ניב גלבוע בטור אישי מתערוכת היין הגדולה בעולם: "מקווה שלא חזרתי עם מזכרות לא רצויות"

 
גאווה ישראלית בתחום היין
גאווה ישראלית בתחום היין
 
עודכן 07:24 11/03/2012

תערוכת היין הגדולה בעולם שהתקיימה בדיסלדורף הותירה את ניב גלבוע עם זכרונות משכרים ותקווה שהטעימות לא השפיעו על המשקל. טור אישי

 
 
 
 
 

בתערוכת היין בדיסלדורף אפשר לומר שהרגשתי גאווה. בין כל הביתנים והאולמות, בין כל מיליוני הבקבוקים והמרקקות, היה דוכן ישראלי שוקק ועמוס ביין טוב. קניינים הגיעו אליו כל הזמן, שמעו הרצאות בגרמנית על היין הישראלי (המרצה, אגב, היה מינות רמת הגולן) ובכלל, נהדר לטעום יין ישראלי לא הרחק מביתני בורדו, בורגון, קליפורניה ודרום אפריקה.

 

חוץ מרמת הגולן הציגו בין השאר הרי גליל, בנימינה, ויתקין, טפרברג וטוליפ, שאליהם אפילו חבר נסיך גרמני אמיתי, בעל יקב משלו, ששתה בדוכן שלהם כמויות. הישראלים, שאולי בארץ נלחמים זה בזה, פירגנו, עזרו אחד לשני למכור ואפילו שתו זה את ינו של זה. לא ייאמן.

 

במשך יומיים סבבתי בין הדוכנים השונים, טעמתי עשרות ינות. דגש על טעמתי, כי הייתי חייב לגלגל את המשקה בפה, להרגיש בטעמים, ואז לירוק. היו מסביבי כאלה שלא עשו את זה, וכבר בצהריים ראיתי פה ושם שיכורים שבקושי הולכים. אבל רוב המבקרים, והיו אלפים, ידעו לשמור על עצמם.

 

עוד יתרון בטעימות יין, שהן פשוט נטולות קלוריות - לטעום ולירוק, בלי שום נקיפות מצפון. כשמדי פעם. כבר כן בלעתי, ידעתי שעוד הליכה במרחבים הענקיים של התערוכה תעזור.

 
אירועים עתירי מזון
אירועים עתירי מזון

אז היכן נהנתי במיוחד? מעבר לישראלים (שם אפשר לתת ציון לשבח לבלק טוליפ, לסדרת החושן של בנימינה וסדרת ה2t של רמת הגולן) חגגתי בעיקר בבורגון. קשה היה לעבור ממנעד הטעמים הישראליים העז כל כך לטעמים העדינים ועתירי הרמזים של בורגונדי. אבל אחרי נישנוש קטן, החיך קיבל את ההנאה הצרפתית.

 

טעמנו גם שטאו נף דו-פאפ או בעברית ״הטירה החדשה של האפיפיור״, שם שניתן לינות העילית של עמק הרון שמיוצרים באזור אביניון, שם בתקופה מסויימת בהיסטוריה גלה האפיפיור מרומא, ומכאן מקור השם. נהנתי גם מינות אוסטרליים וינות עולם חדש מארצות הברית.

 

בערבים הוזמנתי לכמה אירועים, כולם עתירי מזון, לעיתים אפילו טוב. אכלתי הרבה אוכל גרמני, הרבה כרוב כבוש, נקניקיות מסוגים שונים, והשתדלתי לא לגעת בקינוחים ולא בבשר שמן במיוחד.

 

אחד הערבים הוקדש לחגיגה כאשר ד״ר ריזלינג הגרמני (כן יש יצרן כזה והיינן הוא אכן דוקטור, בעל מראה פרוע של פרופסור) חבר לאחת מחברות הפצת היין הגדולות בעולם - סיינט מישל וויין אסטייט. אתם בוודאי מכירים את יין הקולומביה קרסט שלהם, שנמצא כמעט בכל מסעדה בארץ. שתינו יין נפלא (לא ריזליניג, אני לא ממש אוהב את הטעם, סליחה לכל אוהבי היין הלבן) אלא את היין SLV מנאפה ואלי קליפורניה. מדהים. חיסלנו בקבוקים. בחישוב מהיר מדובר על 130 קלוריות לכוס. כפול אלוהים יודע כמה. אסור לחשב. אם בתערוכת היין לא נוכל להתפרע? אז איפה כן.

 
המון יינות מכל העולם
המון יינות מכל העולם

דיסלדורף בכלל מציעה מבחר ענק של מסעדות. ערב אחר אכלתי במסעדה גרמנית אותנטית שהגישה תבשילי חזיר למיניהם ונקניקיות. בשלב מסויים כשכולם מסביב כבר היו שתויים מהבירה המקומית התחילה מלחמת תחתיות בירה. כן ריבועי הקרטון האלה נזרקו לכל עבר. מתברר שזאת מסורת בת מאות שנים. לא פחות. וזה בהחלט עדיף על חבורת שיכורים גרמנית שהולכת מכות.

 

אחרי שלושה ימים הסתיימה התערוכה. הישראלים חזרו למלחמות הקטנות שלהם בארץ, כולם מרוצים, כך סיפרו לי בגאווה, ממכירות טובות ובכלל מהקשרים החדשים בעולם. אם פעם היין הישראלי היה נמכר ליהודים שחיפשו בחו״ל את אישור הכשרות, הרי שעכשיו היין הישראלי נמכר פשוט כיין. יין טוב. והדיאטה? ביום שישי אצל עדינה אעלה על המשקל ונקווה שלא חזרתי עם כמה מזכרות לא רצויות מתערוכת היין הגדולה בעולם.

 

חצי שנה - 20 קילו. טור אישי:

הקשיים של ההתחלה

חרדה וסיפוק נפגשים באילת

פיתויי האוכל בקפריסין

חיפוש אחר הסופגניה המושלמת

חוגג מינוס 5 קילו

עדכון מהרי האלפים

המשקל הוא לא הכל

הרעב הוא התבלין הכי טוב

שבוע של אורז ומים

לנצח את הגוף

בדרך למחוזות טובים

סודות מבית אמא

לחיות בשביל לאכול

בדרך לתערוכת היין

 

>> רוצים לעודד את ניב גלבוע? הכנסו לפייסבוק שלו

>> צפו בפרק הראשון: ניב גלבוע עולה על המשקל ופוצח בדיאטה

>> צפו בפרק השני: אופטימיות זהירה

>> צפו בפרק השלישי: נא להדק חגורות • ניב גלבוע יורד בגדול

 
עוד כתבות במדור חצי שנה - 20 קילו
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.