לחיי חגיגות האירים

 
כמו רבים מהמשקאות הבירה התגלתה במקרה
כמו רבים מהמשקאות הבירה התגלתה במקרה צילום: צילום מסך יוטיוב
 
עודכן 00:10 17/03/2012

בירה, ויסקי ומה שבינהם - האירים חוגגים את סנט פטריק דיי, הזדמנות מצוינת לבדוק מה עומד מאחורי בירה גינס ואיזה ויסקי כדאי למזוג באירועים מיוחדים

 
 
 
 
 

בפגישה של כל בעלי התאגידים הגדולים של הבירה בעולם, עובר המלצר ביניהם ולוקח הזמנת שתייה. המלצר שואל את הבעלים של באדווייזר מה ישתה והנ"ל לא חושב אף לרגע ועונה "באד, כמובן", שואל את בעלי מילר והתשובה היא "מילר כמובן", הבעלים של הייניקן, קרלסברג ואחרים מזמינים  ללא הנד עפעף את המשקה שהם מייצרים. המלצר מגיע אל הבעלים של גינס ושואל "ומה ישתה אדוני?", עונה לו הנ"ל "כוס מים בבקשה". "מה, לא תשתה בירה?" שואל המלצר בתמיהה. עונה לו האירי בשלווה "אני רואה שאף אחד מקודמי לא הזמין בירה, אז גם אני לא אזמין".

 

ככה הם האירים, גאים מאוד בבירה הכהה שלהם והיא האחת והיחידה הנחשבת בעיניהם. במסע הפרסום שלהם הם אומרים "גינס טובה בשבילך" ומאמינים גם בתכונותיה הבריאותיות. באנגליה, בבתי יולדות נהוג לתת ליולדת כוס גינס ביום כחלק מהתפריט.

 

האירים שותים הרבה מאוד שנים ובכמויות לא מבוטלות את בירת גינס, אך ישנו יום אחד בשנה בו נצרכת בירה זו בכמויות הגדולות ביותר והוא ה-17 במרס, כל שנה, בחגו של סנט פטריק.

 

באירלנד אין נחשים

פטריק הנער הובא מאנגליה לאירלנד בשנת 405, בהיותו בן 16. שש שנים היה פטריק רועה צאן עד שברח מאדוניו כדי לשים לו למטרה להפיץ את הנצרות באירלנד. לימים הפך להגמון, ונסע לאורכה ולרוחבה של אירלנד, פתח יותר מ-300 כנסיות באמצעותן העביר כ-120 אלף איש לנצרות.

 

מסופר כי את הנצרות הביא בעזרת נס, כאשר שכנע את כל נחשי אירלנד לזחול לים שבו טבעו כולם. אגב, עד היום לא ניתן למצוא נחשים באירלנד. את תורתו הסביר באמצעות התלתן בעל שלושת העלים, שהפך לסמלו של החג. סמל התלתן מצויר בכל מזיגה, על ידי הברמנים בבריטניה ובמקומות רבים אחרים, על עיטור הקצף הסמיך של בירת גינס.

האגדה על סט פטריק קושרת אליה את בירה 'גינס' שהיא הבירה הלאומית של אירלנד ובכל שנה חוגגים כל האירים את יום סנט פטריק בלבוש ירוק וענידת התלתן הירוק על דש הבגד, תוך כדי שתיית בירה גינס בפאבים, מנהג  שהפך לנפוץ בעולם כולו. החוגגים באירלנד מברכים זה את זה, רוקדים כל הלילה לצלילי מוסיקה אירית וגומעים כמויות גדולות של הבירה האהובה עליהם.

 

בירה או לחם?

הבירה היא מוצר היסטורי שכנראה התגלה בטעות כמו רבים מהמשקאות האלכוהוליים. סיפורים רבים נשמעים מאחורי המשקאות השונים ומי יודע, אולי חלקם אפילו נכונים. אחד מהסיפורים החביבים עלי אודות הבירה, טוען כי במצרים העתיקה היו חומות אבן גבוהות מסביב לערים הגדולות. מסביב לחומות היו תעלות שעזרו להגן על הערים מפני פולשים זרים. הזבל שהצטבר בערים היה נזרק אל התעלות שמעבר לחומות. העניים היו מחפשים שם את שאריותיהם של העשירים שכללו גם לחם. אחרי שירד גשם, פתאום ללחם היה טעם שונה והוא אף גרם לטועמיו מצב רוח זחוח במיוחד. מסתבר שהשעורה שממנה עשוי הלחם באה במגע עם שמרים, שנמצאים בכל מקום בטבע, עבר תהליך של תסיסה והפך לאלכוהול. מפה והלאה כל השאר כבר לא היה כל כך מקרי ואנחנו מוצאים תיעוד יותר מסודר לגבי הבירה ואף פיקוח של השלטונות.

 

התהליכים של יצירת לחם ויצירת בירה דומים ביותר. שניהם מכילים גרעיני דגן, מים ושמרים, שניהם משביעים וגורמים להרגשה טובה ולכן טוענים מדענים רבים כי בימי קדם הייתה הבירה מוצר מזון חשוב. הבירה ששתו אבות אבותינו, הבבלים, המצרים הקדמונים, היוונים ואף הרומאים לא דמתה בטעמה לבירה של היום וכנראה לא הייתה טעימה במיוחד בבסיסה ולכן הוסיפו לה מיצי תמרים, דבש וממתיקים אחרים מסוג זה. בבירה המקובלת היום שולט טעמו של צמח הכשות המריר, שהפך למרכיב עיקרי וחשוב של הבירה. בנוסף לטעם המריר והמרווה שהכשות מקנה לבירה, יש לו גם תכונות של שימור חיי המוצר והארכתם.

 
חבית ויסקי
חבית ויסקי צילום: רויטרס

אייל או לאגר

בתחילה, כשעברה הבירה מתהליך ייצור ביתי לתהליך תעשייתי, ייצרו אותה במיוחד אופים ונזירים. אלה וגם אלה ייצרו את הבירה בעיקר לנבחרי הציבור ולשלטונות שהעדיפו לשמור אותה לעצמם. תהליך הרפורמציה והיחלשות הכנסייה הקתולית באירופה אפשר לאנשי עסקים חדשים להיכנס לתחום ייצור הבירה. בתחילה נצרכה רק בירת האייל הכבדה והשחורה, כדוגמת גינס האירית. אחר כך פותחה בירת הלאגר הקלה והבהירה ששיטת התסיסה שלה שונה. רק במאה ה-19, עם פיתוחם של אמצעי קירור תעשייתיים, התאפשר ייצור הבירה מסוג לאגר באופן נרחב.

 

בתהליך הפיתוח של הבירה החדשה השתתף גם המדען לואי פסטר, שחקר את תרביות השמרים ואת תהליך התסיסה. פסטור הבירה אפשר הפצתה בקלות למקומות רבים בעולם. המקום אשר ממנו יצאה הבירה החדשה לכבוש את העולם הייתה העיירה פילזן שבצ'כוסלובקיה בשנת 1842. אולם היו גם שהתנגדו וסירבו לשנות את השיטות הישנות והטובות, כמו מבשלות השיכר הבריטיות והבלגיות שהמשיכו לייצר בירה שבה השמרים צפים על פני הנוזל התוסס, בירת האייל הכהה.

 

בירה למבינים

סודה של בירה גינס הוא בהקפדה על אותה נוסחה ייחודית כבר 241 שנים. גם לאחר שהעולם כבר עבר תמורות ושינויים, גינס נותרה אותה בירה איכותית כהה ומלאת טעם. גינס נחשבת כבירה למבינים, הנהנים ללגום אותה מבעד לכתר הקצף הסמיך שבראשה. מכינים אותה משעורה קלויה, מים זכים מהרי וויקלו שבאירלנד, שמרים ופרחי כשות, שמעניקים לבירה את הטעם והמרירות האופייניים לה. הסוד של כתר הקצף הסמיך והלבן הוא תערובת של גז דו תחמוצת הפחמן וחנקן. סוד התערובת הזה התגלה על ידי ארתור גינס וזהו המתכון לפיו מכינים את הבירה גם היום.

 

בירה אירית ידועה נוספת, שגם אתה חוגגים ביום פטריק הקדוש, הינה בירת מרפי'ס האירית הכהה. מרפי'ס היא החברה השנייה בגודלה בתחומה באירלנד. יש לה טעם עדין יותר מאשר לגינס ועם זאת היא עדיין מרה במידה הנכונה ועשירה בעומק שלה.

 

ויש גם וויסקי אירי

אבל לא רק עם בירה נחגג חג אירי זה, אלא גם עם ויסקי אירי. שני מותגי הוויסקי המוכרים ביותר בארץ ובעולם כולו הם ג'יימיסון ובושמילס. ג'יימסון משיקה מהדורה מוגבלת וחגיגית לחגיגות סנט פטריק בעיצובו של פול דאלי.

 

פול דאלי, מעצב בעל שם עולמי, נבחר על ידי ג'יימסון  לייצר מהדורת בקבוקים מיוחדת לקראת יום פטריק הקדוש. מקור ההשראה לעיצוב הבקבוק החדש בציורים הקלטיים האגדיים מהספר של קלס, שהוא גרסה מעוטרת במיוחד של ארבע הבשורות, שנכתב באזור שנת 800 ונחשב לאחת היצירות המשפיעות ביותר על אמנות קלטית מודרנית. הספר נותר חלק חשוב מהמסורת האירית, ועדיין שמור בטריניטי קולג' שבדבלין, העיר בה ג'יימסון נוסדה. דאלי שילב בין השפעה זו לבין סגנונו המיוחד והעכשווי כדי לבטא את הרוח האירית האמיתית של ג'יימסון. ייחודו של העיצוב, בשילוב עם מספר הבקבוקים המוגבל, יוצרים מהדורה שתופסת את העין ותהווה פריט אספנים.

 

לקראת החגיגות מגיע לארץ גם מותג הוויסקי Irishman 70. מדובר בוויסקי המיוצר במזקקה פרטית של הזוג ברנרד ורוזמרי וולש, שפיתחו את שלל מוצרי האיירישמן והפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות האירית. הייצור מתרחש במפעל מודרני ומתקדם שנמצא בעיר הנמל ווטרפלד, אליה הגיע הוולשי הראשון. זהו בלנד אירי מיוחד המיוצר מ- 70% מאלט וויסקי אירי. המאלט מיוצר בזיקוק דודי משולש ומתבגר בחביות בורבון ושרי במשך 10 שנים לפחות. הגריין מיוצר בזיקוק רציף ומתבגר במשך 7 שנים לפחות. תערובת זו נותנת טעם פירותי עם יובש עדין של קליפת עץ.

על סיבה למסיבה אסור אף פעם לוותר, אז לחיי האירים וחגיהם השמחים!

 

מירה איתן הינה מנהלת התקשורת של יקבי כרמל.

 

אל תפספסו:

ההיסטוריה מאחורי שמות המשקאות

סיפורו של קוקטייל

טיול יין בטוסקנה

איך בונים בר יין עם אופי?

טיול יין בחבל אלזאס בשמפאן

ראיון עם סומלייה מסעדת מסה

טיול יין בחבל שמפאן בצרפת

 
עוד כתבות במדור יין ואלכוהול
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.