אתם שאלתם - ניב גלבוע עונה. מאחורי הקלעים של הדיאטה הכי מסוקרת על המסך

 
צריך לשתות במידה
צריך לשתות במידה צילום: ניב גלבוע
 
עודכן 09:56 01/04/2012

הדיאטה המסוקרת של ניב גלבוע הפכה לנחלת הכלל, מה שגורם לרבים לעצור את מבקר המסעדות ולשאול לא מעט שאלות. אז איך מתמודדים עם האוכל במסעדות ואיך מתאפקים כשיש מנה ממש שווה? טור אישי

 
 
 
 
 

גם השבוע הייתי במסעדות. חלקן טובות, חלקן טובות פחות. מאחר והדיאטה שלי הפכה לציבורית ומסוקרת, כך גם אני נשאל כל הזמן שאלות על ידי אנשים לגבי הדיאטה, העבודה בטלוויזיה, האוכל והחיים בכלל. ולא רק במסעדות. זה קורה ברחוב, בחנויות, בבנק ובסופרמרקט ואפילו פעם בהפסקה בסרט שהלכתי לשירותים, נשאלתי שאלות נוקבות מצד מבקר במקום, מבקר דעתן ושאלתן.


מאחר ואני תמיד עונה בנימוס, גם למי שאני לא מכיר, שמתי לב שהשאלות חוזרות על עצמן, וגם התשובות שלי. אז לקוראי הבלוג הנאמנים, הנה אני חוסך מכם את הרצון לשאול שאלות כי פה אני אתן את התשובות. זה כמובן לא אמור למנוע ממכם לבוא אלי, גם ברחוב חשוך בלילה, ולומר לי ״וואו איך רזית, בחיים אתה נראה הרבה יותר טוב מהטלוויזיה״.

 

1. איך אפשר לרזות ולבקר מסעדות?
התשובה: אפשר, עובדה! אני רק טועם. מנות קטנות. לא מבזבז מקום וקלוריות על לחם עם חמאה. ביס או שניים מכל מנה מספיקים כדי לחוות דעה. בדרך כלל גם הצלם והמקליט אוכלים איתי, אז גם אם הייתי רוצה לטרוף, כבר לא נשאר.

 

2. אבל איך אפשר להתאפק אם יש מנה ממש ממש שווה?
התשובה: באים שבעים. כבר כתבתי פעם שהרעב הוא התבלין הכי טוב, כי בגללו גם מנה בינונית ומטה טעימה לנו. אני בדרך כלל אוכל צהריים לפני שאני בא לביקורת ולכן מסתפק שם במועט.

 

3. אבל יודעים שאתה בא למסעדה, אז ברור שהאוכל יהיה משופר וגם השירות.
תשובה: אם ראיתם את הפינות שלי, בטח שמתם לב שזה ממש לא עוזר. כמה שלא ישתדלו, טבח שלא יודע את העבודה, לא ישתפר. כך גם מקום שהשירות בו לא טוב וכך גם מסעדה שקונה פרודוקטים נחותים.

 

4. איך אפשר לשמור כשיש סדר יום עמוס של צילומים בחוץ, עריכה בחדרי עריכה, שידורים וכו?

תשובה: נערכים מראש. אצלי בתיק תמצאו תמיד 2 חטיפים של קורני (free - החטיף ללא התוספת סוכר) וחבילת קרקרים קטנים של 90 קלוריות. כך תמיד לפני או אחרי ארוחה גדולה, בדרך כלל לאחר שעוברות שלוש שעות, אני לוקח חטיף שמחזיק אותי מעולה עד הארוחה הבאה. ככה אני מרגיש שבע ולא מתחיל לחטוף כל מני שטויות בין לבין.

 

5. ראיתי שאתה שותה לפעמים יין בארוחות, גם בצהריים, זה לא משמין? וגם לא בריא?

תשובה: יין אדום הוא לא מאד משמין, ואם לוקחים במידה טוענים שהוא גם בריא. בשומרי משקל למשל מגדירים כוס יין אדום בנקודה וחצי. לי פעם נתנו שם הקצבה של 24 נקודות ביום. תאמינו לי, אפשר לשתות בקבוק, לאכול לשובע כל היום, ולא לגמור את קצובת הנקודות. אני מאד אוהב יין אדום, וכדי להנות ממנו, אני מתנזר בדרך כלל מכל משקה אחר. לא תמצאו אותי שותה ויסקי, ודקה וכו. אולי קוניאק קטן פעם ב.. גם הוא דרך אגב מבוסס ענבים.

 

6. ניב, תגיד ת׳אמת, אתה מוריד במשקל רק כי אתה מצולם. עוד חדשיים נגמרת הסדרה. אתה לא מפחד שתשמין את הכל בחזרה?
תשובה: אי מפחד מאד. לכן אני הוגה סדרה חדשה. איך שומרים על המשקל הרצוי. האם תצפו בה?

 

אלה היו רק חלק מהשאלות שאני נשאל. אתם מוזמנים לכתוב לי בפייסבוק על הקיר או בהודעה שאלות נוספות, אולי תפתיעו אותי בשאלות שעוד לא שמעתי? מבטיח לענות לכולם.

 

חצי שנה - 20 קילו. טור אישי:

בדרך למחוזות טובים

סודות מבית אמא

לחיות בשביל לאכול

בדרך לתערוכת היין

דיווח מתערוכת היין

הולך נגד הרוח

טייס ליום אחד

 

>> רוצים לעודד את ניב גלבוע? הכנסו לפייסבוק שלו

>> צפו בפרק הראשון: ניב גלבוע עולה על המשקל ופוצח בדיאטה

>> צפו בפרק השני: אופטימיות זהירה

>> צפו בפרק השלישי: נא להדק חגורות • ניב גלבוע יורד בגדול

 

 

 
עוד כתבות במדור חצי שנה - 20 קילו
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.