מים קטנים או: כל מה שרציתם לדעת על וודקה

 
לרוב מיוצרת מדגנים
לרוב מיוצרת מדגנים צילום: shutterstock
 
עודכן 08:36 13/08/2012

איך הפכה הוודקה, שבמקור בכלל נועדה למטרות רפואיות, לאחד ממשקאות האלכוהול הנפוצים והיוקרתיים ביותר בעולם? מהו מקור המשקה המיוחד ומי מייצר אותו בארץ? כל מה שרציתם לדעת על וודקה

 
 
 
 
 

"איך שירדתי בתחנת הרכבת סאבלוב הרבצתי לפתיחה כוס זוברובקה, כי הרי מהניסיון אני יודע שאיש עוד לא המציא שיקוי בוקר טוב מזה לחיזוק הלב". כך אומר וניצ'קה, גיבורו של  ונדיקט ירופייב בספרו 'מוסקבה פטושקי', התנ"ך של השתיינים. יצירת מופת שכוללת בתוכה, תוך כדי מסע הזוי ברכבת, חמישה בקבוקי וודקה זוברובקה וכוסית וודקה ציידים.

 

וודקה הוא המשקה האלכוהולי הפופולארי ביותר, הוא משקה שנאמר עליו כי אין לו ריח, אין לו טעם ואין לו צבע. ובכל זאת בכל רגע נתון נוכל למצוא מותג חדש של וודקה, שיצרניו מוכנים להישבע כי הוודקה שלו שונה מכל אחת אחרת, כי היא טובה יותר, נעימה יותר וטעימה יותר. לכאורה משקה פשוט למדי, אך אפשר למצוא אותו ברמות מחירים רבות, החל משקלים בודדים וכלה במאות ויותר.

 

מהי אותה וודקה שכולנו יודעים לדבר עליה ואין מי שלא שתה אותה בצורה זו או אחרת, נקייה, בתוספת משקה קל או בקוקטיילים?

 

מקור השם

פירוש השם וודקה, גם ברוסית וגם בפולנית, הוא "מים קטנים". מקור השם וודקה נמצא בשפות הסלאביות. פירוש המילה 'וודה' הוא מים, ו-וודקה היא צורת הקטנה וחיבה של המילה וודה.

 

מחקרים נוספים טוענים כי מדובר במילה שפירושו לערבב נוזלים, לדלל. אפשרות נוספת להופעת המילה היא aqua vitae - מי החיים בלטינית, שהיה שם לטיני נפוץ למשקה אלכוהולי באירופה של ימי הביניים.

 

במאה ה-16 התחילו לייצר וודקה בצורה מסחרית ברוסיה ובפולין, אך לשיא צריכתה היא הגיעה רק במהלך המאה ה-19. לקראת שנת 1975 מכירות הוודקה ברחבי העולם גדלו והתעצמו יותר מכל משקה אלכוהולי אחר בעולם. וודקה נחשבת למשקה הפופולארי ביותר בעולם, עם מאות מותגים, החל מוודקה זולה לחסרי כל ועד לוודקה יוקרתית שנצרכת על ידי המעמד הגבוה.

 

רוסיה או פולין?

במאבק על כתר הבכורה של הוודקה משתתפות רוסיה ופולין. הוודקה הינה המשקה הלאומי של רוסיה, אם כי חוקרים רבים טוענים כי מקורה של הוודקה במנזרים בפולין בתחילת המאה ה-15. כמו הרבה משיקויי המרפא שהיו על בסיס אלכוהולי, השימוש המקורי של הוודקה היה למטרות רפואיות, בתוספת תמציות צמחי מרפא, עשבים ושורשים שונים.

 

במאה ה-16 ייצרו את הוודקה בפולין מחומר זול - תפוחי אדמה - תופעה שהורידה בגדול את המחירים והפכה את המשקה ליותר פופולרי ונגיש.

 

עוד לפני שהגיעה אליהם הוודקה בימי הביניים שתו הרוסים הרבה אלכוהול, אך הוודקה הייתה המשקה האלכוהולי הראשון שנמכר בשוק החופשי, וכולם צרכו אותה. השלטונות, שזיהו את הפוטנציאל הכלכלי הטמון במשקה המבוקש, הלאימו את ייצור הוודקה כדי להרוויח מהמסים שהטילו על המשקה ויצרו מונופולים ענקיים. רק למדינה היה אישור לזקק וודקה במשך כמעט 400 שנה, והוודקה שיחקה תפקיד חשוב מאוד  בכלכלה הרוסית ובתרבותה.

 

הצאר איוואן ה-4, הידוע בכינויו 'איוואן האיום', ששלט בין השנים 1533-1584, היה המנהיג הרוסי הראשון שפתח קוואק (מסבאה) במדינה. הוא דאג שייפתחו מאות מסבאות ברחבי רוסיה, והכסף זרם במהירות לבית המלוכה.

 

כמויות גדולות מאד של וודקה נמכרו באותה תקופה בארצות מזרח אירופה והשכרות הפכה לבעיה חברתית חמורה בקרב כל השכבות. השלטון, שהחליט להילחם נמרצות בתופעה, דאג שהמרכיבים בוודקה יהפכו לאיכותיים יותר כמו דגנים: שעורה, חיטה, שיפון, תירס ועוד.

 

 
מושלמת להכנת קוקטיילים מחוזקים
מושלמת להכנת קוקטיילים מחוזקים צילום : דניאל לילה
 

התפשטות עולמית

בשנת 1812 הגיעה הוודקה לצרפת על ידי חיילים צרפתים שהצליחו לברוח מרוסיה והציגו אותה כמשקה של 'הצבא שניצח

את צרפת'. הוודקה קיבלה מעמד של משקה יוקרתי וטהור, והחלה דרכה החוצה מרוסיה.

 

בברית המועצות עצמה היו בשנת 1930 יותר חנויות שמכרו וודקה מחנויות שמכרו מזון. הוודקה הייתה לחלק בלתי נפרד מסדר היום של האזרח הפשוט, עד כדי כך שבצבא, כל חייל קיבל מנת וודקה כחלק מהתזונה היומית. באמצע המאה ה-20, צריכת האלכוהול בברית המועצות הייתה כל כך גדולה, עד שכ-20% מהאוכלוסייה הפכו לאלכוהוליסטים. בתקופה זו מתו כ-35 מיליון בני אדם כתוצאת משתיית יתר. כל הניסיונות של המשטר להילחם עד חורמה בוודקה ולחוקק חוקים שיגרמו להפחתת צריכת הוודקה לא עזרו. הוודקה חזרה שוב ושוב, בכל מקום, דרך כל דלת אחורית שהיא.

 

בשנת 1992, לאחר נפילת הקומוניזם, ביטל בוריס ילצין את כל חוקי המונופול הממשלתי על ייצור הוודקה, ופתח את שוק ייצור הוודקה לכל דורש. כיום יש למעלה מ-1000 בעלי רישיון לזקק וודקה, וקיימים למעלה מ-250 מותגי וודקה ברוסיה.

 

בעקבות רוסיה ופולין התחילו גם שכניהם הסקנדינביים לייצר אלכוהול מזוקק בדמוי הוודקה. בשנים שלאחר המלחמה התחילה תקופה שונה בהיסטוריה של המשקה, הוודקה הגיעה גם לארצות מערב אירופה, לארצות הברית ולשאר ארצות אמריקה הצפונית. פריחת הוודקה העולמית במחצית השנייה של המאה ה-20 הייתה מעבר לכל משקה אלכוהולי אחר.

 

בארה"ב, שבה הוודקה הוא המשקה האלכוהולי הנמכר ביותר, עלתה הוודקה לגדולתה בשנות ה-50, מיד לאחר מלחמת קוריאה. החיילים האמריקאים חזרו הביתה מברית המועצות עם בקבוקי וודקה רוסיים. בוודקה השתמשו לרוב ברקיחת קוקטיילים, לאחר שהבינו את הפוטנציאל הגלום במשקה, שיכול לחזק את הקוקטיילים שלהם מבלי להשפיע על טעמם, ריחם וצבעם.

 

אין צבע, טעם וריח

הוודקה הינה משקה חסר צבע, טעם וריח. אפשר לייצר אותה מהרבה חומרי גלם, אך לרוב מייצרים אותה מדגנים. גרגרי דגנים שונים מזוקקים ומסוננים דרך מסנני פחם הסופחים אליהם שאריות של ריח, צבע ורעלים ומתקבל משקה ניטרלי לחלוטין המכיל כ-40% אלכוהול. שאר 60 האחוזים הינם מים - מים "רכים" מאיכות גבוהה, שאין בהם עודף מינרלים ומלחים מהווים בסיס איכותי יותר לוודקה.

 

משום הניטרליות של המשקה נוהגים להשתמש בוודקה כמרכיב עיקרי בקוקטיילים וכתוספת לחיזוק משקאות, כך היא לא משנה את טעם הקוקטייל, אלא רק מחזקת אותו. פרט לקוקטיילים, וודקה ניתן כמובן לשתות נקיה, עם קרח, או ישירות מהמקפיא, שאז היא הרבה יותר שומנית, חלקה וקלה לשתייה.

 

עד לשנות ה-80 של המאה האחרונה נחשבה הוודקה למשקה פשוט ולא מתוחכם, שאפשר להשיגו במחירים מגוחכים. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה שונה לחלוטין. ציבור צרכני האלכוהול מחפש משקאות איכותיים יותר. הצרכנים מוכנים כבר לשלם כמה עשרות שקלים עבור הבקבוק שלהם. חברות הוודקה הגדולות דואגות לייצר וודקות פרמיום איכותיות, שעוברות זיקוקים נוספים ומנטרלות רעלים רבים. בארץ, כמו בכל מקום בעולם, מתגברים החיפושים אחר מותגי וודקה איכותיות.

 

וודקה פרמיום

אמנם וודקה היא המצאה פולנית או רוסית, אך מותגי הוודקה "סופר פרמיום'", שזוכים לציונים ולפרסים הגבוהים ביותר

בעולם, אינם מגיעים בהכרח ממזרח אירופה, אלא ממדינות שבעבר לא קישרנו אותן עם ייצור וודקה.

 

בשנים האחרונות אנו עדים להתרחבות התופעה אצל החברות הידועות ועוד חברות נוספות בעולם. בשורת הוודקה סופר פרמיום צצה מכל כיוון ואיתה משקאות איכותיים ונקיים יותר, שעוברים תהליכים קפדניים במיוחד ומנטרלים עוד ועוד רעלים מן המשקאות. בהתאם, מחירם לצרכן מורכב כבר משלוש ספרות.

 

חומר גלם, מספר רב של זיקוקים רציפים, מספר רב של סינונים דרך פחם פעיל, שילוב של זיקוק דודי עם זיקוק רציף או שימוש בזיקוק דודי בלבד. כל אלה מבדילים בין וודקה העל לאחיותיה הפשוטות יותר.

 

שתי הקטגוריות העיקריות המבדילות בין וודקה סופר פרמיום לוודקה רגילה הן שיטת הזיקוק וכמות הסינונים. אם הוודקה מזוקקת בזיקוק דודי איכותי (או בשילוב של זיקוק דודי והזיקוק הרציף התעשייתי), היא תהיה איכותית יותר, כי הזיקוק הדודי שומר על טעמים וניחוחות של חומר הגלם המקורי. זהו זיקוק יקר יותר מהזיקוק הרציף הפשוט והוא גורם לוודקה להיות חלקה וטעימה הרבה יותר מוודקה שזוקקה בזיקוק רציף בלבד. כמות הסינונים קובעת את רמת הטוהר של הוודקה - ככל שהוודקה תסונן יותר פעמים, כך תהיה טהורה וחסרת כל טעם לוואי שמופיע לעתים במותגי וודקה זולים מאוד. הסינון עצמו לוקח זמן, מה שהופך את הוודקה מצד אחד ליקרה יותר ומצד שני לטעימה יותר.

 

וודקה בניחוחות

בניסיון לחדש ולהעשיר את עולם הוודקה, החלו לצאת בשנים האחרונות מותגי וודקה מוכרים רבים בניחוחות שונים ומגוונים. מכיוון שחוקי הוודקה גורסים כי אין להוסיף לוודקה סוכר בשום דרך שהיא, כל מותגי הוודקה שאנו מכירים כ"וודקה בטעמים" הם בעצם וודקה בניחוחות. כלומר, בוודקה לימון לא מוסיפים לימון, אלא מוסיפים שמנים מבושמים מהלימון עצמו. השמנים לא מכילים סוכר אך נותנים בשומת של לימון. כשאנו לוגמים מהוודקה, חוש הריח והטעם עובדים יחד ונותנים תחושה של טעם, אך למעשה רק חוש הריח מזהה לימון וחוש הטעם לא מזהה כלום. כך לגבי כל מותגי הוודקה לימון, תפוח, תפוז, דומדמניות שחורות, מנדרינות, פלפל שחור ועוד.

 

 
יש גם בניחוחות וטעמים מיוחדים
יש גם בניחוחות וטעמים מיוחדים צילום : shutterstock
 

מותגי וודקה מוכרים בארץ:

 

סמירנוף
מזקקת האחים סמירנוב הוקמה בשנת 1860, יצרה וודקה שנים רבות במוסקבה ונחשבה לוודקה המובילה בתקופת הצארים. סמירנוף הייתה הוודקה הראשונה שבתהליך הזיקוק שלה השתמשו בפחם פעיל. המזקקה הוחרמה במהפכה הרוסית ששמה קץ לעסקים פרטיים. אחד מבני המשפחה הצליח לברוח לצרפת, חידש את העסק בשם סמירנוף, אך לא הצליח במיוחד. לימים קנו אנשי עסקים אמריקאים את שם המותג ואת סודותיו, חידוש שלא עזר רבות בהתחלה, אך לאחר מלחמת העולם השנייה, התחילה הוודקה לקטוף את הצלחתה המרובה והפכה לוודקה הנמכרת ביותר בעולם.

 

אבסולוט
וודקה אבסולוט הגיעה לעולם בשנת 1879 בשבדיה כוודקה על בסיס חיטה. להצלחתה הגדולה הגיעה בסוף שנות השבעים, בעקבות מסע שיווק מבריק ויוצא דופן במקוריותו, מה שהפך את הוודקה ללהיט היסטרי. עוד עוזרת לשיווק העובדה שיצרניה טוענים שאבסולוט היא הוודקה היחידה שלא מכילה אנטי פריז. אפשר למצוא את הוודקה גם בניחוחות רבים אחרים.

 

פינלנדיה
בגלגולה המודרני התחילה וודקה פינלנדיה לפעול בשנות ה-50, הגיעה אל השוק האמריקאי בתחילת שנות ה-70 ופתחה את הדרך לפני מותגים נוספים מארצות הצפון. הוודקה מיוצרת משעורה ועוברת זיקוק רציף. אפשר למצוא את וודקה פינלנדיה גם בניחוחות של מנגו, למון ליים, קרנברי ועוד. זהו אחד ממותגי הוודקה הנמכרים ביותר בארץ.

 

סטוליצ'ניה
אחד ממותגי האיכות של הוודקה הרוסית שמיוצרת מחיטה. ייצר אותה לראשונה ויקטור סבירידה, מזקק בכיר במזקקת 'ליביץ' שבסנט פטרסבורג, במזקקה שנוסדה בשנת 1897. הוודקה עברה תהליך זיקוק כפול ומספר סינונים קפדניים במיוחד.

 

ויברובה

וודקה פולנית המופקת מ-100% שיפון. פירוש השם בפולנית:מושלם. ייצורה של וודקה ויברובה החל בסביבות המאה ה-16, אם כי יצורה התעשייתי החל לפני כ-200 שנה. בשנות ה-60 של המאה ה-20 החלה להימכר בעולם. מאז נפילת המשטר בברית המועצות החלו מכירות ויברובה לתפוס תאוצה באירופה ובארצות הברית ואחוזי המכירה שלה בעולם עולים. הוודקה הפולנית הנמכרת ביותר מחוץ לפולין.

 

נמירוף
מיוצרת באוקראינה תחת הקפדה על שיטת ייצור מסורתית ועתיקת יומין. מקור השם מן העיירה בה הוודקה המיוצרת, נמייריב. זהו אחד ממותגי האלכוהול בעלי קצב הצמיחה (במכירות) הגדול בעולם.

 

זוברובקה
וודקה בטעם המיוצרת בפולין החל מהמאה ה-16. הוודקה עוברת תהליך הייחודי רק לה, במהלכו משרים בה עשב בשם Hierochloe odorata, המכונה גם עשב הביזון. הפולנים מאמינים שיש לו סגולות מיוחדות, שאחת מהן היא העצמת כוח הגברא. הוודקה הפופולרית בספר "מוסקבה פטושקי", ולמען האמת, גם האהובה עלי.

 

ואן גוך
כאות הערכה לצייר ואן גוך, החליטו בחברת לוקטור ההולנדית לקרוא לוודקה האיכותית ביותר שלהם על שמו. הוודקה הושקה בשנת 1982 והמאסטר דיסטילר, טים ווס, מכין אותה בדיוק כמו פעם במזקקת דירקצוואגר בעיירה סחידאם, מזקקה הקיימת כבר למעלה מ-125 שנה. הוודקה מופיעה בניחוחות רבים ומגוונים.

 

גריי גוס
וודקה סופר פרמיום, ששורשיה צרפתיים ועברה בשנת 2000 לידי בעלים אמריקאים. בעלת טעם רך במיוחד ועוברת תהליכים רבים לפני הוצאתה לשוק. גריי גוס מופקת משעורה המגיעה מאזור קוניאק שבצרפת. המים המינרלים של פלגי ג'נטה באזור קוניאק, הביאו את הוודקה לטעמה החלק והנקי. גריי גוס היא מהמובילות בעולם, נחשבת לוודקה אולטרה פרמיום וגידולה במכירות בארה"ב מפתיע ביותר. ניתן למצוא גריי גוס בטעמים שונים, טבעי, תפוז, לימון, וניל, אגס.

 

בלבדיר
וודקה סופר פרמיום, שנולדה בעיירה קטנה בשם Zyrardow בערבות מאזוביה, ממערב לוורשה בפולין. בהתאם למסורות בנות יותר מ-600 שנה מיוצרת בשיטה ידנית בהקצבות קטנות כדי להבטיח איכות העומדת בסטנדרט גבוה. מזוקקת ארבע פעמים מחומרי גלם איכותיים. הוודקה הושקה באמריקה הצפונית בשנת 1996, ויצרה באופן בלעדי את פלח השוק הדורש וודקה סופר פרמיום. הוודקה נקראת על שם הארמון ב- Belvedere, לשעבר ביתם של בני המלוכה ונשיאים פולנים.

 

סמירנוף בלאק לייבל
וודקה סופר פרמיום, המיוצרת משנת 1994 ברוסיה עצמה, בפעם הראשונה מאז המהפכה בשנת 1917. גם היא מיוצרת בזיקוק דודי איטי, כמו הסינגל מאלט וויסקי או הקוניאק ומסוננת דרך 7 טון פחם מעץ ליבנה המעניק לה טקסטורה רכה ועדינות בטעמה. הוודקה מיוצרת לזכר הוודקה שסמירנוף ייצר לצאר עצמו. המשקה עצמו מיוצר בסקוטלנד.

 

Ketel One
וודקה סופר פרמיום, שמיוצרת בהולנד כבר למעלה משלוש מאות שנה על ידי משפחת נולט, ותהליך ייצורה הוא סוד שמור במשפחת היצרנים שעובר מאב לבן כבר 10 דורות. שיטת ייצור הוודקה דומה לשיטת ייצור הקוניאק  והוויסקי האיכותיים, תחת פיקוח קפדני ביותר. ניתן למצוא וודקה זו גם בניחוח פרי הדר טבעי -  'Ketel One Citroen'.

 

Level
וודקה סופר פרמיום מבית אבסולוט, המופקת בשילוב של שתי שיטות זיקוק שונות, הזיקוק הרציף המתמשך מסיר את המרכיבים הבלתי טהורים שבוודקה ונותן לה את החלקות והרכות שלה, והזיקוק הדודי המעניק לה את האופי המיוחד. יצרניה טוענים לוודקה מאוזנת ביותר ולכן גם שמה שניתן לקרוא משני הצדדים.

 

סטולי עלית
וודקה סופר פרימיום מבית סטוליצ'ניה הרוסית. וודקה נקיה, רכה וטהורה שמגיעה לארץ בכמויות לא גדולות.

 
 
גאווה ישראלית. וודקה Velvet
גאווה ישראלית. וודקה Velvet צילום: יח"צ

גאווה ישראלית

יש עוד הרבה סוגים של וודקה שמגיעים לארץ, טובים יותר וטובים פחות, אך קצרה היריעה מלהכיל. ובכל זאת, כשעושים וודקה מקומית טובה, זה הזמן לשמוע עליה. בימים אלה הושקה לראשונה וודקה Velvet, וודקה פרמיום איכותית המיוצרת בישראל בסטנדרטים בינלאומיים, בתהליך זיקוק מסורתי מחומרים טבעיים.

 

וודקה Velvet מיוצרת במפעל הממוקם בפארק התעשייה החדש ציפורית שליד נצרת עלית, על ידי בני בהיג' קעואר בע"מ. משפחת קעואר היא גם יצרנית ערק הפרימיום המצוין Kawar, שהושק לפני כשנתיים. עד לסוף שנת 2012 מתכוונים לייצר במפעל 50,000 בקבוקים.

 

החזון שהוביל את חברת קעואר, שחברה לצורך הגשמתו ליינן, היועץ וטכנולוג המזון ד"ר ארקדי פפיקיאן, היה לייצר וודקה ישראלית שתעמוד בגאון בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים. הוודקה יוצאת לשוק לאחר שנתיים של מחקר, פיתוח ומבחני טעימה שנוהלו על ידי ד"ר פפיקיאן ולוו בנחישות מקצועית על ידי סעיד סאלם, מנכ"ל המפעל ורימה לולו, טכנולוגית ומנהלת הפיתוח. תהליך הייצור כולל זיקוק משולש של כוהל איכותי ו-12 סינונים בפחם פעיל. הוודקה נקייה ממתנול, טעמה רך ועשיר.

 

וודקה Velvet כשרה בהשגחת הרבנות הראשית נצרת עלית והכשר או.קיי. האמריקני. שיווקה של הוודקה יחל בימים הקרובים בכל חנויות היין והאלכוהול המובחרות, בברים ובמסעדות היוקרתיות ברחבי הארץ. מחיר השקה לצרכן: 97 שקלים לבקבוק 700 מ"ל.

 

 

מירה איתן הינה מנהלת התקשורת של יקבי כרמל.

 

 
עוד כתבות במדור קוקטיילים עולם האלכוהול
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.