יינות לשנה החדשה • חדשות היין

 
עודכן 19:24 30/12/2012
אוכל ורק אוכל

שנת 2013 עומדת בפתח ויקבי הארץ מוציאים יינות חדשים ומפתיעים. יין מרלו חדש לסדרת הכרם היחידני ביקבי כרמל, יין בסגנון שמפניה ביקבי רמת הגולן, יין דגל חדש של יקבי ברקן, יינות חדשים ביקב הבוטיק שאטו גולן, יינות מסדרה גבוהה חדשה ביקב מוני ועוד

 
 
 
 
 

יקבי כרמל משיקים יין חדש מסדרת Carmel Single Vineyard, כרמל מרלו, שעל 2010

 
מרלו כרם שעל יקבי כרמל
מרלו כרם שעל יקבי כרמל צילום: יקיס קדרון

יקבי כרמל גאים להשיק את כרמל מרלו, שעל 2010, יין מסדרת Carmel Single Vineyard, המופק במהדורה מוגבלת וממוספרת. בבציר 2010 הופקו 10,000 בקבוקים בלבד. להפקת היין היוקרתי נבחרות חלקות הכרם המצטיינות ביותר של יקבי כרמל, שהניבו את הפרי האיכותי ביותר, תוך דגש על אלגנטיות והרמוניה בין כל המרכיבים.

 

כרם שעל נמצא בצפון מערב רמת הגולן, ברמה שנישאת לגובה 780 מטר מעל פני הים. הכרם נטוע באזור מהקרים בישראל ומקבל שלג כמעט מדי חורף. בקיץ הטמפרטורות נמוכות יחסית ומאפשרות הבשלה איטית וביטוי מלא של בשומת הענבים.

 

לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התבגר היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 14 חודשים. על מנת לשמר את מירב הפוטנציאל הגלום ביין, בוקבק היין בלא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד, ועל כן עשוי לפתח משקע טבעי במהלך ההתיישנות בבקבוק.

 

היין בעל גוון ארגמני עמוק ובשומת של שזיף בשל, אוכמניות ומעט אקליפטוס. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. ניתן ליהנות מהיין כיום, אך הוא ימשיך ויתפתח בבקבוק בשנים הבאות. ילווה היטב תבשילים ומנות חורפיות כגון ביף בורגיניון או גבינות מיושנות. יינן - ליאור לקסר. מחיר: 120 ש"ח.

 

שני יינות חדשים ויוקרתיים מיקבי רמת הגולן: קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 וירדן בלאן דה בלאן 2007

 
קברנה סוביניון כרם אל רום 2009
קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 צילום: כפיר חרבי

זהו הבציר השישי שיקב רמת הגולן מוציא את ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום והשלישי ברציפות מאז בציר 2007. יין זה מתווסף לסדרת יינות הכרם היחיד (single vineyard) של היקב. 

 

ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 מציג את המאפיינים הייחודים של הטרואר של כרם אל רום. ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 נוצר כולו מענבים שגודלו בכרמים של כרם אל רום הממוקם בצפון רמת הגולן בגבהים של 1,000 עד 1,100 מטר מעל לפני הים. גפני הקברנה בחלקות אלו ניטעו בין השנים 1983 ועד 2004. לאחר התסיסה עבר היין התיישנות של 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

 

בטעימתו, מציג ניחוחות מובהקים של דובדבני אמרנה, שזיפים ואוכמניות בשלות, לצד ארומות קפה, קקאו ותבלון עשיר. היין בעל גוף בלא ואיזון מרשים של טעמי פרי, נוכחות עץ וחמיצות עדינה אשר הופכת אותו למלווה אידיאלי לאוכל. היין יהיה נהדר לצד פילה בקר ברוטב פטריות, תבשילי טלה וגבינות קשות. יינן - ויקטור שונפלד. מחיר: 194 ש"ח.

 
 
בלאן דה בלאן 2007 יקבי רמת הגולן
בלאן דה בלאן 2007 יקבי רמת הגולן צילום: כפיר חרבי

ירדן בלאן דה בלאן 2007, יין מבעבע בסגנון שמפנייה, מיוצר אך ורק מענבי שרדונה שגדלו בצפון הקר של רמת הגולן. היין מיוצר בדקדקנות על פי השיטה המסורתית של אזור שמפיין, כאשר שיטה זו כוללת בציר ידני, סחיטת אשכולות שלמים ותסיסה שניה בבקבוק. היין עבר יישון של חמש שנים על משקעי השמרים. 

  

בטעימתו, ניתן לחוש בנקל בריחות של גרידת לימון וליים, והאף והפה מתמלאים בארוחות וטעמים של תפוחים ירוקים, אגסים, לחם קלוי ואפילו רמיזות של אננס וירות טרופיים. מרקמו פריך ונעים לשתייה. היין מפגין בעבוע עדין ורציף -מאפיין של מבעבע משבח. לפי דברי היקב, היין יתיישן נהדר עד עשר שנים משנת הבציר. היין נפלא לכשעצמו כאקדם בפתיחת הארוחה, באירוע חגיגי, או כליווי לשלל מנות סביצ'ה, טרטר, סאשימי וקרפצ'ו. יינן - ויקטור שונפלד. מחיר: 130 ש"ח.

 

יקבי ברקן משיקים את יין הדגל: ברקן סופיריור 2008

 
ברקן סופירייר 2008
ברקן סופירייר 2008 צילום: יח"צ

יקב ברקן שחררו לאחרונה לשוק את היין הדגל שלהם, ברקן סופריור, מבציר 2008. זהו הבציר השביעי בלבד בו בחרו ביקב להפיק יין זה.

 

היין מורכב מ92% קברנה סוביניון ו8% מרלו, מהכרמים דישון, עלמה (שתי חלקות), ודובב, כולם כרמים בגליל, אזור שלפי דעת אנשי היקב מניב את הפרי המשובח ביותר להפקת יין. גובה הכרמים נע בין 430 עד 720 מטר. ענבי כל חלקה הותססו במכלים אנכיים קטנים בטמפרטורות מבוקרות של 25-30 מעלות (בהתאם לשלב התסיסה) והיינות השונים שהו על הזגים במשך 26-39 ימים. ההשריות הארוכות מאפשרות מיצוי עמוק של ארומות ומרכיבי מבנה המצויים בענב.

 

כל המרכיבים יושנו בחביות עץ אלון צרפתי חדשות מ-5 יצרני חביות שונים למשך 22 חודשים. מבחר החבתנים רב כל כך כחלק מתהליך למידה של היקב למציאת יצרן החביות אשר מייצר את אלו המתאימות ביותר ליין הישראלי. היין בוקבק ב-9 למאי 2011, ללא תהליך זיכוך ועם תהליך סינון קל יחיד.

 

היין שהתקבל בעל גוון רובי-ארגמן עמוק. עם הרחתו וטעימתו מתגלים ריחות וטעמים עשירים, כבדים ונדיבים של פטל ודובדבן שחור, רמזים של טבק ועשן ונוחכות מלטפת של שוקולד. גוף היין עשיר מאוד היום ועם השנים, באחסון נכון, הוא ימשיך להתפתח ולהתעדן. ייננים: אד זלצברג ועירית בוקסר-שנק. מחיר: 225 ש"ח.

 

 
יינות חדשים מיקב שאטו גולן
יינות חדשים מיקב שאטו גולן צילום : יח"צ
 

יקב הבוטיק שאטו גולן משיק יינות אדומים חדשים מבציר 2012 ולבנים מבציר 2011

 

יקב הבוטיק שאטו גולן השיק לאחרונה יינות חדשים מתוצרת היקב: יינות לבנים מבציר 2011 ויינות אדומים מבציר 2010. היקב מייצר 60,000 בקבוקי יין בשנה ונחשב לאחד מיקבי הבוטיק הבולטים בארץ. 

 

לפי דברי היינן, אורי חץ, בציר 2010 היה אחד הקשים של היקב מבחינת תנאי האקלים של אותה שנה, שהוליד יינות בעלי אחוז אלכוהול גבוה אך בעל מאפייני פרי משובח. בין היינות שהושקו:

 

סוביניון בלאן 2011 עשוי 100% ענבי סוביניון בלאן שנבצרו בצפון רמת הגולן. האשכולות נסחטו מיידית בשלמותם והמיץ הותסס בחלקו בחביות עץ ובחלקו במכל נירוסטה. לאחר יישון של כארבעה חודשים עורבבו החלקים השונים יחדיו והיין בוקבק. היין מאופיין בניחוחות פרי טרופי, חמיצות מורגשת וארומות של לחם קלוי. כדאי לפתווח חצי שעה לפני ההגשה על מנת שיתאוורר. מחיר: 142 ש"ח.

 

סירה 2010 מורכב מ-92% ענבי סירה ו- 8% קאריניאן שנבצרו ידנית בכרם שאטו גולן. הענבים עברו תהליך של תסיסה ספונטנית והיין התישן במשך 13 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי בטרם עורבב ובוקבק. בטעימתו מורגשים צאפייני דובדבן שחור, הוא עשיר אך עם זאת מעודן ומאוזן היטב. מחיר: 158 ש"ח לבקבוק רגיל או 89 ש"ח לבקבוק של 375 מ"ל.

 

קברנה סוביניון 2010 עשוי 93% ענבי קברנה סוביניון, 6% סירה ו- 1% מרלו. הענבים נבצרו ידנית בכרם

שאטו גולן והיינות השונים הותססו ויושנו בנפרד במשך כשנה בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי ולבסוף עורבבו בטרם הביקבוק. היין עשיר בטעמים וריחות של ריבת אוכמניות, טבק ושזיפים שחורים, עם תחושה חמאתית משהו בפה. מחיר: 151 ש"ח לבקבוק רגיל או 107 ש"ח לבקבוק של 500 מ"ל.

 

בנוסף הושק היין גשם אדום 2009 - יין מבוסס על זן הענבים גרנאש, המנסה בכל שנה מחדש ללכוד את ביטויו

הייחודי והטהור ביותר של הזן באותו בציר. מורכב מ-67% גרנאש ו-33% מורבדר. הענבים נבצרו ידנית בכרמי שאטו גולן, עברו תהליך של תסיסה ספונטנית, והיין התישן במשך שנה בחביות עץ אלון צרפתי גדולות בטרם בוקבק. היין שהתקבל נעים לשתייה, בעל טעמי וניחוחות פירות יער סגולים בשלים, עם סיומת בינונית. מחיר: 230 ש"ח.

יינות היקב אינם כשרים.

 

יקב מוני משיק שני יינות פרימיום חדשים: שמשון ודלילה

 
יינות שמשון ודלילה יקב מוני
יינות שמשון ודלילה יקב מוני צילום: קית גלסמן

יקב מוני, הממוקם במנזר דיר רפעת, סמוך לבית שמש, השיק לראשונה שני יינות פרימיום מסדרת הרזרב. היינות עונים לשמות שמשון ודלילה, ושניהם מבציר 2009.

 

יינן היקב, סם סורוקה, מסביר כי יצר את יינות אלו כמחווה לשתי ההשפעות הקיימות בעולם היין: העולם החדש והעולם הישן: העולם החדש בא לידי ביטוי ב-'שמשון', שבנוי בעיקר מקברנה סוביניון ושיראז ואת העולם הישן ניתן למצוא  ב-'דלילה' שהוא בלנד מזני הענבים של בורדו: קברנה סוביניון, פטי וורדו ומרלו. שני היינות בעלי תכולת אלכוהות נמוכה יחסית ליינות הארץ - 13.5%, והינם כשרים.

 

את השמות ליינות הגה איש השיווק של היקב, מוטי שקד, ואת ההשראה הוא קיבל מן הסיפור המקראי של שמשון הגיבור ודלילה הפלשתית, אשר עלילותיהם נרקמו באזור צרעה ואשתאול, בו היום ממוקמים כרמי היקב.

 

שמשון 2009 מורכב מ-45% קברנה סוביניון, כמות זהה של שיראז ו-10% פטיט סירה, כולם מהכרמים  המובחרים ביותר של משפחת ערטול באזור נחל שורק. לאחר בציר ותסיסה התיישנו מרכיביו השונים של היין 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות. צבעו של היין שהתקבל אדום כהה ועשיר, עם ריחות של פירות יער, פלפל אנגלי ושחור, גוף מלא ומורכב, נוכחות לא מעיקה של עץ וסיומת ארוכה. מחיר: 149 ש"ח.

 

דלילה 2009 הינו ממסך של 50% קברנה סוביניון, 30% פטיט ורדו ו-20% מרלו, גם הם מהחלקות המובחרות של היקב. גם כאן, לאחר בציר ותסיסה היין יושן 14 חודשים בחביות אלון צרפתי. צבעו אדום בורדו כהה, ובין טעמיו ובריחותיו ניתן לחוש בשזיפים שחורים בשלים, קפה, קקאו ותבלינים, שמתנגנים בחלל הפה ומובילים לסיומת ארוכה ונעימה. מחיר: 149 ש"ח.

 

יינות חדשים בסדרת הרזרב של יקב דלתון

 

יקב דלתון משיק שלושה יינות חדשים מסדרת הרזרב. שלושת היינות מבציר 2010, שלפי ייננית היקב, נעמה סורקין, התאפיין בחודשי אוגוסט וספטמבר חמים מהממוצע הרב שנתי והקדמת הבשלה משמעותית. היינות שהושקו הם:

 
מרלו רזרב יקב דלתון - חזר לסדרה
מרלו רזרב יקב דלתון - חזר לסדרה צילום: יגאל עמר

קברנה סוביניון רזרב 2010 - יין הדגל של היקב המגלם בתוכו את המיטב שיש לאזור מרום הגליל להציע. הענבים מגיעים כולם מאזור המישור של כרם בן זמרה הנטוע על אדמת בזלת כבדה בגובה של כ- 850 מטרים מעל פני הים. לפי דברי היקב, היין יתיישן היטב בבקבוק לעוד שנים ארוכות. היין בעל צבע אדום עמוק. על האף מורגשים ניחוחות של שזיפים ומנטה. בפה מורגשת קטיפתיות וסיומת ארוכה. מחיר: 109 ש"ח.

 

מרלו רזרב 2010 - לאחר כמה שנים שבהם היקב לא הוציא מרלו בסדרת רזרב, בציר 2010 הניב לבסוף תוצאות משביעות רצון. היין מורכב ממרלו ומעט קברנה סוביניון (6%) מהכרמים של כרם בן זמרה, בגובה של כ- 850 מטר מעל פני הים. לאחר הבציר והתסיסה יושן היין כשנה בחביות עץ אלון. היין שהתקבל מרוכז ונעים במיוחד לשתייה, בעל מרקם חמאתי בפה וטעמים וניחוחות ברי בשל שמשתנים ומתפתחים ככל שהיין נפתח לחלל האויר. יתאים למזיגה היום אך גם יתיישן היטב. מחיר: 109 ש"ח.

 

שיראז רזרב 2010 - שיראז הינו אחד מזני הענבים האהובים על אנשי היקב. הפרי ליין זה מגיע משתי חלקות מכרמים בתל פארס שבמזרח רמת הגולן בגובה של כ- 720 מטר. הטיפול בכרמים נעשה כולו על ידי כורמים מנוסים ובהדרכתו של אגרונום היקב. הפרי מכל חלקה הותסס ויושן כשנה בחביות עץ אלון, ולאחריהן עורבב ליצירת היין הסופי: יין עשיר ומעט מחוספס בצבע סגול כהה עם טעמי שזיף ותיבלון אופייני לזן. מחיר: 109 ש"ח.  

 

 

חדש בסדרת אדמה של יקב תבור: שיראז 2010

 
שיראז 2010 סדרת אדמה יקב תבור
שיראז 2010 סדרת אדמה יקב תבור

יקב תבור משיק יין חדש מסדרת אדמה - שיראז טרה רוסה בציר 2010. 

  

היין הופק מענבי שיראז נבחרים שמקורם בכרם היקב שבקיבוץ מלכיה, בגליל העליון. לענבי השיראז הוספו כ 10% ענבי קברנה סוביניון על מנת להעשירו ולהוסיף לו עומק ומורכבות. לאחר הבציר והתסיסה יושן היין 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות בכדי להוסיף לו טעמים ולשבחו.

 

ליין שהתקבל צבע ארגמן עמוק, עם מאפיינים טיפוסיים של הזן כגון ריחות פטל שחור וסיגליות, עם תחושה מתובלנת של קינמון ופלפל לבן. כדאי לפתוח חצי שעה לפני ששותים, ביחד עם נקנקיות עם הגריל או אסאדו בבישול ארוך. מחיר: 65 ש"ח.

 

יין חדש מיקב תשבי - סירה אסטייט 2009

 
סירה 2009 אסטייט יקב תשבי
סירה 2009 אסטייט יקב תשבי

יקב תשבי משיק יין חדש מסדרת האסטייט: סירה 2009.

 

הפרי ליין זה מגיע מכרמי היקב בזכרון יעקב, בשיפולי הכרמל, בקרקע המורכבת מאדמת סחף אדומה ושחורה ואדמת סיד לבנה וחשופה לבריזות מהים התיכון. היין יוצר מהמיץ הראשוני והאיכותי של הענבים וכן מתוצרי הסחיטה העדינה, עבר תסיסה הדרגתית ומבוקרת ולאחריה יושן בחביות עץ אמריקאיות חדשות לתקופה של כשנה. היין בוקבק ללא סינון או הצללה וימשיך להשביח בשנים הבאות.

 

היין שהתקבל עשיר קטיפתי ובעל ריחות וטעמים של פרי שחור וסגול בשל, ציפורן, קינמון ושוקולד. ישתדך מצוין למגוון מנות, בעיקר מנות בשר כגון תבשיל כתף בקר או קבבים מתובלנים. מחיר: 85 ש"ח.

 

יקב ארזה משיק שני יינות חדשים בסדרת תל ארזה

 
פטי ורדו 2011 סדרת תל ארזה
פטי ורדו 2011 סדרת תל ארזה צילום: איל קרן

יקב ארזה מרחיב את סדרת תל ארזה ומשיק שני יינות חדשים: בלנד ים תיכוני ופטי ורדו, שניהם מבציר 2011. יינן: פיליפ ליכטנשטיין.

 

תל ארזה ים תיכוני 2011 - יין ממסך המורכב מהזנים: סירה מכפר תבור, גרנש ממרחביה, קריניאן מזכרון יעקב ו-ארגמן מגבעת שמש. הזנים השונים הותססו בנפרד ולאחר מכן עורבבו. היין שהתקבל בעל תכולת אלכוהול של 13.4%,וצבעו סגול -שחור. בהרחתו נחשפים לריחות פרי עדינים, גוף פינוני ותחושת רעננות נעימה. מחיר: 69 ש"ח.

 

תל ארזה פטיט ורדו 2011 - יין 100% זני בענבים מזן פטיט ורדו שנבצרו משלוש חלקות צמדות למרגלות שפלת יהודה. לאחר בציר, תסיסה והתבגרות בנוכחות עץ, התקבל יין בעל צבע ארגמני עז, עם ארומות וטעמי אלון מורגשים מאוד אשר מתעדנים עם החשיפה לאויר, ומרקם סמיך ומעודן. מחיר: 69 ש"ח.

 

 
סדרת גמלא - השמורה יקבי רמת הגולן
סדרת גמלא - השמורה יקבי רמת הגולן צילום : גלעד לרום
 

סדרה חדשה למסעדות לחנויות יין ביקבי רמת הגולן: גמלא השמורה

 

יקב רמת הגולן, יקב הפרימיום המוביל בישראל, משיק את "גמלא השמורה" שהינה סדרת בת למותג "גמלא".

 

"השמורה" הינה סדרה-בת תחת מותג "גמלא", אשר מציעה מגוון מעניין של יינות מזנים קלאסיים מוכרים וכאלה קצת יותר אקזוטיים בנוף היין הישראלי. כולם נשענים על תנאי הגידול הייחודיים של רמת הגולן.

 

לדברי ארנון הראל, מנהל השיווק של היקב: "יצרנו את המהלך השיווקי מתוך רצון לתת מענה לצורך שעלה בקרב מסעדנים מובילים ליינות יחודיים בכמויות מוגבלות. כל אחד מהיינות החדשים מביא עוד ביטוי מתוך רוחב היריעה והאפשרויות שמציעים כרמי היקב והיקב עצמו".

 

היינות תחת השם 'גמלא השמורה', יצאו במהדורות מיוחדות, בחלקן קטנות מאוד, וימכרו בחנויות יין ובמסעדות נבחרות בלבד. בשלב ראשון יושקו תחת "גמלא השמורה" שלושה יינות אדומים ויין מבעבע אחד: גמלא "השמורה" קברנה סוביניון, גמלא "השמורה" נביולו, גמלא "השמורה" טמפרניו וגמלא "השמורה" ברוט:  

 

גמלא "השמורה" קברנה סוביניון 2010 - מורכב מענבי קברנה סוביניון המגיעים ממספר כרמים ברמת הגולן הקרירה ומכרם אחד הממוקם בגליל העליון. היין התיישן במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. בעוד שהיין מהנה לשתייה כעת, הוא בעל פוטנציאל התיישנות של עד עשור משנת הבציר. היין מציג ניחוחות של ריבת פטל ואוכמניות, לצד רמזים של קפה קלוי וטימין. מחיר: 86 ש"ח.

 

גמלא "השמורה" ברוט NV - מורכב מחלקים שווים של פינו נואר ושרדונה. היין מיוצר בדקדקנות על פי השיטה המסורתית, הכוללת סחיטת אשכולות שלמים ותסיסה שנייה בבקבוק. כל בקבוק עבר יישון של 12 חודשים לפחות על משקעי השמרים טרם תהליך הדיסגורג'ינג (הוצאת משקע השמרים ופיקוק הבקבוק). טועמי היין אולי יחושו בריחות וטעמים של ליים, ורדים, תפוחי פינק ליידי ובריוש קלוי. היקב ממליץ לשתות את היין עד שנתיים ממועד הוצאתו לשוק. ישתדך למגוון לביבות מלוחות וגינוחים כגון עוגות גבינה אפויות. מחיר: 69 ש"ח.

 

גמלא "השמורה" טמפרניו 2010 - נוצר כולו מענבים אשר גודלו בכרם עינות יונתן בגובה של 700 מטר מעל פני הים. מכרמים שניטעו בשנת 2007. בציר 2010 הוא הבציר הראשון ליין זני זה, אשר התיישן למשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. היין שהתקבל בעל גוף בינוני ומשלב ריחות וטעמי תות עף עם עשן ותבול חורפי. היקב ממליץ ליישנו לתקופה של עד שבע שנים משנת הבציר. ישתדך מצוין לתבשילי קדיאה של ביף בורגיניון או ראגו בנוסח בולונז. מחיר: 82 ש"ח.

 

גמלא "השמורה" נביולו 2010 - מיוצר כולו מענבים הגדלים בחלקת הנביולו, שניטעה בשנת 2000 בתוך כרם אודם בגובה של כמעט 1,200 מטר מעל פני הים. מקורו של זן הנביולו באזור פיאמונטה שבצפון איטליה, שם מפיקים ממנו את יינות ברולו וברברסקו המפורסמים. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי למשך 12 חודשים. היין שהתקבל בעל טעמים וארומות של דובדבנים בשלים, קומפוט שזיפים וחמיצות בולטת אשר מסייע לו להשתדך למגוון מנות. לאלו אשר נהנים מיישון יינות, היקב ממליץ ליישן יין זה לתקופה של עד 10 שנים. כדאי להגישו לצד תבשילי עוף ברוטב עגבניות או מג'דרה עתירת בצל מטוגן. מחיר: 82 ש"ח

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.