התנ"ך של הוויסקי - ג'ים מורי הגיע לישראל

 
עבודת אמנות מרשימה
עבודת אמנות מרשימה צילום: GettyImages/אימג'בנק
 
עודכן 16:24 13/05/2012

ג'ים מורי, מחבר "תנ"ך הוויסקי" העולמי הגיע לביקור בישראל לרגל זכיית וויסקי בלנטיינ'ס פיינסט בפרס הבלנד הסקוטי של השנה. וגם: טיפים והמלצות לטעימת וויסקי

 
 
 
 
 
בלנטיינ'ס פיינסט
בלנטיינ'ס פיינסט צילום: יח"צ

ג'ים מורי, מחבר 'תנ"ך הוויסקי' העולמי, הגיע לביקור בישראל, לרגל זכיית וויסקי בלנטיינ'ס פיינסט בפרס הבלנד הסקוטי של השנה. ג'ים מורי נחשב מזה שני עשורים כאב הרוחני של תעשיית הוויסקי העולמית, כסמכות המקצועית העליונה בתחום הוויסקי וכמחבר רב המכר Whisky Bible.

 

מהדורת 2012 של התנ"ך של הוויסקי הינה התשיעית במספרה, ובה תוצאות של סדרת טעימות ארוכה ומקיפה, שכוללת למעלה מ-1200 סוגי וויסקי שונים. "הספר הוא תרגום של טעמים" אומר ג'ים מורי, "אני מדבר שתי שפות, אנגלית וויסקי, ומתרגם בספר למילים את מה שאני מוצא בכוס".

 

הבלנד הסקוטי של שנת 2012

בספרו בחר ג'ים מורי, זו השנה הרביעית ברציפות, בוויסקי בלנטיינ'ס פיינסט, מותג הוויסקי מספר אחת באירופה, כ'בלנד הסקוטי של השנה'. בלנטיינ'ס פיינסט זכה בתואר הנכסף לאחר שהשיג תוצאה מרשימה ביותר של 96 נקודות מתוך 100.

 

מומחה הוויסקי העולמי ג'ים מורי תיאר את בלנטיינ'ס פיינסט כ"עבודת אומנות מרשימה". הוא ממשיך ומוקיר כבוד למסטר בלנדר של בלנטיינ'ס - Sandy Hyslop ומתאר אותו כ'מסטר בלנדר בשיאו'.

 

בלנטיינ'ס 17, מותג האולטרה פרימיום מס' 1 באסיה (ואחד הוויסקי החביבים עלי ביותר. מ.א.), הוכתר גם הוא על ידי ג'ים מורי כ'בלנד הסקוטי הטוב ביותר של השנה'  זו השנה השלישית ברציפות. הכתרה זו באה לאחר סדרת זכיות קודמות השנה הכוללות מדליית זהב Best in Class  בתחרות היוקרתית International Wine & Spirit Competition.  מדליית הזהב לבלנד הסקוטי הטוב ביותר בקטגוריית 13 - 18 שנה ניתנה לבלנטיינ'ס 17 לאחר שקיבל את הניקוד המרבי של 97.5%.

 
בלנטיינ'ס 12 שנה. וויסקי עשיר ומורכב
בלנטיינ'ס 12 שנה. וויסקי עשיר ומורכב צילום: יח"צ

איך טועמים וויסקי

בביקורו בארץ ערך ג'ים מורי מספר הרצאות וטעימות וויסקי בפני אנשי אלכוהול ועיתונאים והסביר איך הוא טועם וויסקי (1200 סוגים בשנה!).

 

אז איך טועמים לפי ג'ים מורי? קודם כל אם אכלנו משהו לפני הטעימה רצוי לשתות קפה שחור כדי לנקות את הפה ואת חוש הטעם שעל הלשון. ויסקי לא מריחים כמו יין, יש בו אחוז אלכוהול גבוה מאוד ואם נכניס את האף ישירות לכוס, כמו בטעימת יין, נרגיש רק את אדי האלכוהול הצורבים. לכן יש להגישו בעדינות לנחיר אחד ולהרחיקו תוך כדי הרחה קלה, ואז לנחיר השני (לפעמים אחד מהם קצת סתום).

 

בשלב הזה יש להחזיק את הכוס ביד אחת, לכסות ביד השנייה ולקרב את הכוס לחזה, ו"לעשות אהבה עם הוויסקי שלכם" אומר מורי. לאחר שהוויסקי משחרר קצת קיטור בכוס יש להריח אותו שוב; הוויסקי איבד כבר חלק מהאלכוהול שלו ויהיה קל יותר להבין את הבשומת שהוא משחרר.

 

לאחר מכן שוטפים קלות את הפה בלגימה מהוויסקי ויורקים, ואז לוקחים את לגימת הטעימה האמיתית. מעבירים את הלגימה בפה בעיניים עצומות כאשר הפה נפתח ונסגר (כמו דג), זאת על מנת לשחרר את האלכוהול. לבסוף יורקים וממשיכים לחשוב בשקט על הטעמים. "לא לדבר, להקשיב בשקט לסיפור שמספר לך הוויסקי בפה. צריך להתייחס לוויסקי בכבוד" טוען מורי.

 

בהקדשה על ספרו כתב לי ג'ים מורי, "לא לשכוח לירוק". כמובן שהכוונה בזמן טעימה, לא הייתי מאמצת את ההצעה בזמן שתיית ויסקי להנאתי.

 
בלנטיינ'ס 17 שנה. מיוצר על פי מתכון סודי
בלנטיינ'ס 17 שנה. מיוצר על פי מתכון סודי צילום: יח"צ

על וויסקי Ballantine's

ג'ורג' בלנטיין, בן של איכר, פתח בשנת 1827 חנות מכולת קטנה באדינבורו, בה מכר מבחר וויסקי ללקוחותיו. בשנת 1865 השאיר ג'ורג' את החנות לבנו, ארצ'יבלד, ופתח סניף גדול בגלזגו, שהתמקד ביינות ובאלכוהול, שם התחיל לערבב סוגי וויסקי שונים בעצמו.

 

עם העלייה בביקוש וגדילת העסק, צירף את בנו השני ג'ורג' ג'וניור לעסק, והחל לשווק ויסקי בעצמו, תחת השם 'ג'ורג' בלנטיין ובניו'. בו זמנית הוסיף מחסן גדול לייצור וויסקי והפך לאחד מגדולי יצרני הוויסקי בסקוטלנד. בשנת 1881 השאיר ג'ורג' את העסק לבנו וב-1891, בגיל 82, נפטר. העסקים המשיכו לשגשג תחת פיקוחו של ג'ורג ג'וניור, שבמרוצת הזמן הפך את בלנטיין למותג בינלאומי ולאחד מסוגי הוויסקי הסקוטיים הנמכרים ביותר בעולם עד היום.

 

אז מה היה לנו פה?


הבלנד הבסיסי של בלנטיינ'ס - לפחות בן 5 שנים, כולל למעלה מ-52 סוגי מאלטים שונים מארבעת קצוות סקוטלנד, ביניהם מילטנדוף וגלנבורג'י, הידועים באופיים החלק, העדין והמאוזן. וויסקי לא כבד, לכאורה פשוט, אך בתוכו הרבה מאוד ניחוחות וטעמים, מתקתקות קלה, פירותיות (יותר פירות יבשים לטעמי), עם נגיעות של וניל, שוקולד ותפוח. ויסקי שלא נותנים לו מספיק כבוד בארץ, שלא בצדק.

מחיר מומלץ לצרכן: 120 שקלים לבקבוק של ליטר.

 

בלנטיינ'ס 12 שנה - וויסקי עשיר ומורכב עם עשרות מאלטים שונים שמעורבבים בקפידה ועוברים יישון של לפחות 12 שנה כל אחד. וויסקי מאוזן בטעמיו, די עדין ובעל מרקם חלק ונעים לשתייה. ניחוחות דבש וקרמל וטעמים פרחוניים עם פירות מסוכרים ושמרים, תיבול קל ומליחות עדינה בסיום.

מחיר מומלץ לצרכן: 285 שקלים. 

 
 
בלנטיינ'ס 21 שנה
בלנטיינ'ס 21 שנה צילום: יח"צ

בלנטיינ'ס 17 שנה - מיוצר על פי מתכון סודי העובר ממאסטר בלנדר אחד למשנהו. למעלה מ-40 סוגי מאלטים שונים היוצרים ויסקי עשיר ומורכב. יבש יותר מהקודמים, עשבוני במידת מה, מעושן קלות עם טעמי שוקולד מריר, גוף בינוני ומאוזן מאוד, מעט מתיקות ומעט תיבול, וסיומת ארוכה מאוד. עליו אמר ג'ים מורי: "בלנטיינ'ס 17 שנה, אחד מהוויסקי היפהפיים, המורכבים והבנויים בצורה מושלמת שנוצרו אי פעם". בעיני, הוויסקי המרשים ביותר מכל הרשימה, ולעניות דעתי, 'Masterpiece'.

מחיר מומלץ לצרכן: 480 שקלים.

 

בלנטיינ'ס 21 שנה - נחשב ליצירת מופת, ויסקי מהעלית של הבלנדד וויסקי הסקוטי. וויסקי עמוק, עשיר בטעמים וניחוחות ועם זאת עדין ונעים. משלב בתוכו ריחות תבלינים ועשן מעודן לצד טעמים של פירות יבשים, וניל, קפה, עץ ישן, תיבול ומליחות עדינה.

מחיר מומלץ לצרכן: 650 שקלים.

 

אל תפספסו:

הכל על קוניאק

כל מה שרציתם לדעת על ice wine

שמפניה - המדריך המלא

היין הסודי

ראיון עם דניאל אביטל, מנהל תחום היין בכתית

 
עוד כתבות במדור יין ואלכוהול
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.