל העליון שנבצרו בבציר לילי. התירוש תסס במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה, לשמירת האופי הארומאטי של הענבים, והמשיך והתיישן במכלי נירוסטה. הכרמים נטועים בגבהים שבין 400 ל-850 מטר מעל פני הים ושלג במהלך החורף אינו נדיר. הסתיו והחורף שקדמו לבציר 2011 היו חמים מהממוצע, כמות המשקעים הייתה קרובה לממוצע הרב שנתי, אך האביב הקריר הביא להתעוררות מאוחרת במספר שבועות של הכרמים.איכות הענבים הייתה טובה מאוד והביאה ליצירת יינות אופייניים, עשירים ומאוזנים.

 

היין בעל גוון זהוב ירקרק, מתאפיין בבשומת של ליצ'י, ורדים ואפילו רחת לקום. היין בעל גוף בינוני עד מלא וחומציות מאוזנת ויתאים במיוחד למנות מתובלות וארומטיות. מחיר - 55 ש"ח.

 

השקת הסדרה הים תיכונית, יקב רקנאטי

 

שיתוף הפעולה בין צמד הייננים של יקבי רקנאטי, גיל שצברג, היינן הראשי, המגיע מסגנון העולם החדש, ועידו לוינסון, שמביא עימו את סגנון העולם הישן, הוליד את הסדרה הים תיכונית, שנכנסת תחת כותר הרזרב של היקב. זוהי סדרה אשר המאפיין המשותף הבולט שביינותיה הוא זנים שמוצאם מאזור הין התיכון - והאקלים המקומי מאפשר להם הגיע למיצוי פוטנציאל מקסימלי. שלושת היינות שהושקו בעלי רמת אלכוהול נמוכה יחסית ליינות המקומיים, ועומדת על 13.5%. בסדרה ניתן למצוא:

 
סירה ויוניה מהסדרה הים תיכונית, רקנאטי
סירה ויוניה מהסדרה הים תיכונית, רקנאטי צילום: יח"צ

רקנאטי סירה ויונייה רזרב 2010 - ענבי הויונייה מוסיפים מורכבות ארומטית, "מרככים" במעט את הסירה המחוספסת ואפילו תורמים לשמירה על הצבע האדום - סגול העז של הסירה במהלך התבגרות היין (תהליך הנקרא קו פיטנמטציה, שהוא תוצר של התסיסה המשולבת), ויוצרים יינות אלגנטיים ומורכבים במיוחד.

 

בטעימה מתגלה יין מורכב, בשל ומתובל מאוד, אך עם זאת בעל סיומת עדינה ולא משתלטת. היין התיישן משך תשעה חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות ובוקבק ללא כל תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד. מחיר - 140 ש"ח.

 

רקנאטי קריניאן רזרב 2010 - ענבי יין זה מקורם בכרם בעל בהרי יהודה בו הגפנים אינן מושקות כלל - בעבר פרי הגפנים יועד לתירוש, אך לאחר שנרכש על ידי היקב החליטו היננים למצות את מלוא הפונציאל הגלום בהפיכת התירוש ליין. כתוצאה מחוסר ההשקייה שורשי הגפנים מתפתלים אל מעמקי הקרקע בחיפוש תמידי אחר המים הדרושים לקיומם.

 

היין התיישן משך תשעה חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות ובוקבק ללא כל תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד. בטעימה הוא מתגלה כבעל נוכחות חזקה עם טעמים כבדים אך לא מכבידים, שיתאימו מאוד לתבשילים ים תיכוניים עשירים בבשר ועשבי תיבול. מחיר - 140 ש"ח.

 
 
פטיט סירה זינפנדל, רקנאטי
פטיט סירה זינפנדל, רקנאטי צילום: יח"צ

רקנאטי פטיט סירה-זינפנדל רזרב 2010 - יין יוצא דופן זה הינו "בלנד" ייחודי ליקבי רקנאטי המלווה את היקב מזה מספר שנים. הרכב היין בשנת 2010 התייצב על 95% ענבי פטיט סירה מגפנים ותיקות (אחוז הפטיט סירה הגבוה אי פעם) יחד עם 5% ענבי זינפנדל. ענבי הפטיט סירה אשר שימשו להפקתו נבצרו בכרם בוגר בן 30 שנה השוכן בעמק יזרעאל. אדמת העמק האדומה של האזור מהווה כר גידול אידיאלי לזן זה. ענבי הזינפנדל נבצרו בכרמנו בקיבוץ מנרה שבגליל העליון.

 

היין התיישן משך תשעה חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות ובוקבק ללא כל תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד. היין הינו עשיר, עם הרבה אופי, יבש מאוד במרגש ומאוזן היטב. מחיר - 110 ש"ח.

 

מנהל יקב חדש, יקבי בנימינה

 
ששון בן אהרון מנהל יקב בנימינה
ששון בן אהרון מנהל יקב בנימינה צילום: גבריאל בהרליה

ששון בן אהרון- היינן הראשי של יקבי בנימינה, נושא החל מהשבוע גם את תפקיד מנהל היקב, כך הודיע המנכ"ל אילן חסון במסיבת עיתונאים שנערכה בשבוע שעבר: "לאור הרחבת הפעילות המשמעותית של היקב וקבוצת בנימינה כולה, קיבלתי החלטה לבצע ארגון מחדש בשדרת הניהול של היקב. מהלך זה מתבצע כעשור לאחר מינויו של בן אהרון לתפקיד היינן הראשי של יקבי בנימינה, ומהווה הבעת אמון מלאה ביכולותיו ובכישוריו."

 

במסגרת תפקידו הנוסף, צפוי בן אהרון לנהל את כל הפעילות המתקיימת בשטחי היקב. במקביל, יעביר מספר סמכויות מתפקידו כיינן ראשי אל בעלי תפקיד מקצועי ביקב כמו אסף פז, המשמש כיינן ביקב קרוב לשש שנים, ואל רותם אפרת, המשמש כאגרונום ביקב כבר קרוב לשנתיים.

  

פתיחת תחרות "פרס ירדן" 2012 - תחרות מקצועית למלצרי יין, יקב רמת הגולן 

 

התחרות, המחפשת אחר מלצר היין הטוב ביותר בישראל, מתקיימת מאז שנת 1994 ומהווה מרכיב מהותי וחשוב בפועלו של היקב למימוש החזון להוביל ולקדם את תרבות היין בישראל. במסגרת התחרות המתמודדים נבחנים על ידיעותיהם בנושאים שונים הקשורים לעולם היין בארץ ובעולם, ייצור וגידול יין, טעימות עיוורות, שירות, ועוד.

 

השנה תיערך התחרות בשלוש קטגוריות של מתמודדים: מלצרי יין, חובבי יין, חובבים צעירים (חובבי יין בתחילת דרכם בתחום, עד גיל 40). קצת על השלבים בתחרות: מתמודדים בכל אחת מהקטגוריות שענו בהצלחה על השאלון בשלב הרישום, ימשיכו לשלב חצי הגמר, בהם ייבחנו באופן פרונטלי מול חבר שופטים מקצועי הכולל את מיטב אנשי היין והמסעדנות במבחן המשלב ידע מעשי וידע אישי במגוון נושאים הקשורים לתחום היין. 

 

שלב חצי הגמר ייערך ב-16.4.2012 ביקבי רמת הגולן שבקצרין, ואירוע הגמר ייערך ב-15.5.2012 במלון דן תל-אביב, אשר בסופו יערך אירוע הכרזת הזוכים בשלושת המקומות הראשונים בכל קטגוריה. ההרשמה לתחרות באמצעות אתר האינטרנט של יקבי רמת הגולן yarden2012.co.il או באמצעות מייל yarden2012@golanwines.co.il עד לתאריך 21.3.2012.

 

 
סטייק ויין אדום בבית היין במעברות
סטייק ויין אדום בבית היין במעברות צילום : שירן כרמל
 

משתה בשרים פורימי בבית היין במעברות, בשיתוף יקב טוליפ

 

מסעדת בית היין בקיבוץ מעברות משיקה ערב ראשון בסדרת ערבי בשרים ויין. הערב הראשון בסדרה יושק במשתה גדול וחגיגי בערב פורים, יום ה', 08.03, בשעה: 20:00, באווירה פורימית צוהלת ושמחה עד לא ידע. בערב המשתה תוצע ארוחת בשרים משובחת שתוגש באופן חופשי וכאוות נפשם של הסועדים, בליווי יינות לבנים ואדומים מהסדרות המובילות של יקב טוליפ. היינות הותאמו על ידי הייננים של יקב טוליפ ושף המסעדה במיוחד לכל מנה.

 

בתפריט: מבחר סוגי אמפנאדס, סלט שעועית (מכמה סוגי שעועית), מבחר נקניקיות השף, פרגיות במרינדה של דבש וסויה, נתח שייטל בפפריקה מעושנת וחרדל , כבדי עוף בהל וסילאן, נתחי אסדו על העצם, סטייק אנטריקוט על העצם. את הארוחה יחתמו קינוחים מפנקים של תותים בשמנת ומוס שוקולד שלצידן יוגש יין קינוח לבן פראנק. 

 

יום ה' 08.3, בשעה: 20:00, טלפון: 09-8972055. מחיר: 220 ש"ח. שעות פתיחה: שני-שבת, 08:00 ועד אחרון הסועדים.

 

 

ערב נשים בטרקלין ביסטרו בשר ויין, בשיתוף יקב צילאג ויקב שושנה 

 

לרגל ציון יום האישה הבינלאומי 4 שפיות יתארחו בטרקלין, ביסטרו בשר ויין, ביום רביעי ה-7.3.12, עם מנות מיוחדות בסגנון אישי. לצד המנות המיוחדות יטעמו יינות בוטיק של 2 יינניות ובעלות יקב: הייננית ובעלת "יקב צ'ילאג" אורנה צ'ילאג היננית ובעלת "יקב שושנה" - שושנה ויזן, יקב בוטיק מעתלית.

 

השפיות המציגות: תמר סגרי, יועצת קולינארית, תגיש אנטיפסטי מפנק של מסעדת פסטלינה המנוחה. אביבית פריאל-אביחי ממסעדת טפאו תגיש טרטר בקר לטיני פילה בקר טרי קצוץ עם קוביות קטנות של אבוקדו. סבינה ולדמן, מרוטשילד קיצ'ן תגיש פילה מוסר ים בזביון תירס עם קציפת פורצ׳יני, ואדר קפלן מור, שפית ויועצת קולינרית, תגיש קרפצ'יו שייטל עם כוסברה ודבש. המנות (שמחירן בין 39-45 ש"ח למנה) תוגשנה במקביל לתפריט הבשרים העשיר של המסעדה.

 

יום רביעי ה-7.3.12, החל משעות הערב, הטרקלין בר בשר, נחלת בנימין 41 תל אביב, טלפון 03-5660013

 

 
כרם מושלג ביער יתיר - אזור תל ערד
כרם מושלג ביער יתיר - אזור תל ערד צילום : יח"צ
 

כרמים מושלגים באזור תל ערד, יקב יתיר

 

ביום ששי, 2 במרס 2012, כיסה שלג את כרמי יקב יתיר ביער יתיר - היער הנטוע הגדול ביותר בישראל. כרמי יקב יתיר נטועים ביער עצמו בגובה של 600 - 900, מטר מעל פני הים. יער יתיר הוא מקום מפגש בין הרי יהודה, מדבר יהודה והנגב. את תוצאות הכפור הנוכחי, שמשפיע על הארומה והטעם של הענבים, אנחנו עתידים להרגיש בבצירים העתידיים של יינות היקב.

 

לעוד מתכונים וכתבות בעולם היין:

שותים ומתחזקים - מבוא לפורט ויינות מחוזקים

סיקור תערוכת היין Israwinexpo 2012

טיול יין בחבל הבאסקים

מתכון לשקשוקה ירוקה

המדריך לשותה הנבון

טיול יין באזור פיימונטה באיטליה

מתכון לפסטה עם נתחי עוף וצ'ילי

רשימת הזוכים בתחרות Best Value 2010

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.