מחקר: צריכת שוקולד מגבירה את הסיכוי לזכות בפרס נובל

 
שוקולד טוב לזיכרון?
שוקולד טוב לזיכרון? צילום: Getty Images / אימאג'בנק
 
עודכן 08:08 24/10/2012

מדי פעם צצים מחקרים שונים ומשונים בנוגע להשפעות החיוביות של השוקולד. המחקר הבא ישלח אתכם במהרה לארון השוקולדים ומבטיח כי צריכה גבוהה של הממרח הממכר עוזרת לזכרון ולמוח ובכך מביאה לגידול בפרסי הנובל במדינה

 
 
 
 
 

כפי שפורסם במגזין Delish, לאחרונה נערך מחקר מעט שנוי במחלוקת שבחן את הקשר בין צריכת שוקולד במדינה לבין כמות הזכיות בפרס נובל.

 

המחקר נערך בראשותו של ד"ר פרנץ מסרלי מבית החולים "לוק רוזוולט" ואוניברסיטת קולומביה בניו יורק. עיקרי הממצאים הצביעו על כך שמרכיב שנמצא בתה ירוק, יין אדום ושוקולד יכול לעזור במניעה ובהפחתה של הדרדרות הזיכרון ותפקודי המוח שמגיעים עם הגיל.

 

למרות שמחשבה זו רווחה בעבר והופרכה, מסרלי המשיך במחקר וקשר את צריכת השוקולד לאדם במדינה למספר הזכיות בפרס נובל. המחקר בחן צריכת שוקולד של אנשים מ-23 מדינות שונות וגרס כי ניתן לדעת את פוטנציאל פרסי הנובל של המדינה על פי כמות השוקולד שהתושבים בה צורכים. מתוך הנתונים שקיבל מיצרניות השוקולד מסרלי הוכיח כי שוויץ הובילה במקום הראשון - הן בצריכת השוקולד והן בפרסי נובל ולכן ישנו קשר אדוק בין הדברים.

 

אך התהיות באשר לרצינות המחקר לא איחרו לבוא. בהסתכלות על צריכת השוקולד בשוודיה למשל, נראה כי היו צריכים להיות במדינה 14 זוכים בלבד בפרס נובל במקום 32 הזוכים במציאות. בתגובה לכך טען מסרלי כי יכול להיות שהשוודים כה רגישים לחומרים שבשוקולד שאפילו הכמות הקטנה ביותר מגבירה את יכולתם הקוגניטיבית ובכך משפיעה באופן ישיר על הזכייה בפרסי הנובל.

 

כמובן שהמחקר גרם ללא-מעט הרמות גבה, כולל את זו של יושב ראש קהילת זוכי פרס הנובל בכימיה. אנחנו לעומת זאת, דווקא מאוד מרוצים. כל מחקר כזה מוסיף לנו תירוץ נוסף לאכילת שוקולד, לא שבאמת היינו צריכים אחד כזה, אבל שיהיה.

 

המחקר עשה לכם חשק לשוקולד? נסו את המתכונים הבאים:

עוגיות שוקולד במילוי נוטלה

וולקנו שוקולד

עוגת שוקולד רכה ומטריפה

כדורי שוקולד קלאסיים

 

 
עוד כתבות במדור חדשות האוכל
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.