שמונה יינות לשמונה נרות • סקירת יינות לחנוכה

 
מימין: נחל הפירים של גוש עציון, יתיר ויונייה, גוורצטרמינר אזורית יקבי כרמל ו526 ברוט של יקב תבור
מימין: נחל הפירים של גוש עציון, יתיר ויונייה, גוורצטרמינר אזורית יקבי כרמל ו526 ברוט של יקב תבור צילום: שיר אדיבי, יח"צ
 
עודכן 16:34 02/12/2012

חג החנוכה קרב ובא וביחד איתו מאכלי החג המטוגנים וגם האפויים. עֹז תלם ממליץ על שמונה יינות שיתאימו במיוחד למנות של חג המכבים

 
 
 
 
 

גוורצטרמינר גליל עליון 2011, הסדרה האזורית, יקבי כרמל

מה הסיפור שלו: יין מהסדרה האזורית של יקבי כרמל, המוקדשת לאזורי היין השונים בארצנו. היין הופק מענבי גווצטרמינר מכרמים בגליל העליון, בעיקר באזור הר מירון. הענבים נבצרו בבציר לילי וכמחציתם עבר מגע של כחמש שעות עם הקליפות לפני הסחיטה, כדי להפיק טעמים נוספים מהפרי. לשמירה על האופי הארומאטי של הענבים, תסס התירוש בטמפרטורה נמוכה במיכלי נירוסטה.

כשטועמים: מרענן וארומאטי. היין חצי יבש, כלומר בעל מתיקות מסוימת, עם ריחות וטעמים של פירות טרופיים, כמו ליצ'י ואננס.

יתאים למאכלים כמו: לטקס תפוחי אדמה בציפוי אבקת סוכר, סופגניות במילוי ריבת חלב. להגיש קר.

מחיר: 55 ש"ח.

 

ויונייה 2011, יקב יתיר

מה הסיפור שלו: יין לבן יבש, שהופק מ -100% ענבי ויוניה משני כרמים שונים ביער יתיר הממוקם ברמת ערד שבנגב. תנאי האקלים באזור ידועים כבר שנים ביכולתם לפתח יינות בעלי אופי עז וייחודי. לאחר שהפרי נבצר ועבר סחיטה עדינה, עבר התירוש לתסיסה בטמפרטורה מבוקרת והתבגרות במכלי נירוסטה מקוררים, במטרה לשמור על הרעננות הפירותית.

כשטועמים: חדי הטעם והריח ירגישו נוכחות של אפרסק, נקטרינה והדרים. היין חמצמץ ומאוזן היטב. מצוין לשתייה ביחד עם מנות החג.

יתאים למאכלים כמו: ללביבות מטוגנות מהכיוון המלוח, בעיקר לביבות כרישה, ירק או לביבות קישואים. להגיש קר.

מחיר: 80 ש"ח.

 

נחל הפירים 2011, יקבי גוש עציון

מה הסיפור שלו: יין בלנד לבן, חצי יבש, המיוצר מענבים הגדלים בפסגות הרי יהודה בגבהים שמגיעים ל-900 מטרים. להכנת היין עורבבו 53% ענבים מזן גווצטרמינר ביחד עם זני ענבים לבנים ארומטיים אחרים כגון: שרדונה, ריזלינג וסוביניון בלאן. היקב נוסד על ידי משפחת רוזנברג מהישוב אפרת, אשר יזמה את חידוש ענף כרם היין באזור ונטעה כרמים בשיתוף יישובי הסביבה. היין נקרא על שם נחל הפירים, נחל עתיק שזורם באזור עוד מימי הורדוס.
כשטועמים: יין כיפי לשתייה עם ריחות שמזכירים ליצ'י, גויאבה ופסילורה, מאוזן ונעים. להגיש קר.
יתאים למאכלים כמו: צ'ורוס ולביבות תפוחי עץ. להגיש קר.

מחיר: 84 ש"ח.

 

562 לבן ברוט, יקב תבור

מה הסיפור שלו: יין מבעבע יבש הנקרא 562 לפי גובהו במטרים של הר תבור. היין מורכב מ-80% ענבי שרדונה ו-20% ענבי קברנה סוביניון, שנבצרו בתנאים אידיאליים ליצירת יין מסוג זה. אשכולות הענבים שנבחרו בקפידה נסחטו בשלמותם בכדי למצות את מלוא הטעם מהפרי, ולאחר מכן טופלו בהתאם לשיטת ההכנה הנהוגה ביינות מבעבעים כמו קאווה ופרוסקו.
כשטועמים: ריחות וטעמים של פירות הדר כמו לימון וליים ומעט נקטרינה. הבעבוע מוסיף חגיגיות. היין מצליח לשלב בין חמיצות ורעננות ויתחבב בקלות גם על אלו שלא נוהגים ללגום יין.
יתאים למאכלים כמו: פנקייקים, לביבות מלוחות של תפוחי אדמה וגזר. להגיש קר מאוד (לפחות לילה במקרר לפני הפתיחה).

מחיר: 59 ש"ח.

 

 
מימין: לבן יקב ססלוב, ברנדי שארם, מסע ישראלי אדום 2011 יקב ויתקין, שרדונה יקב אדיר
מימין: לבן יקב ססלוב, ברנדי שארם, מסע ישראלי אדום 2011 יקב ויתקין, שרדונה יקב אדיר צילום : רן בירן, שיר אדיבי, יח"צ
 

לבן 2011, יקב ססלוב

מה הסיפור שלו: יום אחד פנה ברי ססלוב, היינן הותיק והמוערך של היקב הנושא את שם משפחתו, אל בתו רוני, ואמר לה: "עשי יין כראות עינייך" (לא ציטוט מדויק), אחרי שצברה ניסיון בלימודי ייננות וביקב ססלוב. היין הלבן שייצרה הצליח למלא אותו גאווה. ביין עורבבו שלושה זנים שלעיתים נדירות מעורבבים יחדיו: 54% ויונייה, 32% גוורצטרמינר ו 14% סוביניון בלאן, כולם מכרמים בגליל העליון, שתססו יחדיו במשך חודשיים וביחד הם הניבו יין שלהגדרתה הוא "יין שמח". קשה שלא להסכים.
כשטועמים: ריחות נעימים של פירות מכל הסוגים. חלק יגידו אשכוליות ותפוח, חלק יגידו פסיפלורה וגויאבה. כמעט כולם יסכימו שהוא טעים וכיפי.

יתאים למאכלים כמו: לביבות בטטה, לביבות כרישה ותפוחי אדמה וססופגניות ספינג'. להגיש קר.

מחיר: 84 ש"ח.

 

שרדונה כרם בן זמרה 2011, יקב אדיר

מה הסיפור שלו: יקב אדיר, שיין שראז 2010 מייצורו זכה לפני מספר חודשים בפרס הגביע האזורי ליין הטוב ביותר באסיה בתחרות של מגזין היין דיקנטר, מראה שהוא לא פראייר גם כשזה מגיע ליינות לבנים. יין שרדונה (100% זני) זה הופק מענבים שנבצרו מחלקה בגובה 870 מטר בכרם בן זמרה שבגליל העליון. היין תסס והתפתח בחביות עץ אלון, בהן נשמר כמעט כעשרה חודשים (כדי להעשיר את טעם היין ולפתח את מרקמו) לפני שבוקבק.
כשטועמים: ריחות עדינים של קליפת תפוח עץ, פירות הדר ומעט וניל. כששותים מרגישים מרקם עשיר וחמאתי משהו עם טעמי תבלינים, חמיצות מאוזנת וסיומת נעימה.

יתאים למאכלים כמו: לביבות כרובית וגבינה, לביבות עדשים וירק, קציצות דגים. להגיש קר.

מחיר: 90 ש"ח.
 

מסע אדום 2011, יקב ויתקין

מה הסיפור שלו: יקב ויתקין הוא יקב משפחתי בבעלות משפחת בלוגולובסקי. היקב מתגאה ביצירת יינות ישראליים - כאלו שמצליחים לתפוס את האופי והיופי של אזורי הגידול של ארצנו. יין זה הוא חלק מסדרת מסע ישראלי, בה כלולים גם יין לבן וורוד, והוא מורכב משילוב של 60% ענבי קריניאן מהרי הכרמל, 30% סירה מהגליל העליון ו-10% קברנה פרנק מהרי ירושלים. בדרך לבקבוק בילה היין 10 חודשים בחביות עץ צרפתיות. 
כשטועמים: למרות שיין אדום זה צעיר בכל קנה מידה, הוא עדיין נעים לשתייה ואינו 'נושך' את הלשון כמו שלעיתים קרובות קורה עם יינות צעירים אחרים. ניתן להרגיש טעמים וריחות של פירות יער כמו פטל שחור ודומדמניות, עם סיומת נעימה ומתמשכת.

יתאים למאכלים כמו: קציצות בשר טחון וירק, לביבות כרובית ועוף. לפתוח חצי שעה לפני שמוזגים.

מחיר: 78 ש"ח.
 

Charm X.O

מה הסיפור שלו: לסיום הסקירה בחרנו להציג משקה משובח אחר שמפיקים מענבים. ברנדי שארם XO מגיע אלינו מבית גוטייה, אחד מיצרני הקוניאק הוותיקים והמוערכים בצרפת. לדירוג XO (אקסטרה אולד) זכה המשקה בעקבות העובדה שרכיביו השונים התיישנו שש שנים לפחות בחביות צרפתיות - תקופה שהעניקה למשקה טעמים ואופי מיוחד. הבקבוק מעוצב כאבן חן יוקרתית, ויהווה תוספת נאה לארון המשקאות. כשר.

כשטועמים: חלקלק ועשיר עם ניחוחות מעושנים ורמזים של וניל ותבלינים.

יתאים למאכלים כמו: בסוף ארוחה כל ארוחה, לרענן את הפה חרי הטעמים של הטיגונים השונים.

מחיר: 170 ש"ח.

 

שווה קריאה:

איך לטעום יין?

מה זה בכלל יין?

הקשר בין יין לבריאות

 

 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.